Προπονητής: Βαγγέλης Περόπουλος
Βοηθός προπονητή: Αντώνης Θεοδωρόπουλος
Γυμναστής: Γιώργος Μπίστας
Ιατρός: Γιάννης Ντέρος
Με όπλο το μπλοκ, τα Βριλήσσια διπλασίασαν τις νίκες τους και επικράτησαν της αποδεκατισμένης Κορίνθου με 3-1 για την 10η αγωνιστική της Πρι Λιγκ.
Δεν πρόλαβε να συνέλθει από τον σοβαρό τραυματισμό της Στέλλας Λαγουδάκη η Κόρινθος, και την χτύπησε νέα μεγάλη ατυχία, καθώς έπαθε ρήξη χιαστού και η λίμπερο της ομάδας, Μαριάννα Μαργαρίτη!
Έκτη σερί νίκη για την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 9η αγωνιστική της Πρι Λιγκ, καθώς οι «κιτρινόμαυρες» επικράτησαν των Μακεδόνων Αξιού στα Κύμινα με 0-3, και πέρασαν προσωρινά μόνες πρώτες στην κορυφή με 23 βαθμούς.
Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τον Ναύαρχο Βότση μετά την νίκη του με 3-0 επί της ομάδας της Κορίνθου για την 8η αγωνιστική της Πρι Λιγκ.
 Η ΑΕΚ με την υποστήριξη των φιλάθλων της, επικράτησε με 0-3 για την 7η αγωνιστική της Pre League στην Κόρινθο της ομώνυμης ομάδας, πέτυχε την τέταρτη σερί της νίκη πέρασε προσωρινά στην κορυφή με 17 βαθμούς ενώ θα περιμένει το σημερινό αποτέλεσμα των Αμαζόνων με την Άρτεμις Κορυδαλλού (18.00), ώστε να μάθει αν θα παραμείνει πρώτη. Επίσης σημερα γίνονται πέντε ματς.
Γλυκόπικρη γεύση άφησε στην Κόρινθο, η μεγάλη εκτός έδρας νίκη (1-3) στα Κύμινα, κόντρα στους Μακεδόνες Αξιού, αφού προέκυψε ο σοκαριστικός τραυματισμός της έμπειρης, Στέλλας Λαγουδάκη.
Στη σκιά του τραυματισμού της Στέλλας Λαγουδάκη, η Κόρινθος που ήταν ουραγός πριν από το παιχνίδι, κατάφερε να επικρατήσει με ανατροπή την σκληρή έδρα των Μακεδόνων, στα Κύμινα με 3-1, στην μεγαλύτερη έκπληξη της 6ης αγωνιστικής της Πρι λιγκ.
Τρομερά άτυχη στάθηκε η Στέλλα Λαγουδάκη στο χθεσινό παιχνίδι της Κορίνθου με τους Μακεδόνες στα Κύμινα. Στο 17-17 του τρίτου σετ και σε μία ανύποπτη φάση, η έμπειρη ακραία της Κορίνθου έπεσε άτσαλα στο παρκέ και χτύπησε το γονατό της, με αποτέλεσμα να αποχωρήσει υποβασταζόμενη από την αναμέτρηση.
"'Εσπασε το ρόδι" ο παθιασμένος ΑΣΠ Κορίνθου.. Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου  νίκησε στην έδρα της με 3-1 σετ τον μετριότατο Πανιώνιο και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα στο πρωτάθλημα της Pre League, μετά από 5 αγωνιστικές.
Ανακοίνωση διαμαρτυρίας για την διαιτησία του αγώνα με την Άρτεμις, εξέδωσε η Κόρινθος. Η διοίκηση του ΑΣΠ, κάνει λόγο για λανθασμένες αποφάσεις σε κρίσιμα σημεία από το δίδυμο, Μαύρου-Λιδωρικιώτη, που έκριναν σε μεγάλο βαθμό το τελικό αποτέλεσμα του ματς (3-1) ενω ζητάει απο την ΕΟΠΕ τον ορισμό εποπτών σε ολα τα παιχνίδια της Πρι Λιγκ.
Χαμόγελα στον Κορυδαλλό καθώς η Άρτεμις επικράτησε 3-1 της Κορίνθου και πανηγύρισε το πρώτο της τρίποντο στην κατηγορία που της δίνει αισιοδοξία και ηθικό για τη συνέχεια.
Σπουδαία εντός έδρας νίκη πέτυχε η ΧΑΝΘ κόντρα στην Κόρινθο με 3-1 σετ και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 5 πόντους. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης σημείωσε την δεύτερη σερί της νίκη και βλέπει με αισιοδοξία την παραμονή της στην κατηγορία.
Γυρίζουν σελίδα στην Κόρινθο, μετά και την δεύτερη σερί ήττα από τον ΖΑΟΝ για την αντίστοιχη αγωνιστική της Πρι Λιγκ. Η ομάδα του Ισθμού για άλλη μια φορά παρουσίασε αρκετά προβλήματα στην υποδοχή, στοιχείο που αξιοποίησε ο σύλλογος της Κηφισιάς και έφυγε με τους τρεις βαθμούς.
Ο ΖΑΟΝ πέρασε από την έδρα της Κορίνθου με 3-0 σετ και μετά από δύο αγωνιστικές έμεινε η μόνη ομάδα χωρίς απώλεια σετ στο πρωτάθλημα της Pre League.