31-01-2019 00:40

Τα Πεύκα στους «16» έκαναν την έκπληξη με τη ΧΑΝΘ (φωτό)

Η μεγάλη έκπληξη στο κύπελλο γυναικών έγινε από την ομάδα των Πρωταθλητών Πεύκων που νίκησε τη ΧΑΝΘ 3-1 σετ, προκρίθηκε για πρώτη φορά στους «16» και θα συνεχίσει στη διοργάνωση.

Η ΧΑΝΘ που αγωνίζεται στην Pre League παρότι ισοφάρισε 1-1 σετ στη συνέχεια δεν άντεξε την πίεση των γηπεδούχων σε σερβίς και μπλοκ και γνώρισε την ήττα.

Τα σετ: 3-1 (25-17, 22-25, 25-21, 25-20)

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Σκουλικάρης): Βελίκοβα, Κοτέογλου, Τυφλιώρη, Γαβριηλίδου, Χοτοκουρίδου, Ματσαρόκη / Καραπαλίση (λ), Κύρκου (λ), Λεωνιδάκη.

ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Ρωσσιάδου, Κουρτίδου, Μπακοπούλου, Γεροβασιλείου, Αρμουτάκη, Βέλλιου / Βερνάρδου (λ), Ντάλλα (λ), Βαρδοπούλου, Παφίλη, Αβδελά, Αδάμου.