Α' όμιλος (Τουρκία - Άγκυρα)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Βουλγαρία 3-2 (25-20, 13-25, 25-15, 19-25, 15-13)
Σερβία – Φινλανδία 3-0 (25-17, 25-15, 25-17)
Τουρκία – Ελλάδα 3-0 (25-21, 25-18, 25-8)
Σάββατο 24 Αυγούστου
17.00: Γαλλία - Ελλάδα 0-3 (12-25, 21-25, 21-25)
19.30: Φινλανδία - Τουρκία
Κυριακή 25 Αυγούστου
17.00: Βουλγαρία - Σερβία
19.30: Ελλάδα - Φινλανδία
Δευτέρα 26 Αυγούστου
17.00: Γαλλία - Σερβία
19.30: Τουρκία - Βουλγαρία
Τρίτη 27 Αυγούστου
17.00: Φινλανδία - Γαλλία
19.30: Ελλάδα - Βουλγαρία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
17.00: Σερβία - Ελλάδα
19.30: Γαλλία - Τουρκία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
17.00: Βουλγαρία - Φινλανδία
19.30: Τουρκία – Σερβία
Βαθμολογία
2. Σερβία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-49 πόντοι
4. Γαλλία 1 νίκη - 1 ήττες, 2 βαθμοί, 3-5 σετ, 151-173 πόντοι
5. Βουλγαρία 0 νίκες - 1 ήττα, 1 βαθμός, 2-3 σετ, 98-97 πόντοι
6. Φινλανδία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 49-75 πόντοι
Β' όμιλος (Πολωνία - Λοτζ)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Βέλγιο - Ουκρανία 3-0 (25-10, 25-19, 25-22)
Ιταλία - Πορτογαλία 3-0 (25-15, 25-14, 25-13)
Πολωνία - Σλοβενία 3-0 (25-12, 25-22, 25-23)
Σάββατο 24 Αυγούστου
19.00: Βέλγιο - Σλοβενία
21.30: Πορτογαλία - Πολωνία
Κυριακή 25 Αυγούστου
19.00: Σλοβενία - Πορτογαλία
21.30: Ουκρανία - Ιταλία
Δευτέρα 26 Αυγούστου
19.00: Ιταλία - Βέλγιο
21.30: Πολωνία - Ουκρανία
Τρίτη 27 Αυγούστου
19.00: Πορτογαλία - Βέλγιο
21.30: Ιταλία - Σλοβενία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
18.30: Βέλγιο - Πολωνία
21.00: Ουκρανία - Σλοβενία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
19.00: Πορτογαλία - Ουκρανία
21.30: Πολωνία - Ιταλία
Βαθμολογία
1. Ιταλία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-42 πόντοι
2. Βέλγιο 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-51 πόντοι
3. Πολωνία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-57 πόντοι
4. Σλοβενία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 57-75 πόντοι
5. Ουκρανία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 51-75 πόντοι
6. Πορτογαλία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 42-75 πόντοι
Γ' όμιλος (Ουγγαρία - Βουδαπέστη)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Κροατία - Αζερμπαϊτζάν 2-3 (13-25, 25-20, 25-22, 24-26, 15-17)
Ολλανδία - Ρουμανία 3-0 (25-21, 25-18, 25-09)
Ουγγαρία - Εσθονία 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)
Σάββατο 24 Αυγούστου
19.00: Εσθονία - Κροατία
21.30: Ρουμανία - Ουγγαρία
Κυριακή 25 Αυγούστου
16.30: Αζερμπαϊτζάν - Ολλανδία
19.00: Εσθονία - Ρουμανία
Δευτέρα 26 Αυγούστου
19.00: Ολλανδία - Κροατία
21.30: Ουγγαρία - Αζερμπαϊτζάν
Τρίτη 27 Αυγούστου
19.00: Ολλανδία - Εσθονία
21.30: Ρουμανία - Κροατία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
16.30: Αζερμπαϊτζάν - Εσθονία
19.00: Κροατία - Ουγγαρία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
16.30: Ρουμανία - Αζερμπαϊτζάν
19.00: Ουγγαρία - Ολλανδία
Βαθμολογία
1. Ουγγαρία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-47 πόντοι
2. Ολλανδία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-48 πόντοι
3. Αζερμπαϊτζάν 1 νίκη - 0 ήττες, 2 βαθμοί, 3-2 σετ, 110-102 πόντοι
4. Κροατία 0 νίκες - 1 ήττα, 1 βαθμός, 2-3 σετ, 102-110 πόντοι
5. Ρουμανία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 48-75 πόντοι
6. Εσθονία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 47-75 πόντοι
Δ' όμιλος (Σλοβακία - Μπρατισλάβα)
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Ελβετία - Γερμανία 0-3 (16-25, 19-25, 21-25)
Λευκορωσία - Ρωσία 0-3 (24-26, 16-25, 22-25)
Σλοβακία - Ισπανία 3-0 (26-24, 29-27, 25-18)
Σάββατο 24 Αυγούστου
18.30: Γερμανία - Ισπανία
21.00: Ελβετία - Σλοβακία
Κυριακή 25 Αυγούστου
18.30: Ισπανία - Λευκορωσία
21.00: Ρωσία - Ελβετία
Δευτέρα 26 Αυγούστου
18.30: Γερμανία - Ρωσία
21.00: Σλοβακία - Λευκορωσία
Τρίτη 27 Αυγούστου
18.30: Ισπανία - Ελβετία
21.00: Γερμανία - Σλοβακία
Τετάρτη 28 Αυγούστου
18.30: Ρωσία - Ισπανία
21.00: Γερμανία - Λευκορωσία
Πέμπτη 29 Αυγούστου
18.30: Ελβετία - Λευκορωσία
21.00: Σλοβακία - Ρωσία
Βαθμολογία
1. Γερμανία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 75-56 πόντοι
2. Ρωσία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 76-62 πόντοι
3. Σλοβακία 1 νίκη - 0 ήττες, 3 βαθμοί, 3-0 σετ, 80-69 πόντοι
4. Ισπανία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 69-80 πόντοι
5. Λευκορωσία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 62-76 πόντοι
6. Ελβετία 0 νίκες - 1 ήττα, 0 βαθμοί, 0-3 σετ, 56-75 πόντοι