1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
26-06-2019 01:01

Πανελλήνιο παγκορασίδων (Ημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της 2ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής από την ημιτελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παγκορασίδων.

Πανελλήνιο Παγκορασίδων - Ημιτελική φάση


Α' όμιλος (Κατσάνειο)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου
ΟΠΑ Περσέας - ΑΣ Ιτέας 3-0 (25-15, 25-19, 25-18) ΣΦΚ Πιερικός - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-06, 25-18, 25-20)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου
ΣΦΚ Πιερικός - ΟΠΑΘ Περσέας 0-3 (08-25, 12-25, 12-25) ΑΓΟ Φιλιππιάδος - ΑΣ Ιτέας 1-3 (15-25, 18-25, 25-23, 26-28)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου
15.00: ΑΣ Ιτέας - ΣΦΚ Πιερικός 17.00: ΟΠΑΘ Περσέας - ΑΓΟ Φιλιππιάδος

Βαθμολογία

1. ΟΠΑ Περσέας 6β. (6-0)

2. ΣΦΚ Πιερικός 3β. (3-3)

3. ΑΣ Ιτέας 3β. (3-4)

4. ΑΓΟ Φιλιππιάδος 0β. (1-6)

Β' όμιλος (Νεάπολης Λάρισας)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΑΕΣ Μυγδονιακός 0-3 (12-25, 08-25, 12-25) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΔΕΚΑ 3-1 (25-12, 25-19, 19-25, 25-20)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΔΕΚΑ - ΑΕΣ Μυγδονιακός 1-3 (08-25, 17-25, 26-24, 23-25) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

16.00: ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΔΕΚΑ 18.00: ΑΕΣ Μυγδονιακός - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Βαθμολογία

1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (6-1)

2. ΑΕΣ Μυγδονιακός 3β. (6-1)

3. ΔΕΚΑ 0β. (2-6)

4. ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 0β. (0-6)

Γ' όμιλος (Μαρκοπούλου)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΣ Γαία Σπάτων 0-3 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΝΟΚ Ποσειδών 3-0 (25-17, 25-20, 25-21) ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Γαία Σπάτων 3-1 (25-19, 23-25, 25-09, 25-10)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

18.00: ΑΣ Γαία Σπάτων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 20.30: ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΟ Μαρκοπούλου

Βαθμολογία
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-1)

2. ΑΣ Γαία Σπατών 3β. (4-3)

3. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3)

4. ΝΟΚ Ποσειδών 0β. (0-6)

Δ' όμιλος (Μελισσίων)

24 Ιουνίου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-09) 

25 Ιουνίου

ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος 1-3 

26 Ιουνίου

18.30: ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΕ Ηρακλείου 20.30: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΜΣΦ Ζευς

27 Ιουνίου

16.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΜΣΦ Ζευς

28 Ιουνίου

15.30: ΑΜΣΦ Ζευς - ΓΣ Ηλιούπολης

Βαθμολογία

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-2)

2. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (1-3)

3. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (1-3)

4. ΑΜΣΦ Ζευς 0β. (0-0)

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