06-03-2015 12:05

Οι Άγιοι Ανάργυροι «έπιασαν» τον Άρη Αμφιάλης

Οι Άγιοι Ανάργυροι επικράτησαν με 3-0 της Φιλίας Περάματος για τον τοπική κατηγορία γυναικών της ΕΣΠΕΔΑ και έτσι ισοβάθμησαν στην τρίτη θέση με τον Άρη Αμφιάλης που ηττήθηκε με 3-1 από τον πρωτοπόρο Απολλώνιο.

12.ΓΣ Περάματος Ερμής 1(2-54)

Συναρπαστική και με διακυμάνσεις στο σκορ ήταν η 2η αγωνιστική των μπαράζ της τοπικής κατηγορίας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α μεταξύ των ομάδων των Γυναικών του Peristeri Volley και τα Ειρήνης Κορυδαλλού.

Η συναρπαστικότατα του αγώνα φάνηκε από τη διακύμανση του 1ου σετ με 4-4, 7-7, 10-10, 17-17. Η αναποτελεσματικότητα της επίθεσης του Peristeri Volley έδωσε τελικά το σετ στην Ειρήνη Κορυδαλλού με 19-25. Άνετη επικράτηση στο 2ο σετ για το Peristeri Volley που προηγήθηκε από την αρχή του σετ με 8-0, 17-7 20-11 και τελικό 25-17. Μάχη και στο 3ο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 6-8, 13-17, 20-19, 22-23 και τελικό 24-26. Στο 4ο σετ το Peristeri Volley με αντεπίθεση από το 11-9 προηγήθηκε με 21-13. Στο σημείο αυτό η χαλάρωση στην υποδοχή και η μη αποτελεσματικότητα στην επίθεση έδωσε το σετ με 24-26 στην Ειρήνη Κορυδαλλού.