Στην προημιτελική φάση προκρίνονται οι δύο πρώτοι στην βαθμολογία κάθε ομίλου, όπου την Κυριακή 8/3 θα παίξουν σε αγώνες χιαστί (Α-Β, Γ-Δ) και οι νικητές θα πάρουν τα αντίστοιχα δύο εισιτήρια για την τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Στην φωτό η ομάδα της Τελχινίδας Ρόδου, η οποία προκρίθηκε μετά απο μπαράζ με 3-0 κόντρα στο Νηρέα Χίου για τον τίτλο του πρωταθλητή της Ζ’ περιφέρειας. Το ματς έγινε στο κλειστό του Μοσχάτου και η Ροδίτικη ομάδα θα πάρει μέρος στον όμιλο του Μαρκόπουλου.
Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα:
Α' όμιλος (Μίκρα και Βότση - Θεσσαλονίκη)
Πέμπτη 5 Μαρτίου
Βότση, 19.00: Α.Σ. Γαία Δράμας - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση
Μίκρας, 20.00: Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας - Π.Α.Ο.Κ.
Παρασκευή 6 Μαρτίου
Βότση, 15.00: Α.Σ. Γαία Δράμας - Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας
Μίκρας, 18.00: Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση - Π.Α.Ο.Κ.
Σάββατο 7 Μαρτίου
Βότση, 18.00: Γ.Σ. Ένωση Ελασσόνας - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση
Μίκρας, 18.30: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ. Γαία Δράμας
Β' όμιλος (Ανέστης Πεταλίδης - Θεσσαλονίκη)
Πέμπτη 5 Μαρτίου
15.00: Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
17.00: Π.Α.Σ. Γιάννενα - A.Σ. Άρης
Παρασκευή 6 Μαρτίου
15.00: Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης - Π.Α.Σ. Γιάννενα
17.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Α.Σ. Άρης
Σάββατο 7 Μαρτίου
11.00: Α.Σ. Άρης - Φ.Σ. Πάνθηρες Κοζάνης
15.00: Π.Α.Σ. Γιάννενα - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
Ημιτελική φάση - Κυριακή 8 Μαρτίου
Πολίχνη, 15.00: Α1 - Β2 ή Β1 - Α2
Κατσάνειο, 17.30: Β1 - Α2 ή Α1 - Β2
Γ' όμιλος (Μαρκόπουλου - Αθήνα)
Πέμπτη 5 Μαρτίου
17.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Μαρκοπούλου
20.00: Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς - Α.Σ.Π. Απόλλων
Παρασκευή 6 Μαρτίου
17.30: Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
20.00: Α.Σ.Π. Απόλλων - Α.Ο. Μαρκοπούλου
Σάββατο 7 Μαρτίου
17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου - Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς
19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ.Π. Απόλλων
Δ' όμιλος (Μίλωνα - Αθήνα)
Πέμπτη 5 Μαρτίου
10.30: Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου
18.00: Γ.Ε Ηρακλείου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Παρασκευή 6 Μαρτίου
13.00: Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Ε. Ηρακλείου
18.00: Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Σάββατο 7 Μαρτίου
13.00: Γ.Ε. Ηρακλείου - Γ.Σ. Απόλλων Αγ. Δημητρίου
18.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Σ.Π. Κόρινθος
Ημιτελική φάση - Κυριακή 8 Μαρτίου
Μαρκόπουλου, 18.00: Γ1 - Δ2
Μίλωνα, 19.00: Δ1 - Γ2