28-10-2019 02:52

Η ΧΑΝΘ «βύθισε» την Κόρινθο με 3-1

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πέτυχε η ΧΑΝΘ κόντρα στην Κόρινθο με 3-1 σετ και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 5 πόντους. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης σημείωσε την δεύτερη σερί της νίκη και βλέπει με αισιοδοξία την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι νικήτριες ήταν καλύτερες στα τρία από τα τέσσερα σετ του αγώνα και πίεσαν τις φιλοξενούμενες στην υποδοχή όπου έχουν μεγάλη αδυναμία και δικαιώθηκαν. Για την Πελοποννησιακή ομάδα ήταν η τρίτη σερί ήττα, η οποία την έστειλε στον πάτο της βαθμολογίας με μηδέν βαθμούς.

Τα σετ: 3-1 (25-16, 17-25, 25-17, 25-12)

ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Γουγούση, Κουρτίδου, Γιαννούλη, Αρμουτάκη, Βέλλιου, Βαρδοπούλου / Σουπιώνη (λ), Αβδελά (λ), Αδάμου, Γερομίχαλου.

ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Ανδρεόπουλος): Γιώτα, Αποστολάκη, Λιουτίκοβα, Λαγουδάκη, Παναγοπούλου, Πατουχέα / Μαργαρίτη (λ), Αλατζάκη, Ελευθερίου, Βακάλογλου.