06-10-2019 13:12

Πρόβα πρωταθλήματος για Βριλήσσια και Κόρινθο

Μια γερή φιλική πρόβα έδωσαν τα Βριλήσσια και η Κόρινθος, μια εβδομάδα πριν την πρεμιέρα της Πρι Λιγκ της νέας περιόδου, όπου βρήκε νικήτρια με 3-1 την ομάδα των βορείων προαστίων.

Αγωνιστικά οι δύο προπονητές  Κώστας Ταμπουρατζής και Δημήτρης Ανδρεόπουλος είχαν την ευκαιρία να βγάλουν τα τελευταία συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των ομάδων τους, πριν το πρώτο επίσημο σερβις της κατηγορίας που αναμένεται αρκετά ανταγωνιστικό.

Όσον αφορά την εξέλιξη του ματς, η Κόρινθος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήρε το πρώτο σετ με 19-25, στη συνέχεια τα Βριλήσσια μείωσαν τα λάθη ανέβασαν την απόδοση τους και ισοφάρισαν με 25-18.

Στο τρίτο σετ έγινε δυνατή μάχη και από τις δύο ομάδες που θύμισε ντέρμπι πρωταθλήματος με αρκετές ανατροπές στο σκορ, το οποίο κέρδισαν στις λεπτομέρειες τα Βριλήσσια με 27-25.

Στο τέταρτο οι ομάδες συμφώνησαν να παίξουν ένα τάι μπρέικ, επειδή δεν είχαν το γήπεδο περισσότερο στη διάθεση τους, το οποίο έληξε με 17-15 για τις γηπεδούχες.

Τα σετ 3-1 (19-25, 25-18, 27-25, 17-15)