06-02-2022 23:18

Pre League Γυναικών - Δ' Όμιλος: Πλεονέκτημα για την Κόρινθο, πρώτη νίκη για την Ηλιούπολη

Το 2Χ2 στον Δ' Όμιλο παραμονής της Pre League Γυναικών πέτυχε η Κόρινθος, η οποία πέρασε χωρίς απώλεια σετ από την έδρα της ΧΑΝΘ.
Πρώτη νίκη για τον ΓΣ Ηλιούπολης με 3-1 σετ στην έδρα της Άρτεμις Κορυδαλλού, ενώ το παιχνίδι των Μακεδόνων με τον Πανιώνιο αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων covid στο γηπεδούχο σωματείο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι συνθέσεις των αγώνων της 2ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του Δ' Ομίλου παραμονής.

Pre League Γυναικών - Δ' Όμιλος - 2η αγωνιστική

Σάββατο Φεβρουαρίου 2022

ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Πανιώνιος ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

ΑΓΣ Άρτεμις - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (21-25, 25-19, 26-28, 24-26)

Διαιτητές: Παπαχατζής Π., Μάλφας, Γραμματεία: Λυκούδη, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος.

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Παναγιώτης Ζουπάνος):
Μπαξιβανάκη, Λουκά Κ., Ζαγαλίκη, Λουκά Χ., Αναργύρου, Γούνου / Τζαφέρη (λ), Μερακλή, Τζινιέρη, Κανταρτζή, Καλλιντεράκη.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Δήμος Φιλιππάτος):
Πατακοπούλου, Μαρκάκη, Παυλοπούλου, Φωκιανού, Μιχελάκου, Ζώρζου / Κανέλλου (λ), Κουλοπούλου Ε. (λ), Λυχναρά, Κουλοπούλου Κ., Νικολοπούλου.

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

ΧΑΝΘ - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (21-25, 22-25, 13-25)

Διαιτητές: Δρανίτσας, Κυριακόπουλος, Γραμματεία: Δεληκωστίδου, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.