27-08-2019 19:52

Ευρωπαϊκό γυναικών: Ελλάδα - Βουλγαρία 0-3

Η Εθνική γυναικών έχει μπροστά της άλλη μία πρόκληση που ονομάζεται Βουλγαρία. Απελευθερωμένη πλέον από το άγχος και με την πίεση να βαραίνει την χωρίς νίκη ακόμα Βουλγαρία, η «γαλανόλευκη» ετοιμάζεται για άλλη μάι υπέρβαση.

Η αναμέτρηση ξεκινάει στις 19.30 και το volleynews.gr θα σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης.

17.51: Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας, η Φινλανδία νικάει την Γαλλία με 2-0 (25-21, 25-14) σετ.

18.17: Η Γαλλία μειώνει σε 2-1 σετ με 23-25.

18.40: Η Φινλανδία παίρνει τη νίκη με 3-1 σετ και έστειλε την Ελλάδα στον επόμενο γύρο!

19.11: Ξεκίνησε ζέσταμα η Εθνική.

gre zestama

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει . Ο Γκιγιέρμο Ναράνχο ξεκινάει και πάλι με διαγώνια την Βασιλαντωνάκη, στα άκρα τις Στράντζαλη, Βλαχάκη, κεντρικές Λαμπρούση και Εμμανουηλίδου, πασαδόρο την Χριστοδούλου και λίμπερο την Αρτακιανού.

1ο σετ: 1-0 Βασιλαντωνάκη, 1-1, 2-1 μπλοκ της Εμμανουηλίδου στην Ντιμίτροβα Γκ., 2-2 Ντιμίτροβα Ν., 3-2, 3-3 στο φιλέ το σερβίς της Βασιλαντωνάκη, 3-4 μπλοκ της Ντιμίτροβα Ν. στην Βασιλαντωνάκη, 4-4 δύσκολο τελείωμα της Βλαχάκη στη μικρή διαγώνιο, 5-4 άουτ επίθεση της Ντιμίτροβα Γκ., 5-5 Ντιμίτροβα Ν., 5-6, 5-7 μπλοκ άουτ Ντιμίτροβα Γκ., 6-7 κακό σερβίς της Βουλγαρίας, 7-7 μπλοκ άουτ Στράντζαλη, 8-7 πάιπ της Βασιλαντωνάκη στην κόντρα επίθεση, 3-0 σερί της Εθνικής, 9-7 νέα πετυχημένη κόντρα επίθεση της Ελλάδας με την Στράντζαλη, 9-8 πάιπ Βασίλεβα, 9-9, 9-10 μπλοκ στην Στράντζαλη, απαντάει με δικό της σερί 3-0 η Βουλγαρία, 10-10 μπλοκ άουτ Στράντζαλη - αρχικά ο διαιτητής έδειξε άουτ όμως με βίντεο ρέφερι φάνηκε η επαφή, 10-11 Τοντόροβα, 10-12 άουτ επίθεση της Βασιλαντωνάκη, 10-13 μπλοκ άουτ η Βασίλεβα στην κόντρα επίθεση της Βουλγαρίας, 11-13 μειώνει η Βασιλαντωνάκη με επίθεση στην ευθεία, 11-14, 12-14 έξυπνα κερδίζει το μπλοκ άουτ η Βλαχάκη, 12-15 μπλοκ άουτ Ντιμίτροβα Γκ., 12-16 μπλοκ της Κιτίκοβα στην Βλαχάκη, τάιμ άουτ για την Ελλάδα, 12-17 Ντιμίτροβα Ν., 12-18, 13-18 καρφί της Βασιλαντωνάκη, 14-18 Στράντζαλη, 14-19 πλασέ της Ντιμίτροβα Ν. - κακή αντίδραση της Στράντζαλη στην άμυνα, (Μιλάνοβα αντί της Βασίλεβα για το σερβίς), 14-20 μπλοκ στην Βλαχάκη, νέο τάιμ άουτ της Ελλάδας, 15-20 στο φιλέ το σερβίς της Μιλάνοβα (επιστρέφει η Βασίλεβα), 16-20 μπλοκ της Λαμπρούση,  17-20 άσσος της Βλαχάκη - τάιμ άουτ Βουλγαρία, 18-20 έξυπνη επίθεση της Στράντζαλη πάνω από το αντίπαλο μπλοκ της Βουλγαρίας στον κενό χώρο, 4-0 της Ελλάδας, 18-21 άουτ σερβίς Βλαχάκη, 19-21 επίθεση της Βασιλαντωνάκη από τη θέση «6», 19-22 μπλοκ άουτ Ντιμίτροβα Γκ., 20-22 άουτ επίθεση της Ντιμίτροβα Γκ., 21-22 επίθεση της Βασιλαντωνάκη στη μεγάλη διαγώνιο στην κόντρα επίθεση, 21-23 Ντιμίτροβα Γκ. στην ευθεία, 21-24 μπλοκ της Τοντόροβα στην Στράντζαλη, 22-24 μειώνει η Στράντζαλη, 22-25 άουτ το φλοτ σερβίς της Στράντζαλη και η Βουλγαρία παίρνει το πρώτο σετ.

