10-11-2014 13:46

Ολική ανατροπή για τον Καμπανιακό

Μια εντυπωσιακή νίκη σημείωσε ο Καμπανιακός επικρατώντας με 3-2 του Κεραυνού για την Β Εθνική γυναικών στον όμιλο της ΕΠΕΣΘ.Ο Κεραυνός αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ εύκολα στη συνέχεια ένα γενικό «μπλάκ άουτ» έφερε αρχικά την ισοφάριση σε 2-2 σετ και μετέπειτα την ήττα 2-3.

Στο πρώτο σετ οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 15-13, σ΄ εκείνο το σημείο ο Κεραυνός πάτησε το γκάζι και το κατέκτησε με 25-15.

Το δεύτερο σετ ήταν παράσταση για έναν ρόλο με τον Κεραυνό να προηγείται 9-2,13-4,17-7,19-11 και τελικά να παίρνει το σετ με το ίδιο σκορ 25-15.

Η συνέχεια όμως άνηκε στην ομάδα της Χαλάστρας η οποία έδειξε χαρακτήρα και πήρε το σετ με 20-25.

Το τέταρτο σετ ήταν καρμπόν του 2ου αλλά για τον Καμπανιακό που το κατέκτησε 25-21.

Το τάι-μπρέικ ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς. Ο Καμπανιακός προηγήθηκε 6-9,8-12 με τον Κεραυνό να ισοφαρίζει σε 12-12 να φτάνει πρώτος σε ματς μπολ 14-13 και να χάνει την ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι. Από το 14-14 και μετέπειτα τα ματς μπολ άλλαζαν χέρια ώσπου φτάσαμε στο 19-20 και με επιτυχημένο μπλοκ του Καμπανιακού το σετ έληξε 19-21 πετυχαίνοντας την ολική ανατροπή με 2-3 σετ.

Τα σετ: 2-3 (25-15, 25-15, 20-25, 21-25, 19-21)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ(Γ. Ακριτίδης):  Φουτσιτσάκη (λ) , Παπαβραμίδου, Τορλαχίδου, Παπαζαχαρίου, Πατσάνη, Βεργή, Καντούρη, Δεληγιαννίδου, Μπαϊρακτάρη,  Μποσταντζόγλου, Τσαπαρίδου, Πανταζή.
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ(Κ. Αγγουράς): Ροϊδου, Δαρίβα, Φαλέγκα, Γερακόυδη, Γουγούλα, Κελπέκη, Παππά, Ακριβοπούλου, Ρογκότη, Μητροπούλου, Λιλιοπούλου, Κελπέκη.