04-05-2018 01:28

ΕΠΕΣΘ: Κυπελλούχος γυναικών ο Ηρακλής

Μπορεί να έχασε την άνοδο από τις Ακαδημίες Πεύκων στα πλέι οφ, αλλά πήρε τη ρεβάνς στο κύπελλο.

Ο Ηρακλής είναι από χθες κυπελλούχος ΕΠΕΣΘ γυναικών, καθώς στον τελικό νίκησε τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων με 3-1 σετ (25-15, 19-25, 25-19, 25-19) στο "Αλέξανδρος Νικολαΐδης" της Πολίχνης.

Ο προπονητής των νικητών, Βασίλης Χριστόπουλος, που δεν μπόρεσε να ξεχασει τον επεισοδιακό αποκλεισμό του "γηραιού" απο τα Πεύκα, δήλωσε: "Αυτός ο τίτλος είναι η επιβράβευση των προσπαθειών μας όλης της χρονιάς. Μας αφήνει μία γλυκόπικρη γεύση, καθώς θα μπορούσαμε να κάνουμε και το κάτι παραπάνω στο πρωτάθλημα".

Ηρακλής (Χριστόπουλος): Κίτσου, Δάρδα, Γαβριηλίδου, Γιαννωτα, Γκιναλη, Σιδηρά, λ Κανονίδου, λ Καλαιτζίδου, Ντουντούδη, Αντωνίου, Τουκμενίδου.

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Ιωαννίδης-Φούσκας): Λεωνιδάκη, Πλουμη, Βελίκοβα, Ματσαρόκη, Χοτοκουρίδου, Τυφλιώρη, (λ) Καραπαλίση, (λ) Μαραγκούλια, Παππα, Ιωαννίδου, Πολυχρονίδου, Μοτσιανου.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τσιούλα, Καρακούλια