1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
20-05-2019 00:35

Πανελλήνιο Παίδων: Οι ομάδες που πέρασαν στο φάιναλ-4

H Ελπίδα Αμπελοκήπων, η Ορεστιάδα, ο Μίλωνας και ο Πανερυθραϊκός είναι οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων. Η κλήρωση του final-4 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 20 Μαΐου και ώρα 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ.

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών 23-25, 25-18, 25-18, 19-25, 15-02), Διαιτητές: Παπακοσμάς, Παπαδόπουλος. 

ΑΟ Ορεστιάδας - ΜΓΣ Εθνικός 3-1 (20-25, 25-15, 25-20, 26-24), Διαιτητές: Γεωργιάδης, Δημητρίου.

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-0 (25-17, 25-14, 25-12), Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κανακάκης, Αβραμοπούλου

. ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-2 (25-22, 26-24, 17-25, 17-25, 18-16), Διαιτητές: Τραχαλάκη, Κανδηλιέρης, Κοκκινάκης.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων - Προημιτελική φάση

Α' όμιλος (Ν. Μουδανιά)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

Πήγασος Πολίχνης - ΠΟ Μουδανιών 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 23-25) ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-11, 25-18)

2η αγωνιστική αγωνιστική-Παρασκευή 17 Μαΐου
ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-18, 26-24, 25-23) ΑΟ Πρέβεζας - ΠΟ Μουδανιών 0-3 (20-25, 16-25, 15-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
ΠΟ Μουδανιών - ΑΟ Ορεστιάδας 1-3 (32-34, 25-14, 22-25, 22-25) Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-22)

Βαθμολογία Α' ομίλου
1. ΑΟ Ορεστιάδας 9β. (9-1)

2. ΠΟ Μουδανιών 6β. (7-4)

3. Πήγασος Πολίχνης 3β. (4-6)

4. ΑΟ Πρέβεζας 0β. (0-9)

Β' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
ΜΓΣ Εθνικός - ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3-0 (25-09, 25-15, 25-22) ΑΣ Ελπίς - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-07, 25-15, 25-11)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς - ΜΓΣ Εθνικός 3-0 (25-17, 25-23, 25-21) ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
ΣΦΦΑΑ Άμιλλα - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 25-27, 23-25) ΜΓΣ Εθνικός - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)

Βαθμολογία Β' ομίλου
1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)

2. ΜΓΣ Εθνικός 6β. (6-3)

3. ΣΦΦΑΑ Άμιλλα 3β. (3-6)

4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 0β. (0-9)

Γ' όμιλος (Λίντο Ηρακλείου)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3 (20-25, 25-23, 28-30, 21-25) Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (20-25, 25-22, 22-25, 21-25) Ρεπό η ΑΟ Καλαμάτα 80 

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (23-25, 25-18, 25-15, 25-15) Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου

Βαθμολογία Γ' ομίλου
1. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-2)

2. ΑΟ Καλαμάτα 80 3β. (4-4

3. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (2-6)

Δ' όμιλος (ΕΑΚ Χανίων)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-13, 25-21) ΣΦΠ Χανίων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (25-23, 20-25, 20-25, 19-25)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (17-25, 14-25, 14-25) ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΣΦΠ Χανίων 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-16)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3 (25-19, 17-25, 14-25, 19-25) ΣΦΠ Χανίων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-09, 25-23, 25-18)

Βαθμολογία Δ' ομίλου
1. ΑΣ Πανερυθραϊκός 9β. (9-2)

2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6β. (7-4)

3. ΣΦΠ Χανίων 3β. (5-6)

4. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 0β. (0-9)

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