Α' όμιλος (Τουρκία - Άγκυρα)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Βουλγαρία 3-2 (25-20, 13-25, 25-15, 19-25, 15-13)
Σερβία – Φινλανδία 3-0 (25-17, 25-15, 25-17)
Τουρκία – Ελλάδα 3-0 (25-21, 25-18, 25-8)
Σάββατο 24 Αυγούστου
Γαλλία - Ελλάδα 0-3 (12-25, 21-25, 21-25)
Φινλανδία - Τουρκία 2-3 (24-26, 15-25, 25-20, 25-21, 10-15)
Κυριακή 25 Αυγούστου
Βουλγαρία – Σερβία 1-3 (25-16, 21-25, 20-25 ,16-25)
Ελλάδα – Φινλανδία 3-1 (26-24, 15-25, 25-21, 27-25)
Δευτέρα 26 Αυγούστου
Γαλλία – Σερβία 1-3 (19-25, 13-25, 25-17, 23-25)
Τουρκία – Βουλγαρία 3-1 (25-21, 25-21, 21-25, 25-18)
Τρίτη 27 Αυγούστου
17.00: Φινλανδία - Γαλλία
19.30: Ελλάδα - Βουλγαρία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
17.00: Σερβία - Ελλάδα
19.30: Γαλλία - Τουρκία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
17.00: Βουλγαρία - Φινλανδία
19.30: Τουρκία – Σερβία
Βαθμολογία
1. Σερβία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-2 σετ, 258-211 πόντοι
2. Τουρκία 3 νίκες - 0 ήττες, 8 βαθμοί, 9-3 σετ, 277-221 πόντοι
3. Ελλάδα 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 6-4 σετ, 215-224 πόντοι
4. Γαλλία 1 νίκη - 2 ήττες, 2 βαθμοί, 4-8 σετ, 231-265 πόντοι
5. Βουλγαρία 0 νίκες - 3 ήττες, 1 βαθμός, 4-9 σετ, 255-283 πόντοι
6. Φινλανδία 0 νίκες - 3 ήττες, 1 βαθμός, 3-9 σετ, 243-275 πόντοι
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Βέλγιο - Ουκρανία 3-0 (25-10, 25-19, 25-22)
Ιταλία - Πορτογαλία 3-0 (25-15, 25-14, 25-13)
Πολωνία - Σλοβενία 3-0 (25-12, 25-22, 25-23)
Σάββατο 24 Αυγούστου
Βέλγιο - Σλοβενία 3-0 (25-13, 25-21, 25-20)
Πορτογαλία - Πολωνία 0-3 (14-25, 16-25, 11-25)
Κυριακή 25 Αυγούστου
Σλοβενία - Πορτογαλία 3-0 (25-21, 25-20, 25-09)
Ουκρανία - Ιταλία 0-3 (16-25, 18-25, 10-25)
Δευτέρα 26 Αυγούστου
Ιταλία - Βέλγιο 3-0 (25-18, 25-21, 25-23)
Πολωνία - Ουκρανία 3-1 (20-25, 25-11, 25-22, 25-15)
Τρίτη 27 Αυγούστου
19.00: Πορτογαλία - Βέλγιο
21.30: Ιταλία - Σλοβενία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
18.30: Βέλγιο - Πολωνία
21.00: Ουκρανία - Σλοβενία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
19.00: Πορτογαλία - Ουκρανία
21.30: Πολωνία - Ιταλία
Βαθμολογία
1. Ιταλία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-0 σετ, 225-148 πόντοι
2. Πολωνία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-1 σετ, 245-171 πόντοι
3. Βέλγιο 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 6-3 σετ, 212-180 πόντοι
4. Σλοβενία 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 3-6 σετ, 186-200 πόντοι
5. Ουκρανία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 1-9 σετ, 168-245 πόντοι
6. Πορτογαλία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 0-9 σετ, 133-225 πόντοι
