12-05-2017 14:13

Ο ΑΟ Σουφλαρίων στη Β Εθνική

Νίκη ανόδου πέτυχε η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Σουφλαρίων στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Γ.Σ.Βόλου με σκορ 3 – 0 (25 – 17, 25 – 10, 28 – 26)
Στο 1ο σετ η γηπεδούχος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 4 - 1. Η ομάδα του Γ.Σ.Βόλου ήταν μαχητική και ανταγωνιστική πλησίασε στο σκορ 8 – 5, 11 – 9, 19 -16. Στο σημείο αυτό η ομάδα των Σουφλαρίων βελτίωσε την απόδοσή της και με πιεστικό σερβίς τέλειωσε το σετ 25 – 17.

Στο 2ο σετ η ομάδα των Σουφλαρίων ήταν καταιγιστική αποδίδοντας πολύ όμορφο βόλλευ και έτσι δεν έδωσε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα του Βόλου και το σετ τελείωσε 25 -10.

Στο 3ο σετ η ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά με δύσκολο σερβίς και προηγήθηκε 5 – 1, όμως η ομάδα του Βόλου που έκανε την τελευταία της προσπάθεια να μπει στο παιχνίδι μείωσε σε 6 – 6 και προηγήθηκε 10 -12, 14 – 19, 19 – 22. Οι αλλαγές του ΑΟΣ με την συμμετοχή των κορασίδων και Παγκορασίδων άλλαξαν τη ροή του αγώνα, η ομάδα μείωσε σε 21-22 πέρασε μπροστά 24 – 23 και τελικά πήρε το σετ 28 – 26 και τον αγώνα με 3 – 0. Η νίκη αυτή κλειδώνει την άνοδο στη Β΄ Εθνική 2 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος και έτσι ο αγώνας του Σαββάτου με την Ιτέα στο κλειστό του 14ου Γυμνασίου θα κρίνει την ανάδειξη της Πρωταθλήτριας ομάδας.

Α.Ο. Σουφλαρίων:Καραναστάση Κ.,Φούντα Ε., Παπαγιάννη Φ. ,Χαλκιά Κ., Τσόκανου Τ.,Σουλτσιώτη Β., Χαλκιά Α./L, Παπακωνσταντίνου Γ.,Σωτηρίου Ε.,Μπαρούτα Κ., Μυλωνά Β., Τσιάρα Ε.,Νικοπούλου Τ.,Τσιούλκα Ν./L.

Γ.Σ.Βόλου: Χαντζή Μ.,Κανελλοπούλου Μ., Μακρή Ε., Προφάντη Μ., Τσαπραϊλη Κ., Παπαδοπούλου Σ., Αυγερινού Κ., Γιόλα Ο., Τρίπυλα Γ., Ράμπου Μ., Ραμιώτη Π., Καραδήμου Ε.

Πολύ καλή η Διαιτησία των Κατσούλη Χρυσόστομου και Νταβαρούκα Γεωργίας

Χορηγοί : ΚΤΕΟ ΖΕΡΒΟΣ, ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ – ΒΑΛΩΖΟΣ - ΠΕΡΠΕΡΑΣ, ACTIVEAT ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΧΑΛΚΙΑ, ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ – ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ, 4+ NUTRITION GREECE, ANGELS HOME, NAILS BY VASILIKI,