03-10-2019 06:12

Στο 2-2 έμειναν Αιγάλεω και Πανιώνιος

Ισόπαλη με 2-2 έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στο Αιγάλεω και τον Πανιώνιο, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται σετ και εντυπώσεις.

Το παιχνίδι επίσης ήταν μια καλή πρόβα για τα δύο σωματεία, ενόψει του επίσημου ραντεβού τους για την δεύτερη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος της Pre league , στη Ν. Σμύρνη.

Αγωνιστικά και οι δύο προπονητές Αγγελική Αντωνιάδη και Γιάννης Μακρόπουλος, είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα και να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε αρκετές παίκτριες. Στο πρώτο σετ το Αιγάλεω επικράτησε εύκολα με 25-13, στο δεύτερο ο Πανιώνιος βελτιώθηκε αισθητά και κοντράρισε τις γηπεδούχες.

Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες μέχρι το 19-19 αλλά οι «κυανέρυθρες» ήταν αυτές που μπόρεσαν να πάρουν το σετ με 19-25, και ισοφάρισαν σε 1-1. Στο τρίτο σετ αν και το Αιγάλεω πήρε προβάδισμα στο σκορ, ο Πανιώνιος ανέβασε την απόδοση του εντυπωσιακά και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση.

Οι αθλήτριες του Μακρόπουλου κατέκτησαν το σετ με 18-25 κάνοντας το 1-2. Στο τέταρτο σετ οι δύο ομάδες ήτα κοντά στο σκορ μέχρι το 14-13 αλλά στη συνέχεια οι παίκτριες του «Σίτι» πιο αποφασιστικές ήταν αυτές που επικράτησαν με 25-21 και διαμόρφωσαν το τελικό 2-2

Τα σετ 2-2 (25-13, 19-25, 18-25, 25-21)

Αιγάλεω: Βλάχου, Μανώλικα, Τζαλαλή Κ, Θώδη, Πατεράκη, Παρισάκη, Λύρα (λ), Κράνη, Υφαντή, Κανελλοπούλου (λ), Σολωμού, Κοκμοτού

Πανιώνιος: Μικρουδάκη, Οικονομάκη, Τζαλαλή Σ, Φλιάκου, Κομλένοβιτς, Καρέλια, Μαθιουδάκη (λ), Κωνσταντίνου, Αναγνώστου, Παυλοπούλου, Πεφάνη