Γ' όμιλος (Ουγγαρία - Βουδαπέστη)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Κροατία - Αζερμπαϊτζάν 2-3 (13-25, 25-20, 25-22, 24-26, 15-17)
Ολλανδία - Ρουμανία 3-0 (25-21, 25-18, 25-09)
Ουγγαρία - Εσθονία 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)
Σάββατο 24 Αυγούστου
Εσθονία - Κροατία 1-3 (18-25, 17-25, 28-26, 12-25)
Ρουμανία - Ουγγαρία 3-1 (25-23, 21-25, 26-24, 25-22)
Κυριακή 25 Αυγούστου
Αζερμπαϊτζάν - Ολλανδία 0-3 (15-25, 23-25, 23-25)
Εσθονία - Ρουμανία 1-3 (23-25, 32-30, 19-25, 21-25)
Δευτέρα 26 Αυγούστου
Ολλανδία - Κροατία 3-0 (25-16, 25-18, 25-23)
Ουγγαρία - Αζερμπαϊτζάν 0-3 (21-25, 15-25, 22-25)
Τρίτη 27 Αυγούστου
19.00: Ολλανδία - Εσθονία
21.30: Ρουμανία - Κροατία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
16.30: Αζερμπαϊτζάν - Εσθονία
19.00: Κροατία - Ουγγαρία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
16.30: Ρουμανία - Αζερμπαϊτζάν
19.00: Ουγγαρία - Ολλανδία
Βαθμολογία
1. Ολλανδία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-0 σετ, 225-16 πόντοι
2. Ρουμανία 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 6-5 σετ, 250-264 πόντοι
3. Αζερμπαϊτζάν 2 νίκες - 1 ήττα, 5 βαθμοί, 6-5 σετ, 246-235 πόντοι
4. Κροατία 1 νίκη - 1 ήττα, 4 βαθμοί, 5-4 σετ, 203-185 πόντοι
5. Ουγγαρία 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 4-6 σετ, 227-219 πόντοι
6. Εσθονία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 2-9 σετ, 217-281 πόντοι
Δ' όμιλος (Σλοβακία - Μπρατισλάβα)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Ελβετία - Γερμανία 0-3 (16-25, 19-25, 21-25)
Λευκορωσία - Ρωσία 0-3 (24-26, 16-25, 22-25)
Σλοβακία - Ισπανία 3-0 (26-24, 29-27, 25-18)
Σάββατο 24 Αυγούστου
Γερμανία - Ισπανία 3-1 (15-25, 25-19, 31-29, 25-18)
Ελβετία - Σλοβακία 0-3 (20-25, 16-25, 22-25)
Κυριακή 25 Αυγούστου
Ισπανία - Λευκορωσία 3-1 (25-22, 25-22, 15-25, 25-17)
Ρωσία - Ελβετία 3-0 (28-26, 25-19, 25-09)
Δευτέρα 26 Αυγούστου
Γερμανία - Ρωσία 3-2 (18-25, 25-21, 25-23, 14-25, 15-11)
Σλοβακία - Λευκορωσία 3-2 (22-25, 22-25, 25-17, 25-18, 16-14)
Τρίτη 27 Αυγούστου
18.30: Ισπανία - Ελβετία
21.00: Γερμανία - Σλοβακία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
18.30: Ρωσία - Ισπανία
21.00: Γερμανία - Λευκορωσία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
18.30: Ελβετία - Λευκορωσία
21.00: Σλοβακία - Ρωσία
Βαθμολογία
1. Σλοβακία 3 νίκες - 0 ήττες, 8 βαθμοί, 9-2 σετ, 265-226 πόντοι
2. Γερμανία 3 νίκες - 0 ήττες, 8 βαθμοί, 9-3 σετ, 268-252 πόντοι
3. Ρωσία 2 νίκες - 1 ήττα, 7 βαθμοί, 9-2 σετ, 265-226 πόντοι
4. Ισπανία 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 4-7 σετ, 250-262 πόντοι
5. Λευκορωσία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 3-9 σετ, 247-276 πόντοι
6. Ελβετία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 0-9 σετ, 168-228 πόντοι