Cannot find volleynews.v2/ENOSEIS/ESPAAA/PINK/FINAL-2013 folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/ENOSEIS/ESPAAA/PINK/FINAL-2013/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
O Α.Ο.Καρέας κατέκτησε το 1ο Pink Spike Tournament που διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία με την συμμετοχή του Α.Ο.Καρέα, του Α.Σ.Π. Σάλαμμον, του Α.Ε. Γκύζη Πολυγώνου και Π.Α.Ο. Κουκακίου στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Στον τελικό που έγινε σε κατάμεστο γήπεδο ο γηπεδούχος Α.Ο.Καρρέας νίκησε τον Σάλαμμον 3-0 (25-23, 25-20, 25-22) Μεγάλη μάχη έγινε στο 1ο σετ. Οι δύο ομάδες έφτασαν μαζί μέχρι τον 19ο πόντο αλλά η ομάδα του Μπάμπη Σταθόπουλου πήρε τη διαφορά και έφτασε στο σετ μπολ με 24-22. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν προς στιγμή στον πόντο αλλά το 25-23 ήρθε για τον Καρέα, που έκανε το 1-0 σετ. Το ίδιο δυνατά συνέχισαν οι αθλήτριες του Καρέα στο 2ο σετ παίρνοντας μια διαφορά με 17-12. Οι αθλήτριες του Ορέστη Παπαδόπουλου έκαναν μια μεγάλη προσπάθεια και μείωσαν στους 2 πόντους (20-18) αλλά εκεί φάνηκε η ανωτερότητα του Καρέα που έφτασε στο 25-20 και το 2-0 σετ.

Το 3ο σετ είχε την ίδια «γεύση» με το 1ο, με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι μέχρι τα μέσα του σετ. Ο Σάλαμμον προηγήθηκε με 17-16 αλλά οι Καρεώτισσες ανέτρεψαν το σκορ, κάνοντας το 22-20 κάτι που τους έδωσε την ψυχολογική ώθηση να κάνουν το 25-22 και 3-0 σετ, έτσι ώστε να κατακτήσουν το 1ο τουρνουά Pink Spike.

MVP η Γκιορέ

Πολυτιμότερη παίκτρια της διοργάνωσης (MVP) της διοργάνωσης αναδείχτηκε η κεντρική του ΑΟ Καρέα, Χ.Γκιορέ που συνέβαλλε τα μέγιστα στην κατάκτηση του Τουρνουά. (φώτο, με το νο 15)

Α.Ο. Καρέας - Α.Σ.Π. Σάλαμμον 3-0 (25-23, 25-20, 25-22)

Διαιτητές: Κάππας, Κατσούλα

ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ (Σταθόπουλος): Γκιορέ, Κουτσαβλάκη, Θανάσουλα, Φυτιλά, Δικάρου, Νικολακάκου, Ατσαλάκη (λ) (Θεοδωρίδου, Τσεμαλαϊ, Σαχινίδου, Ρέλλου, Οικονομοπούλου, Παυλοπούλου, Κανακοπούλου (λ) )

ΑΣΠ ΣΑΛΑΜΜΟΝ (Παπαδόπουλος): Περάκη, Μελετζή, Μπαρούνη, Κότσια, Καραμπίνια Σ., Μέγα, Παναγοπούλου (λ) (Βατούση, Σταθεροπούλου, Λαδοπούλου, Λυμπεροπούλου (λ),Τριανταφυλλίδου, Τρέζιακ, Καραμπίνια Δ.)

Χάλκινο για Α.Ε.Γκύζη Πολυγώνου

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Α.Ε.Γκύζη Πολυγώνου που επικράτησε στο μικρό τελικού του Π.Α.Ο.Κουκακίου που προηγήθηκε 2-0 σετ. Η ομάδα του Κωστα Κατσικολιά όμως δεν είχε πεί την τελευταία της κουβέντα και μετά από ένα δραματικό 3ο σετ, μείωσε σε 2-1 (31-29). Το 4ο σετ είχε την ίδια κατάληξη με την ομάδα του Γκύζη/Πολυγώνου να κάνει το 2-2 (25-23) και να οδηγεί τον αγώνα στο ται-μπρεϊκ.

Εκεί, με ένα πολύ καλό σερί στους τελευταίους πόντους η ομαδα της ΑΕ Γκύζη/Πολυγώνου έφτασε στο 15-11 κατακτώντας έτσι την 3η θέση στο Pink Spike 2014.

ΠΑΟ Κουκάκι – ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου 2-3 (25-14, 25-19, 29-31, 23-25, 11-15)

Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Κατσούλα

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙΟΥ (Σκουτελάκος): Νικολαϊδου, Ζαλαχώρη, Κούτσικου, Αγγελή, Γιοβάνη, Βασιλάκου, / Μούτου (λ), Μάργιου, Ανδρέου, Κορωνάκη, Παναρίτη.

ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ (Κατσικολιάς): Παπανικολάου, Παγώνη, Γκόλια, Φωτιάδου Σ., Δήμα, Τζαναβάρη / Καρούμπα Α. (λ) (Ντεστάκου, Κρητικού, Φωτιάδου Φ., Καρούμπα Μ., Αθανασιάδη (λ). Κουτρουμάνη)