Η Εθνική ομάδα βρίσκεται από το πρωί της Τρίτης (02/07) στη πρωτεύουσα της Βουλγαρίας και την Τετάρτη θα κάνει πρεμιέρα στη διοργάνωση κόντρα στη Σερβία.
Η 12αδα:
Σέργιος Στρίκκα (ΑΕΚ Αθηνών)
Ελευθέριος Φωλιάς (ΑΣ Πανερυθραϊκός)
Αλέξανδρος Νανόπουλος (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Παναγιώτης Σουσούνης (ΑΣ Πανερυθραϊκός)
Γεώργιος Μαρσέλλος (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)
Ιωάννης Παπαδάκης (ΑΟΝΣ Μίλων)
Αλέξιος-Νικόλαος Τοκαμάνης (ΑΣΑ Έβρος)
Δημήτρης Θεοδόσης (ΑΕΚ Αθηνών)
Βασίλειος Σερεμέτης (ΑΟ Παναθηναϊκός)
Απόστολος Πετσιάς (ΣΦΦΑ Η Άμιλλα)
Άγγελος Μάρκου (ΓΣ Απόλλων)
Νικόλαος Χριστόπουλος (ΑΣΠ Απόλλων)
Αρχηγός αποστολής είναι ο τεχνικός σύμβουλος Εθνικών ομάδων και ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλλιεράκης. Το προπονητικό επιτελείο είναι: Ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιώργος Μπακοδήμος, οι συνεργάτες του Παναγιώτης Γεωργούντζος και Παναγιώτης Τσότρας, ο φυσιοθεραπευτής Χρήστος Μαρκούτης και ο ιατρός Σπύρος Ζωΐτσης.
Το πρόγραμμα
Τετάρτη 3 Ιουλίου - 1η αγωνιστική
16.00: Σερβία - Ελλάδα
18.00: Βουλγαρία - Μολδαβία
Πέμπτη 4 Ιουλίου - 2η αγωνιστική
16.00: Ελλάδα - Μολδαβία
18.00: Σερβία - Βουλγαρία
Παρασκευή 5 Ιουλίου - 3η αγωνιστική
16.00: Μολδαβία - Σερβία
16.00: Ελλάδα - Βουλγαρία
Σάββατο 6 Ιουλίου
18.00: Α1 - Β2
20.00: Β1 - Α2
Κυριακή 7 Ιουλίου
15.00: Θέσεις κατάταξης 5-8
17.00: Μικρός τελικός
19.00: Τελικός
Η 12αδα:
Σέργιος Στρίκκα (ΑΕΚ Αθηνών)
Ελευθέριος Φωλιάς (ΑΣ Πανερυθραϊκός)
Αλέξανδρος Νανόπουλος (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Παναγιώτης Σουσούνης (ΑΣ Πανερυθραϊκός)
Γεώργιος Μαρσέλλος (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)
Ιωάννης Παπαδάκης (ΑΟΝΣ Μίλων)
Αλέξιος-Νικόλαος Τοκαμάνης (ΑΣΑ Έβρος)
Δημήτρης Θεοδόσης (ΑΕΚ Αθηνών)
Βασίλειος Σερεμέτης (ΑΟ Παναθηναϊκός)
Απόστολος Πετσιάς (ΣΦΦΑ Η Άμιλλα)
Άγγελος Μάρκου (ΓΣ Απόλλων)
Νικόλαος Χριστόπουλος (ΑΣΠ Απόλλων)
Αρχηγός αποστολής είναι ο τεχνικός σύμβουλος Εθνικών ομάδων και ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλλιεράκης. Το προπονητικό επιτελείο είναι: Ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιώργος Μπακοδήμος, οι συνεργάτες του Παναγιώτης Γεωργούντζος και Παναγιώτης Τσότρας, ο φυσιοθεραπευτής Χρήστος Μαρκούτης και ο ιατρός Σπύρος Ζωΐτσης.
Το πρόγραμμα
Τετάρτη 3 Ιουλίου - 1η αγωνιστική
16.00: Σερβία - Ελλάδα
18.00: Βουλγαρία - Μολδαβία
Πέμπτη 4 Ιουλίου - 2η αγωνιστική
16.00: Ελλάδα - Μολδαβία
18.00: Σερβία - Βουλγαρία
Παρασκευή 5 Ιουλίου - 3η αγωνιστική
16.00: Μολδαβία - Σερβία
16.00: Ελλάδα - Βουλγαρία
Σάββατο 6 Ιουλίου
18.00: Α1 - Β2
20.00: Β1 - Α2
Κυριακή 7 Ιουλίου
15.00: Θέσεις κατάταξης 5-8
17.00: Μικρός τελικός
19.00: Τελικός