• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
07-12-2014 12:30

Νίκησε την Ομόνοια ο Αιγιαλέων

Με 3-2 επικράτησε ο Αιγιαλέων της Ομόνοιας Ναυπάκτου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Αιγίου.

Το πρώτο σετ κατέληξη εύκολα στους γηπεδούχους με 25-15.

Στο δεύτερο οι ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο, με δύο λάθη σε κρίσιμα σημεία να κοστίζουν το σετ για την ομάδα του Αιγίου, και να καταλήγει στους φιλοξενούμενους με 23-25.

Το τρίτο σετ σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του αθλητή Δημήτρη Παράσχου σε προσπάθεια για μπλοκ. Οι πρώτες εκτιμήσεις δείχνουν διάστρεμμα β' βαθμού. Στην αρχή του σετ δείχνοντας να αποσυντονίζει τη τη γηπεδούχο, μια και απόλεσε το σετ με 21-25.

Στο τέταρτο με πίεση από το σέρβις και μεταφορά του παιχνιδιού στο κέντρο η ομάδα του Αιγίου επικράτησε άνετα με 25-16. Στο πέμπτο και τελευταίο σετ το αρχικό προβάδισμα του Αιγίου ισοφαρίστηκε από την μαχητική Ομόνοια σε 10-10 καταλήγοντας τελικά ύστερα από μεγάλη μάχη του Αιγιαλέοντα με 17-15. Το παιχνίδι διήρκησε 2 ώρες και 10 λεπτά αποζημιώνοντας τους φιλάθλους που υποστήριζαν με θέρμη τις ομάδες τους.