07-02-2022 00:30

Pre League Ανδρών - Δ' Όμιλος : Νίκες για Πανερυθραϊκό, Αιγιαλέων και Κομοτηνή

Με τη νίκη του Πανερυθραϊκού επί του Άρη με 3-0 σετ στη Θεσσαλονίκη ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική του Δ' Ομίλου παραμονής της Pre League Ανδρών. Η Κομοτηνή πανηγύρισε τη πρώτη της νίκη στον Δ' Όμιλο επικρατώντας με 3-1 σετ του Πανιωνίου, ενώ ο Αιγιαλέων νίκησε μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι με 3-2 σετ τον Πιερικό Κατερίνης.

Αιγιαλέων και Πανιώνιος έχουν παιχνίδι λιγότερο, καθώς ο μεταξύ τους αγώνας για την 2η αγωνιστική είχε αναβληθεί και ορίστηκε να γίνει την Τετάρτη 9/2 στις 19.00.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι συνθέσεις των αγώνων της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του Δ' Ομίλου παραμονής.

Pre League Ανδρών - Δ' Όμιλος - 3η αγωνιστική

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΓΣ Πανιώνιος 3-1 (19-25, 25-19, 25-19, 25-15)

Διαιτητές: Τζεπκινλής, Παπαχρήστου, Γραμματεία: Μιχαλιτσούδη, Παρατηρητής: Σαρδάνης.

ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης): Xoσέλο, Ματέους, Σκαρλατίδης, Γκόνας, Δουκίδης, Ζαϊμης / Πάντσιος (λ), Πετρίδηςς (λ), Παπάζογλου, Άρμπυρος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρρας):
Σαλωνίτης, Γιαννόπουλος, Χατζηνικολάου, Κωνσταντινίδης, Κάλφας, Φύτρος / Κουτσούρης (λ), Καφούρος (λ), Βασιλακόπουλος, Κλαυδιανός.

ΑΟ Αιγιαλέων - ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 3-2 (26-24, 25-23, 19-25, 20-25, 15-13)

Διαιτητές: Γεράνιος, Γκόλφης, Γραμματεία: Μάμμου, Παρατηρητής: Πετούσης Κ..

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (-): Νανόπουλος 4 (3/11 επ., 1 άσσος, 45% υπ. - 45% άριστες), Δημησιάνος 2 (2/5 επ.), Λουπ 33 (32/58 επ., 1 μπλοκ), Μαυραγάνης 5 (3/7 επ., 2 μπλοκ), Βασιλάκος 9 (8/26 επ., 1 άσσος, 57% υπ. - 50% άριστες), Βλαχοστάθης 10 (5/9 επ., 5 μπλοκ) /  Καραγεώργος (λ, 50% υπ. -32% άριστες), Σύρος (λ, 43% υπ. - 29% άριστες), Μούρτζης 1 (1 μπλοκ), Σαλαβασσίδης 8 (6/12 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 55% υπ. - 30% άριστες), Δασκαλόπουλος, Παπαστάθης, Χασάπης.

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Κώστας Σαρρής): Χήρας 22 (17/22 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Λαμπρινός 4 (4/9 επ., 67% υπ. - 47% άριστες), Δημητριάδης 6 (2/4 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Γρηγοριάδης 6 (3/15 επ., 3 μπλοκ), Ντος Σάντος 17 (16/40 επ., 1 μπλοκ, 59% υπ. - 56% άριστες), Τσαλικιάν 16 (14/39 επ., 1 άσσος, 1 μπλο) / Παπαδημητρίου (λ, 92% υπ. - 68% άριστες), Γερομίχαλος 4 (4/11 επ., 62% υπ. - 38% άριστες).

Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

Άρης - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (25-27, 23-25, 23-25)

Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμ., Παπαδόπουλος, Γραμματεία: Χαλκιά, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

ΑΣ ΑΡΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Μπρουνέτ, Μανωλάκης, Γιαμακίδης, Μάντζιος, Πεντίδης, Άλμπο / Γκρουμούσας (λ), Μπερμπέρογλου (λ), Χρηστάκος, Κόκκινος.

ΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Λάιος): Μαμαλης, Κρέτσης, Τσικάτος, Κολτσιάκης, Τασάκος, Ρεστέμης / Πλεμμένος (λ), Φωλιας (λ), Ντόντης.