Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα ξεκινήσει το πρωί οδικώς από τα Γρεβενά με προορισμό το Leskovac όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες του Βαλκανικού Παίδων.
Αναλυτικά η 12άδα της Εθνικής:
Γεωργίου Ευάγγελος (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός) Πασαδόρος
Ρουσόπουλος Θεοφάνης (ΟΠΕ Χαλκίδας) Πασαδόρος
Ανδρεόπουλος Χαράλαμπος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) Ακραίος
Κωτσάκης Φροίξος (ΑΟ Καλαμάτα 80) ΑΚΡΑΙΟΣ
Ράπτης Αλέξανδρος (ΑΕΠ Ολυμπίας) Ακραίος/Διαγώνιος
Καπετανίδης Κωνσταντίνος (ΑΣΘ Ηρακλής) Ακραίος/Διαγώνιος
Τζιάβρας Δημήτριος (Πήγασος Πολίχνης) Λίμπερο
Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος (ΕΑ Πατρών) Ακραίος
Παπαλεξίου Γεώργιος (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου) Κεντρικός
Ζαΐμης Πέτρος (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου) Κεντρικός
Δημούδης Κωνσταντίνος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) Κεντρικός
Συναδινός Σωτήριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) Λίμπερο
Την αποστολή συμπληρώνουν ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Νίκος Ζαλμάς, ο βοηθός του Δημήτρης Χριστοφορίδης, ο τιμ μάνατζερ Γιάννης Χλιός, ο αρχηγός αποστολής Θεόφιλος Ορφανίδης, ο φυσιοθεραπευτής Απόστολος Διαμάντης, ο στατιστικολόγος Στέφανος Μανιώτης.
Η Εθνική μας συμμετέχει στον Β' όμιλο μαζί με τις Ρουμανία και Αλβανία. Στον Α' όμιλο συμμετέχουν οι Σερβία, Μαυροβόυνιο, Μολδαβία και τον Γ' όμιλο απαρτίζουν οι Βουλγαρία, Τουρκία και Σκόπια.
Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής:
Τρίτη 8 Αυγούστου
16.30: Ρουμανία - Αλβανία
Ρεπό η Ελλάδα
Τετάρτη 9 Αυγούστου
14.00: Ελλάδα - Ρουμανία
Ρεπό η Αλβανία
Πέμπτη 10 Αυγούστου
19.00: Αλβανία - Ελλάδα
Ρεπό η Ρουμανία
Αναλυτικά η 12άδα της Εθνικής:
Γεωργίου Ευάγγελος (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός) Πασαδόρος
Ρουσόπουλος Θεοφάνης (ΟΠΕ Χαλκίδας) Πασαδόρος
Ανδρεόπουλος Χαράλαμπος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) Ακραίος
Κωτσάκης Φροίξος (ΑΟ Καλαμάτα 80) ΑΚΡΑΙΟΣ
Ράπτης Αλέξανδρος (ΑΕΠ Ολυμπίας) Ακραίος/Διαγώνιος
Καπετανίδης Κωνσταντίνος (ΑΣΘ Ηρακλής) Ακραίος/Διαγώνιος
Τζιάβρας Δημήτριος (Πήγασος Πολίχνης) Λίμπερο
Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος (ΕΑ Πατρών) Ακραίος
Παπαλεξίου Γεώργιος (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου) Κεντρικός
Ζαΐμης Πέτρος (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου) Κεντρικός
Δημούδης Κωνσταντίνος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) Κεντρικός
Συναδινός Σωτήριος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) Λίμπερο
Την αποστολή συμπληρώνουν ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Νίκος Ζαλμάς, ο βοηθός του Δημήτρης Χριστοφορίδης, ο τιμ μάνατζερ Γιάννης Χλιός, ο αρχηγός αποστολής Θεόφιλος Ορφανίδης, ο φυσιοθεραπευτής Απόστολος Διαμάντης, ο στατιστικολόγος Στέφανος Μανιώτης.
Η Εθνική μας συμμετέχει στον Β' όμιλο μαζί με τις Ρουμανία και Αλβανία. Στον Α' όμιλο συμμετέχουν οι Σερβία, Μαυροβόυνιο, Μολδαβία και τον Γ' όμιλο απαρτίζουν οι Βουλγαρία, Τουρκία και Σκόπια.
Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής:
Τρίτη 8 Αυγούστου
16.30: Ρουμανία - Αλβανία
Ρεπό η Ελλάδα
Τετάρτη 9 Αυγούστου
14.00: Ελλάδα - Ρουμανία
Ρεπό η Αλβανία
Πέμπτη 10 Αυγούστου
19.00: Αλβανία - Ελλάδα
Ρεπό η Ρουμανία