Διαιτητές: Τσάκας, Βελώνης, Σωτοπούλου
Τα σετ: 26-24, 18-25, 19-25, 8-25.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μυτσκίδης Χ.) : Ζουμπούκου, Νιώτη, Καραμπαγια, Ορσοπούλου, Κουλοπούλου, Λαζαρίδου / Μυστίδου, Πάτρα
ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βεντούρα): Παπαθεοδώρου, Μαυρίκα, Μασούρα, Σκολίδη, Κατσιμπουλα, Αποστολάκη / Τσιούστα (λ), Κασαπάκη, Τσιόκα, Τσιαμάκη, Πολύζου
Ο ΓΣ Ηλιούπολης κατέκτησε την 3η θέση νικώντας τον Μίλωνα με 3-2 (23-25, 25-11, 22-25, 25-16, 15-11).
Μετά τη λήξη του τελικού, απονεμήθηκαν Κύπελλα και μετάλλια στις ομάδες, αναμνηστικά στους διαιτητές των αγώνων από τον οικοδεσπότη και συνδιοργανωτή ΑΟΝΣ Μίλων, στον οποίο απένειμε η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. αναμνηστική πλακέτα για την συνεισφορά του στη διοργάνωση.
Οι καλύτερες αθλήτριες των τελικών :
Καλύτερη πασαδόρος : Μασούρα Εύα (ΓΣ Πετρούπολης)
Καλύτερη επιθετικός: Κατσιμπουλά Ιωάννα (ΓΣ Πετρούπολης)
Καλύτερη υποδοχέας: Μυστίδου Μαρία (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
Καλύτερη μπλοκέρ: Πατα Ευαγγελία (ΓΣ Ηλιούπολης)
MVP : Κουλοπούλου Κατερίνα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΔΑ
1995-96
1. ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ
3. ΑΟ ΦΙΛΙΑ
4. ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΑΟ
1996-97
1. ΑΟ ΦΙΛΙΑ
2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ
3. ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ
4. ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ
1997-98
1. ΑΟ ΦΙΛΙΑ
2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ
3. ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ
4. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
1998-99
1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ
2. ΑΠΣΑΒ ΦΙΛΙΑ
3.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
4.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
1999-00
1. ΟΣΦΠ
2. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
4. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
2000-01
1.ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ
2. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
3. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
4. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
2001-02
1. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
2. ΓΝΟΝ ΑΡΗΣ
3. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
4. ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
2002-03
1. ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
2. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
4.ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ
2003-04
1.ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
2. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
3. ΑΕ ΦΟΙΝΙΞ
4. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
2004-05
1. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
2. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
4. ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ
2005-06
1. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
2. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
3. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
4. ΑΟ Γ. ΖΩΗ
2006-07
1. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
2. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ
3. ΟΣΦΠ
4. ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ
2007-08
1. ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ
2. ΟΣΦΠ
3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
4. ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ
2008 - 09
1. ΟΣΦΠ
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
3. ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ
4. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ
2009-10
1. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
2. ΟΣΦΠ
3. ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ
4. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
2010-11
1. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
2. ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
3. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
4. ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ
2011 – 12
1. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
2. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
4. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2012 – 13
1. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
2. ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
4. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