2ο σετ: Με την Καλαντάτζε αντί της Εμμανουηλίδου στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ, 1-0 άουτ επίθεση της Ντιμίτροβα Γκ., , 1-1 άουτ σερβίς της Χριστοδούλου, 1-2, 1-3 άουτ επίθεση της Βασιλαντωνάκη, 2-3 τελειώνει τη φάση αυτή την φορά η Βασιλαντωνάκη από τη θέση «4», 2-4 στο φιλέ το σερβίς της Στράντζαλη, 2-5 Πάσκοβα, 3-5 επίθεση της Βασιλαντωνάκη, 3-6 πλασέ της Ντιμίτροβα Ν., 4-6 σερβίς φιλέ Πάσκοβα, 4-7 Βασίλεβα, 5-7 πάιπ με την Βασιλαντωνάκη, 5-8 Ντιμίτροβα Ν., 6-8 άουτ επίθεση της Πάσκοβα, 7-8 επίθεση της Στράντζαλη στην κόντρα επίθεση, 7-9 Τοντόροβα, 7-10, 8-10 Καλαντάτζε, 8-11 άουτ το σερβίς της Χριστοδούλου (Παπαφωτίου αντί της Χριστοδούλου),  9-11 επίθεση της Βασιλαντωνάκη σε χαλασμένη υποδοχή της Αρτακιανού και μανσέτα της Στράντζαλη, 9-12 Τοντόροβα, 9-13 λάθος της Παπαφωτίου, (τάιμ άουτ Ελλάδα), 9-14 μπλοκ της Ν. Ντιμίτροβα στην Βλαχάκη, 10-14 άουτ σερβίς Τοντόροβα, 10-15 νέος λάθος της Παπαφωτίου στη προσπάθειά να πασάρει, 10-16 άουτ η επίθεση της Βασιλαντωνάκη στην ευθεία, (νέο τάιμ άουτ για την Ελλάδα), 10-17 μπλοκ της Ν. Ντιμίτροβα στην Βλαχάκη (Τοτσίδου αντί της Βλαχάκη), 11-17 μειώνει η Στράντζαλη, 11-18 άουτ σερβίς της Βασιλαντωνάκη, 12-18 επίθεση Λαμπρούση, 13-18 μπλοκ τηςΛαμπρούση στην Ν. Ντιμίτροβα, 14-18 επίθεση της Βασιλαντωνάκη από τη θέση «6», η Ελλάδα τρέχει σερί 4-0 και αναγκάζει τον Πέτκοφ να καλέσει τάιμ άουτ, 14-19 τριπλό μπλοκ στην επίθεση της Βασιλαντωνάκη από τη θέση «6», 15-19 μπλοκ άουτ Στράντζαλη, 15-20 Ντιμίτροβα Γκ., 16-20 πλασέ της Στράντζαλη στην ευθεία, 16-21 μπλοκ άουτ Πάσκοβα, 16-22 άουτ επίθεση της Στράντζαλη, 17-22 στο φιλέ το σερβίς της Γκ. Ντιμίτροβα, 17-23, 17-24 Βασίλεβα, 17-25 άουτ η επίθεση πρώτου χρόνου της Καλαντάτζε και η Βουλγαρία κάνει το 0-2 σετ

3ο σετ: 1-0 πλασέ της Παπαφωτίου, 1-1, 2-1 μπλοκ της  Βασιλαντωνάκη, 2-2 άουτ το πλασέ της Τοτσίδου, 3-2 επίθεση της Βασιλαντωνάκη στη μεγάλη διαγώνιο, 4-2 μονό μπλοκ της Βασιλαντωνάκη στην Γκ. Ντιμίτροβα, 4-3 άουτ επίθεση Βασιλαντωνάκη, 4-4 η Γκ. Ντιμίτροβα καρφώνει χωρίς στημένο το ελληνικό μπλοκ, 5-4 μπλοκ της Βασιλαντωνάκη στην Γκ. Ντιμίτροβα, 5-5 άουτ σερβίς της Βασιλαντωνάκη, 5-6 μπλοκ της Βασίλεβα στην Τοτσίδου, 6-6 πάιπ της Βασιλαντωνάκη, 6-7 Γκ. Ντιμίτροβα, 7-7 άουτ σερβίς Κιτίποβα, 7-8, 7-9 λάθος της Παπαφωτίου, 8-9 άουτ επίθεση της Βασίλεβα, 8-10 Πάσκοβα, 9-10 Βασιλαντωνάκη στην ευθεία, 9-11, 9-12 Βασίλεβα, (Εμμανουηλίδου αντί της Καλαντάτζε), 10-12 άουτ σερβίς Πάσκοβα, 11-12 μπλοκ της Λαμπρούση στην Πάσκοβα, 12-12 ισοφαρίζει η Τοτσίδου στην κόντρα επίθεση, 12-13 Βασίλεβα, 13-13 καρφί της Βασιλαντωνάκη, 13-14, 13-15 μπλοκ της Κιτίποβα στην Βασιλαντωνάκη, 14-15 επίθεση Τοτσίδου, 14-16 στο φιλέ το σερβίς της Τοτσίδου, 14-17, τάιμ άουτ Ελλάδα, 15-17 υποδοχή και επίθεση της Στράντζαλη, 15-18 Πάσκοβα, 16-18 πάιπ της Βασιλαντωνάκη, 16-19 Πάσκοβα, 17-19 μπλοκ άουτ Βασιλαντωνάκη, 17-20 Γκ. Ντιμίτροβα, 17-21 στο φιλέ η επίθεση της Τοτσίδου - τάιμ άουτ καλεί ο Γκιγιέρμο Ναράνχο, 17-22, 17-23 Πάσκοβα, 17-24 Καρακάσεβα, 17-25 μπλοκ της Ν. Ντιμίτροβα στην Τοτσίδου και η Βουλγαρία παίρνει την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.