20-10-2019 00:31

Εντυπωσιακός ο ΖΑΟΝ πέρασε με νίκη απο την Κόρινθο

Ο ΖΑΟΝ πέρασε από την έδρα της Κορίνθου με 3-0 σετ και μετά από δύο αγωνιστικές έμεινε η μόνη ομάδα χωρίς απώλεια σετ στο πρωτάθλημα της Pre League.

Οι νικήτριες μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, πίεσαν στο σερβίς και πήραν εύκολα το πρώτο σετ, στη συνέχεια οι γηπεδούχες αντέδρασαν, βελτίωσαν την απόδοση τους αλλά στι λεπτομέρειες, οι παίκτριες του Κώστα Λιώση, κατάφεραν να επικρατήσουν και στα δύο επόμενα σετ.Για την Κόρινθο που έδειξε και πάλι αδυναμίες στην υποδοχή, ηταν η δευτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Κτενάς, Οικονόμου Β.

Τα σετ: 0-3 (13-25, 20-25, 22-25)

ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Ανδρεόπουλος): Πατουχέα, Λαγουδάκη, Γιώτα, Λιουτίκοβα, Αποστολάκη, Παναγοπούλου / Μαργαρίτη (λ), Αλατζάκη, Ελευθερίου, Βακάλογλου, Μιχαλά.

ΖΑΟΝ (Λιώσης): Αργυροπούλου Ευδ., Αρβανιτοπούλου, Αναγνώστου, Ποδαρά, Μελετιάδη, Σωτηρίου / Αργυροπούλου Μ., Γεωργιλά.

Πηγή φωτό: Βασίλης Αδαμόπουλος