Προπονητής: Χρήστος Ντινόπουλος
Στατιστικολόγος: Μάριος Ντινόπουλος
Γυμναστής: Δήμος Μακράκης
Υπ. Επικοινωνίας: Σπύρος Σταυρόπουλος
Σημαντική νίκη για τη ΧΑΝΘ στα Κύμινα για την 16η αγωνιστική της Πρι Λιγκ. Η απρόβλεπτη ομάδα του Ντινόπουλου, επικράτησε 3-1 των Μακεδόνων και ανέβηκε στην πέμπτη θέση που οδηγεί στα πλέι όφ ανόδου,μετά την ήττα του Αιγάλεω στο Βότση
Με την Κομλένοβιτς σε μεγάλη μέρα, ο Πανιώνιος πέρασε με ανατροπή από την έδρα της Χ.Α.Ν.Θ. με 3-1 σετ και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη, επτά αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου στο πρωτάθλημα της Πρι λιγκ.
Μεγάλη νίκη με 3-0 σετ επί της ΧΑΝΘ πανηγύρισε στην έδρα της η Κόρινθος για την 14η αγωνιστική της πρι λιγκ.
Δύσκολη νίκη με ανατροπή, πήρε η Λαμία στον Κορυδαλλό κόντρα στην Άρτεμις με 2-3 για την 14η αγωνιστική της Πρι Λιγκ. Οι γηπεδούχες αν και προηγήθηκαν με 2-1 δε μπόρεσαν στη συνέχεια να αντισταθούν στην αντεπίθεση διαρκείας των φιλοξενούμενων που γύρισαν το ματς και πήραν το τάι μπρέικ με περίπατο.
Με νίκες ολοκλήρωσαν την 11η αγωνιστική της Πρι Λιγκ, ΧΑΝΘ και ΖΑΟΝ στα δύο τελευταία ματς του Ά γύρου. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μετά από τρεις σερί ήττες, κέρδισε πολύ δύσκολα το Αιγάλεω με 3-2, καθώς προηγήθηκε 2-0, το «Σίτι» με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε σε 2-2 και στη συνέχεια επικράτησς δύσκολα στο τάι μπρέικ με 15-13.
Στην κάμερα μίλησαν μετά την λήξη του αγώνα της 10ης αγωνιστικής της Πρι Λιγκ, Αμαζόνες-ΧΑΝΘ, οι προπονητές των δύο ομάδων, Ντινόπουλος και Ατσιδαύτης και οι αθλήτριες των φιλοξενούμενων, Γουγούση, Αρμουτάκη και η αρχηγός των Αμαζόνων, Δάφνη Βαρουδάκη.
Στην κορυφή επέστρεψαν και πάλι οι Αμαζόνες, καθώς για την 10η αγωνιστική της Πρι Λιγκ νίκησαν 3-0 (25-15, 25-16, 28-26) τη ΧΑΝΘ, και κράτησαν την πρώτη θέση της βαθμολογίας με 27 πόντους αφήνοντας την ΑΕΚ δεύτερη με 26, η οποία το Σάββατο είχε περάσει άνετα με 0-3 από τον Κορυδαλλό.
Εκπληκτική απόδραση από το κλειστό «Μ. Τσικίνας» πέτυχαν τα Βριλήσσια για την 9η αγωνιστική της Πρι Λιγκ, όπου μετά από ένα φοβερό θρίλερ, με απίθανο τάι μπρέικ (18-20) ,κατάφεραν να επικρατήσουν με 2-3 της ΧΑΝΘ που μέχρι τώρα είχε εντυπωσιάσει με την θετική της πορεία.
Επιστροφή στις νίκες για την Λαμία, η οποία επικράτησε για την 8η αγωνιστική της Πρι λιγκ με 3-0 της τέταρτης ΧΑΝΘ και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη επικράτησε άνετα της νεανικής ομάδας της Θεσσαλονίκης και βλέπει πλέον με αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Ένα ακόμη ντέρμπι της Θεσσαλονίκης πήρε η ΧΑΝΘ, η οποία για την 7η αγωνιστική της Πρι Λιγκ, «βύθισε» τον Βότση με 3-1. Οι γηπεδούχες με αυτό το τρίποντο έμειναν στην τετράδα και αισιοδοξούν για μια καλή πορεία, πέραν της σωτηρίας.
Με 3-0 σετ επικράτησε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ της ΧΑΝΘ για την 6η αγωνιστική της Pre League, συνέχισε το νικηφόρο σερί της και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής ενός πόντου από τις πρωτοπόρες Αμαζόνες που πέρασαν από τα Βριλήσσια.
Στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, η ΧΑΝΘ επιβλήθηκε των Μακεδόνων με 3-1 σετ και με 11 βαθμούς σε 5 αγωνιστικές, η ομάδα του Χρήστου Ντινόπουλου βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Pre League.
Η αθλητική δικαστής της Ε.Ο.ΠΕ. καλεί τον Παναθηναϊκό σε απολογία την Παρασκευή 15/11 για όσα γράφθηκαν στο φύλλο αγώνα στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό για την 3η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών. Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι κλήθηκε και η ΑΕΚ σε απολογία, για τον ημιτελικό κυπέλλου στις Σέρρες κόντρα στον Ολυμπιακό, παιχνίδι που έγινε πριν 6 μήνες. Παράλληλα θα γίνει και εκδίκαση της ένστασης του Πανιωνίου για το παιχνίδι με τη ΧΑΝΘ.
Θέση στα όλα όσα έγιναν και γράφτηκαν για το παιχνίδι που δεν ξεκίνησε ποτέ μεταξύ του Πανιωνίου και της ΧΑΝΘ πήρε η ΟΔΒΕ. Η ομοσπονδία διαιτητών έδειξε την στήριξή της στους διαιτητές του αγώνα Μάλφα, Γεωργάκη που έπραξαν σύμφωνα με τους κανονισμούς και την προκήρυξη και έκλεισαν το φύλλο αγώνα.