Από τον Α' όμιλο προκρίθηκαν για τον όμιλο ανόδου το Αιγάλεω, ο ΖΑΟΝ και οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων.
Στον Δ' όμιλο και για την παραμονή τους στην κατηγορία θα αγωνιστούν η Κόρινθος, οι Μακεδόνες Αξιού και ο Πανιώνιος από τον Α' όμιλο και η Ηλιούπολη, η Άρτεμις Κορυδαλλού και η ΧΑΝΘ από τον Β' όμιλο.
Η 10η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με την πρώτη νίκη των Πρωταθλητών Πεύκων σε ντέρμπι η οποία έπασε το αήττητο σερί του πρωτοπόρου Αιγάλεω.Επίσης με διπλό πέρασε ο ΖΑΟΝ απο την έδρα της Κορίνθου για τον Α' όμιλο ενω στον Β' ο Βότσης κέρδισε την Άρτεμις Κορυδαλλού και ο Απόλλωνας Καλαμάτας επιβλήθηκε εκτός έδρας της Ηλιούπολης.
Ο ΦΟ Βριλησσίων παρά τη νίκη του επί της ΧΑΝΘ στο τάι μπρέικ, έχασε με σοβαρό τραυματισμό την νεαποκτηθείσα Αμερικανίδα ακραία, Κέϊσι Ντάραμ.
Pre League Γυναικών - Α' Όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022
ΑΣ Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΟ Αιγάλεω 3-2 (15-25, 23-25, 25-20, 25-19, 15-05)
Διαιτητές: Κουκουμάκας, Παπαδόπουλος, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.
ΑΣ ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Μανώλης Σκουλικάρης): Μπάγγου, Νέβες, Ματσαρόκη, Τσιτσιπλάμη, Κοτέογλου, Κυριακίδου / Μυρίδου (λ), Σακκά, Λιούνη, Τόλιοθ, Καραφουλίδου.
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αγγελική Αντωνιάδη): Ράπτη, Μελετιάδη, Βλάχου, Φακοπουλίδου, Πατεράκη, Οικονομάκη / Λύρα (λ), Τριγωνίδου (λ), Κόνιαρη, Νικολαΐδη, Δρέμπελα.
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-18, 25-18, 25-21)
Διαιτητές: Κυργιαλάνη, Οικονομοπούλου, Γραμματεία: Καστάνη, Παρατηρητής: Παπαστάμος.
ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χάρης Σκουτελάκος): Καρέλια, Σάνι, Τσίμα, Φωτεινού, Βασιλαντωνάκη, Λιόλιου / Μάρκου (λ), Κουμούτσου, Στάικου.
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Γιώργος Γεωργιάδης): Μητροπούλου, Δορούκα, Κοκότη, Μιχαηλίδου, Στεργίου, Παπαδοπούλου Μ. / Παπαδοπούλου (λ), Γεωργιάδου (λ), Μπορμπόκη.
ΑΣΠ Κόρινθος - ΖΑΟΝ 1-3 (20-25, 23-25, 25-15, 19-25)
Διαιτητές: Γεωργιάδης Στ., Τόλιος, Γραμματεία: Λιόντου, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.
ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Μιχαλά, Πατουχέα, Σπυροπούλου, Σοκόλοβα, Ελευθερίου, Κατσικά / Μαργαρίτη (λ), Καραβοκύρη (λ), Αλατζάκη, Κτιστάκη, Μαργιόλα.
ΖΑΟΝ (Κώστας Λιώσης): Σουβατζόγλου, Αργυροπούλου Ε., Γιοβάνη, Μικρουδάκη, Μποκή, Αναγνώστου / Αργυροπούλου Μ. (λ), Πικούλη (λ), Παπαδοπούλου, Ρεντούμη, Φουμάκη, Λουσίδη, Παπαδάκη.
Η βαθμολογία ΕΔΩ.
Pre League Γυναικών - Β' Όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022
ΦΟ Βριλησσίων - ΧΑΝΘ 3-2 25-14, 19-25, 22-25, 26-24, 15-13)
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Οικονόμου Β., Γραμματεία: Τάλαρου, Παρατηρητής: Οικονόμου.
ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος): Μικέλη, Σολωμού, Μποκή, Έρωτα, Στάθη, Ντάραμ / Πασιαλή (λ), Λογαρά, Κωστοπούλου, Μαραθοκαμπίτου, Γιώτα.
ΧΑΝΘ (Χρήστος Ντινόπουλος): Αρμουτάκη, Γουγούση, Μαρκάδα, Σπασόγιεβιτς, Κόντη, Γιαννούλη / Ευθυμιάδου (λ), Αλατζίδου (λ), Φαρμάκη, Παπαδοπούλου, Ιωαννίδου, Γκαλίτσου.
ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΓΣ Άρτεμις 3-0 (25-21, 25-20, 25-23)
Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Δρανίτσας, Γραμματεία: Σιδηρά, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Κώστας Ιωαννίδης): Αργυρίου, Χατζηλάμπρου, Ζωίδου, Τριλυράκη, Κυριακίδου, Αλτίνη / Καψαμπέλη (λ), Ωραιοπούλου (λ), Καραντάκη, Κεραμιτσοπούλου, Σκουλούδη.
ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Παναγιώτης Ζουπάνος): Ζαγαλίκη, Μπαξιβανάκη, Μανίκα, Γούνου, Λουκά, Μερακλή / Ραυτοπούλου (λ), Τζαφέρη (λ), Αναργύρου, Τζινιέρη, Νικολιτσέα.
ΓΣ Ηλιούπολης - Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (09-25, 21-25, 11-25)
Διαιτητές: Κατερλή, Τσίτσικας, Γραμματεία: Πασπαλά, Παρατηρητής: Τσάκωνας.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Δήμος Φιλιππάτος): Φωκιανού, Σαρρή, Ζώρζου, Κουλοπούλου Κ., Μαρκάκη, Λυχναρά / Κανέλλου (λ), Κουλοπούλου Ε. (λ), Νικολοπούλου, Παυλοπούλου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Χαράλαμπος Μυτσκίδης): Κόλλια, Αποστολοπούλου, Βενέτη, Τόσι, Καραμούντζου, Καρακύκλα / Γκιαούρη (λ), Σακελλαρίου, Γρίβα.
Η βαθμολογία ΕΔΩ.