Volley League Ανδρών - 9η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
Πανελληνίου 17.00: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Θεμελής, Ονόπας, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Νικάκης, Μαύρος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.
Μετς 17.30: ΑΕΚ - ΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Βουδούρης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Ρουσάκης, Επόπτες: Κατερλή, Πατεράκης, Γραμματεία: Παπασηφάκη.
Ρέντη 18.00: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΠ Κηφισιάς
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μουλά Λ., Παρατηρητής: Αντωνούλης Β., Επόπτες: Κουρπανίδης, Τολιός, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
Κομοτηνής 16.30: ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Τζεπκινλής, Παρατηρητής: Σαρδάνης, Επόπτες: Σταματόπουλος, Τονονίδης, Γραμματεία: Μιχαλιτσούδη.
Ρεπό ο ΠΑΟΚ και ο Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015.
Volleyleague Γυναικών - 8η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
Μαρκόπουλου 18.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Μεταξά, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Αρβανίτης, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.
Ιλισίων 18.30: ΑΟ Ηλυσιακός - Ολυμπιακός ΣΦΠ
Διαιτητές: Τσιούλα, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Βαρατάσης, Σταυράτη, Γραμματεία: Μπίτσικα.
ΔΑΚ Κυμίνων 19.00: ΑΣ Μακεδόνες - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Βανδώρος, Επόπτες: Λούμσι, Παπαδόπουλος Χ., Γραμματεία: Καρακούλια.
Κορίνθου 19.00: ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΦ Πορφύρας
Διαιτητέρς: Πετούσης, Μπακλέσης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Σπίνας, Κούγιας, Γραμματεία: Λιόντου.
Σαντορίνης 19.00: ΑΟ Θήρας - ΑΣΠ Θέτις
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Βελώνης, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Πεσίνογλου.
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
ΔΑΚ Νάξου 18.00: Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΣ Άρης
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μενεσλής, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Μουστάκη, Κατσούλης Εμμ., Γραμματεία: Τζακωνιάτου.
Volleyleague Γυναικών - 9η αγωνιστική
Τρίτη 11 Δεκεμβρίου
Μ. Μερκούρη 19.00: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου
Διαιτητές: Πικραμένος, Οικονομοπούλου, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Χατζηθωμά, Κομιανού, Γραμματεία: Μαλκοπούλου.
Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00: ΑΣ Άρης - ΑΟ Ηλυσιακός
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Μαυρίδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Κακάτσιου, Παπαδόπουλος Χ., Γραμματεία: Γούβαλη.
Α' Ηλιούπολης 18.00: ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας
Διαιτητές: Μενεσλής, Λιάκου, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Κουργιανίδης, Αλεβετσοβίτης, Γραμματεία: Τάλαρου.
ΔΑΚ Ευόσμου 18.30: ΑΠΣ Αίας - Πανναξιακός ΑΟΝ
Διαιτητές: Ισκάς, Δημητρίου, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Κεχαγιά, Παπαδοπούλου Χ., Γραμματεία: Παπαδοπούλου Σ
Γ. Γεννηματάς 19.00: ΑΣΠ Θέτις - ΑΣΠ Κόρινθος
Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Πρέντζας, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς, Επόπτες: Παπαγιαννόπουλος, Αρβανίτης, Γραμματεία: Νυδριώτη.
Π. Σαλπέας 20.00: ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Μακεδόνες
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Βαρθαλίτης, Επόπτες: Κατσιάρας, Χατζηβασιλείου, Γραμματεία: Καστανή.
Pre League - 8η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
Ζηρίνειο 17.00: ΓΣ Ηρακλής Κηφισιάς - ΧΑΝΘ
Διαιτητές: Μαριδάκης, Οικονόμου Μ., Γραμματεία: Νυδριώτη, Παρατηρητής: Παπαναστασάτου.
Βριλησσίων 17.45: ΦΟ Βριλησσίων - ΖΑΟΝ
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Διαμαντής, Γραμματεία: Λυκούδη, Παρατηρητής: Τούλης.
