• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
02-02-2015 16:59

Με το ένα πόδι στην άνοδο ο Ασκληπιός

Παρά το κακό ξεκίνημα, όπου βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 οι γυναίκες του Ασκληπιού τελικά πήραν την νίκη με 3-1 επί της Φθίας Λαμίας, και συνεχίζουν να βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος που οδηγεί στην Α2 Εθνική κατηγορία.
Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός πήρε απ την αρχή μια μικρή διαφορά 11-9 και 17-15, τα αρκετά λάθη όμως στη συνέχεια έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα της Λαμίας να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και να προηγηθεί με 20-24 για να κάνει ο Ασκληπιός το 25-25 δεν είχε όμως συνέχεια και το σετ πήγε στη Φθία με 25-27.

Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός μπήκε απ την αρχή μπροστά στο σκορ 10-8 και 16-11 για να πάρει το σετ με 25-22. Το 3ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Ασκληπιό να μην αφήνει περιθώρια στην αντίπαλο προηγούμενος με 12-5 και 20-7 πήρε το σετ 25-12. Ίδια εικόνα στο 4ο με τον Ασκληπιό να κάνει το 9-4 και 16-6 παίρνοντας και αυτό το σετ με 25-12 και τον αγώνα με 3-1.

Τα σετ:  (25-27, 25-22, 25-12, 25-12)

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Καμινάρης Β.) Λιούλιου Μ., Βουλγαράκη Κ., Γκουτζιούπα Ε., Μακράκη Γ., Τόλλιου Ε., Ντιρογιάννη Α., Προβίδα Κ.,  Τσιούκα Γ. Γατσά Ε. Παπαθεοδώρου Ε., Κουκουτή Ι., Γεωργίου Μ.

ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ: Τζουβάρα Β. Αντωνοπούλου Μ. Τζουβάρα Κ. Αλλοίμονου Ο. Μαλούκου Κ. Κυτέα Σ. Παπαγεωργίου Σ. Παπακωνσταντίνου Ε. Σταμοδήμου Π.