09-11-2021 16:44

Κόρινθος: Με πολύ καλή ψυχολογία περιμένει το Αιγάλεω

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Κόρινθο στο κλειστό της Ν. Σμύρνης κόντρα στον Πανιώνιο με 1-3 (μετά την εντός έδρας επικράτηση επί των Μακεδόνων), και πλέον με την ψυχολογία στα ύψη, θα υποδεχθεί το Σάββατο 13/11 το πρωτοπόρο Αιγάλεω για την 4η αγωνιστική της Pre League Γυναικών.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, έβγαλε υποδοχή, και πήρε μεγάλο προβάδισμα με 9-16 και 12-21, διαφορά που κράτησε μέχρι το φινάλε του πρώτου σετ (16-25).

Οι παίκτριες του Χάρη ΣκουτελάΚου ήταν σαφώς βελτιωμένα στο δεύτερο σετ ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο οι «ερυθρόλευκες» πιο ψύχραιμες και αποφασιστικές στα κρίσιμα σημεία, κατάφεραν να διπλασιάσουν το προβάδισμα τους σε 0-2.Ο Πανιώνιος έβγαλε αντίδραση στο τρίτο σετ, παίρνοντας μια σημαντική διαφορά από την αρχή με 16-9 την οποία κράτησε μέχρι το φινάλε με 25-17 και μείωσε σε 1-2.

Και παλι η Κόρινθος κυριάρχησε στο τέταρτο και τελευταίο σετ, με τις φιλοξενούμενες, να τελειώνουν με μεγάλη επιτυχία τις επιθετικές τους προσπάθειες και με συνοπτικές διαδικασίες να παίρνουν το σετ, ανετα με 11-25 και το καθαρό τρίποντο.