04-05-2014 12:56

Νίκησε και ελπίζει ο ΓΣ Χαλανδρίου

«Ανάσα» πήρε ο ΓΣ Χαλανδρίου μετά την διεξαγωγή του πρώτου αγώνα της σειράς των τελικων, για τον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής γυναικών (ΕΣΠΑΑΑ). Στον αγώνα που έγινε στο κατάμεστο κλειστο της Παλλήνης, ο ΓΣ Χαλανδρίου νίκησε με 3-1 (26-24, 14-25, 26-24, 25-22) τον ΑΟ Παλλήνης και μείωσε σε 2-1 στις νίκες.
Η Παλλήνη είχε την ευκαιρία να πάρει το πρώτο σετ, αλλά στο 24-23 κόλλησε και ο ΓΣ Χαλανδρίου της το έκλεψε. Στο δεύτερο σετ, ο Α.Ο. Παλλήνης μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήρε άνετα το σετ. Η γηπεδούχος στο τρίτο σετ κατάφερε να ανατρέψει το 7-20 και με απανωτούς άσσους να κάνει το 23-23. Όμως και πάλι η ομάδα του Χαλανδρίου ήταν πιο συγκεντρωμένη στα κρίσιμα σημεία.  Στο τέταρτο σε ο ΑΟ Παλλήνης προηγήθηκε με 7-0 και 18-13. Όμως είχαμε άλλη μια ανατροπή με το Χαλάνδρι το γυρνάει σε 19-20 και τελικά να παίρνει τη νίκη.

Η σειρά μεταφέρεται για τη Δευτέρα 05/05, στο κλειστό του Δ.Γ. Χαλανδρίου "Ν. Πέρκιζας", με τον Α.Ο. Παλλήνης να εξακολουθεί να έχει το προβάδισμα στις νίκες με 2-1.

Α.Ο. ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Ξεροβάσιλας) : Μπιτσάκου, Βερνάδου, Πολίτη, Στ. Καλαϊτζίεβα, Γρίσπου, Ντάρδη/ Γιαννούλη (λίμπερο), Πολίτη, Σ., Στάθη, Κούρτη

Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικολογιάννης) : Μαγκανάρη, Δέδε, Σαλούστρου, Τσαρακλή, Καραχάλιου, Σταθοπούλου / Τσουμή (λ). Γκιαούρη (λ), Γκόγκου, 9. Βουτσαρά, 12. Κουλουμέντα, 17. Βλαχοπούλου