26-07-2017 17:00

Πρόκριση της Εθνικής Παγκορασίδων, παίζει για τις θέσεις 5-8

Η χθεσινή νίκη ήταν αρκετή για την Εθνική Παγκορασίδων, ώστε να πάρει την πρόκριση στην 8άδα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Έτσι το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα συνεχίσει να... μάχεται στην Σόφια για τις θέσεις 5-8.
Η γαλανόλευκη δέχθηκε ένα μεγάλο δώρο από τη Φινλανδία, η οποία νίκησε με 3-0 τη Δανία στην τελευταία αγωνιστική. Πλέον η Εθνική θα υπερτερεί στην τριπλή ισοβαθμία που θα προκύψει ακόμα και αν χάσει με 3-0 από την Ιταλία στον αγώνα που ξεκινά σε λίγα λεπτά.

Σε περίπτωση ήττας με 3-0, η Εθνική ομάδα θα έχει 1 νίκη – 3 βαθμούς και 5-13 σετ. Η Φινλανδία έχει 1 νίκη, 3 βαθμούς και 4-12 σετ και η Δανία 1 νίκη, 3 βαθμούς και 3-13 σετ.

Η Ελλάδα θα υπερτερήσει στα σετ και θα προκριθεί.