1ος όμιλος
Σάββατο 16/8
Ελλάδα – Τσεχία 3-1 (21-25, 25-10, 25-18, 25-21)
Βουλγαρία – Ολλανδία 3-2 (21-25, 25-14, 25-21, 21-25, 15-8)
Σερβία – Εσθονία 3-0 (25-18, 25-19, 25-21)
Κυριακή 17/8
Τσεχία – Βουλγαρία 3-1 (25-20, 25-17, 20-25, 25-17)
Σερβία – Ελλάδα 3-0 (25-20, 25-13, 25-16)
Εσθονία – Ολλανδία 0-3 (10-25, 21-25, 10-25)
Δευτέρα 18/8
14.00, Βουλγαρία - Σερβία 0-3 (21-25, 18-25, 22-25)
16.30, Ολλανδία - Τσεχία 0-3 (20-25, 23-25, 22-25)
19.00, Ελλάδα – Εσθονία 3-0 (25-23, 25-18, 25-18)
Τρίτη 19/8: Ρεπό
Τετάρτη 20/8
14.00, Σερβία - Ολλανδία
16.30, Ελλάδα - Βουλγαρία
19.00, Εσθονία – Τσεχία
Πέμπτη 21/8
14.00, Ολλανδία - Ελλάδα
16.30, Τσεχία – Σερβία
19.00, Βουλγαρία – Εσθονία
Θέση | Χώρα | Αγώνες | Βαθμοί | Σετ |
1. | Σερβία | 3 | 9 | 9-0 |
2. | Τσεχία | 3 | 6 | 7-4 |
3. | Ελλάδα | 3 | 6 | 6-4 |
4. | Ολλανδία | 3 | 4 | 5-6 |
5. | Βουλγαρία | 3 | 2 | 4-8 |
6. | Εσθονία | 3 | 0 | 0-9 |
2ος όμιλος
Σάββατο 16/8
Ιταλία- Βέλγιο 2-3 (24-26, 25-16, 25-10, 16-25, 13-15)
Φινλανδία- Ρωσία 0-3 (26-28, 22-25, 13-25)
Τουρκία- Σλοβενία 0-3 (19-25, 22-25, 18-25)
Κυριακή 17/8
Βέλγιο- Ρωσία 3-1 (21-25, 25-14, 25-20, 25-17)
Σλοβενία- Φινλανδία 3-0 (25-20, 25-19, 25-21)
Ιταλία- Τουρκία 1-3 (16-25, 25-11, 22-25, 18-25)
Δευτέρα 18/8
14.00 Ρωσία - Σλοβενία 3-1 (23-25, 25-22, 25-23, 25-20)
16.30 Τουρκία - Βέλγιο 3-1 (17-25, 25-15, 25-22, 25-21)
19.00 Φινλανδία - Ιταλία 1-3 (17-25, 25-21, 18-25, 17-25)
Τρίτη 19/8: Ρεπό
Τετάρτη 20/8
14.00 Βέλγιο - Σλοβενία
16.30 Ιταλία - Ρωσία
19.00 Τουρκία - Φιινλανδία
Πέμπτη 21/8
14.00 Σλοβενία - Ιταλία
16.30 Ρωσία - Τουρκία
19.00 Φινλανδία - Βέλγιο
Θέση | Χώρα | Αγώνες | Βαθμοί | Σετ |
1. | Σλοβενία | 3 | 6 | 7-3 |
2. | Ρωσία | 3 | 6 | 7-4 |
3. | Τουρκία | 3 | 6 | 6-5 |
4. | Βέλγιο | 3 | 5 | 7-6 |
5. | Ιταλία | 3 | 4 | 6-7 |
6. | Φινλανδία | 3 | 0 | 1-9 |
***Οι δύο πρώτες του κάθε ομίλου προκρίνονται στα ημιτελικά.
***Η 3η και η 4η ομάδα του κάθε ομίλου παίζουν για τις θέσεις 5-8
***Η 5η και η 6η ομάδα του κάθε ομίλου αποκλείονται από τη διοργάνωση
Παρασκευή 22/8: Ρεπό ή αναχώρηση
Σάββατο 23/8: Ημιτελικά και θέσεις 5-8
Κυριακή 24/8: Τελικοί και θέσεις 5-8