Χαλκιοπούλειο 18.00: ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΟ Αιγάλεω
Διαιτητές: Μαυράκης, Κουτσής, Γραμματεία: Καραβάνα, Παρατηρητής: Παναγής.
Χολαργού 20.00: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΕΚ
Διαιτητές: Κουτσούλας, Ράντσιου, Γραμματεία: Μυλωνά, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.
Μίλωνα 21.30: ΓΣ Πανιώνιος - ΑΓΣ Άρτεμις
Διαιτητές: Μαρκάτης, Μάλφας, Γραμματεία: Παπανικολάου Γ., Παρατηρητής: Τσιμπινός.
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
Μίκρας 1 17.30: ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Μεσσαράς
Διαιτητές: Γιωγιού Αλκ., Γεωργιάδης, Γραμματεία: Σιδηρά, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.
Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος - 6η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
18.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Καλαμάτα 80, Διαιτητές: Γκόλφης, Σπυρόπουλος.
19.30: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Αιγιαλέων, Διαιτητές: Τσίτσικας, Οικονομοπούλου.
19.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΓΣ Πανιώνιος, Διαιτητές: Πικραμένος, Λιδωρικιώτη.
20.00: ΟΦΗ - Ροδίων Άθλησις, Διαιτητές: Φραγκάκης, Τραχαλάκη.
Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος - 6η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
17.00: ΑΣ Κόροιβος - ΑΟ Νέοι Βύρωνος, Διαιτητές: Χανδρινός, Χριστοδουλόπουλος.
17.30: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΕΑ Πατρών, Διαιτητές: Προκοπίου, Γεωργάκη.
18.00: Παναχαϊκή Πετ. 2013 - ΓΣ Απόλλων, Διαιτητές: Γεράνιος, Λιναρδάτος.
19.00: ΑΕ Αρμενίων - ΑΣ Κέρκης Σάμου, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Κατσούλης Β.
Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
18.00: ΧΑΝΘ - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας, Διαιτητές: Ισκάς, Τοσουνίδης.
18.00: ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕΝ Πανοράματος, Διαιτητές: Δημητρίου, Παπαδόπουλος Αρ.
19.00: ΑΟ Σερρών - ΑΜΣ Νέστωρ, Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Μπουγιούκας Κ.
19.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΣΦΚ Πιερικός, Διαιτητές: Κολτσίδας, Παρασκευάς.
20.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΣ Μακεδονικός, Διαιτητές: Δανιηλίδου, Σαρακινίδης.
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
18.00: Αναγέννηση Άρτας - Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Φλούδας, Σιάδημος.
Ρεπό ο ΑΣ Ελπίς.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 8η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
16.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Απόλλων Καλαμάτας, Διαιτητές: Αμαργιανιτάκης, Καραπουλάκης.
20.00: Ένωση Βύρωνα - ΑΕ Αγίας Παρασκευής, Διαιτητές: Παπαχατζής, Μουζούλας.
20.00: ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΟΦΑ Απολλώνιος, Διαιτητές: Μαυρικίδου, Χρηστίδης.
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
14.00: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΑΣ Νηρέας Χίου, Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Χριστοδουλόπουλος.
17.00: ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου - ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Κτένας, Λιόντου.
17.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝ Αμαζόνες, Διαιτητές: Πετούσης, Γλωσσίδης.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
16.00: ΓΣ Δράμας - ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Δήμου, Παπαβασιλείου.
18.00: Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων - ΑΣΚ Λαγκαδά, Διαιτητές: Μπέλλος Ι., Ανθυμίδης.
19.30: ΑΟ Καβάλας - ΓΣΓ Νίκη Αλεξ., Διαιτητές: Κωστόπουλος, Τερζίδου.
20.00 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας, Διαιτητές: Χλώρος, Χουλιαρόπουλος.
20.00: ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Δρανίτσας, Κουκουμάκας.
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
20.00: ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Κεχαγιά.
Ρεπό η ΕΑ Λαρίσης.