1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
08-03-2019 23:00

Πανελλήνιο εφήβων: Παμβοχαϊκός, Μίλωνας και ΓΕ Ηρακλείου για δύο θέσεις στα ημιτελικά

Η δεύτερη ημέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων ξεκίνησε με τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Ολυμπιακού με 3-1 σετ και την πρόκριση του τριφυλλιού στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Ο Απόλλων Πατρών επικράτησε με 3-2 της Αργυρούπολης και το Σάββατο κόντρα στον Ολυμπιακό θα προσπαθήσει να πάρει αυτός το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Χαμός γίνεται στον Δ' όμιλο που διεξάγεται στο κλειστό του Μίλωνα, με 3 ομάδες να έχουν από 4 βαθμούς και η δύο θέσεις στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης θα κριθεί την τρίτη και τελευταία ημέρα με τις αναμετρήσεις ΦΟ Καμποχώρων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός (15.30), ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων (17.30). 

Ο Πήγασος Πολίχνης στον Α' όμιλο που γίνεται στην έδρα του νίκησε για δεύτερη φορά και εμ 6 βαθμούς προκρίθηκε στα ημιτελικά. Χωρίς απώλειες συνέχισε ο Ηρακλής που σφράγισε την πρώτη θέση στον Β' όμιλο και η δεύτερη θέση θα κριθεί στο παιχνίδι του Αριστετέλη Σκύδρας με τον ΑΟ Πρέβεζας.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Α' όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΠΑΣ Ίκαρος - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΠΑΣ Ίκαρος 1-3 (25-17, 23-25, 22-25, 22-25)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Μαμάης): Γιαμακίδης, Σαλταφερίδης, Σκλόπης, Ρετζέπης, Κουρτίδης, Καρακόλιας / Ζλατίντσης (λ), Αντωνιάδης (λ), Γιαμούκογλου, Γαληρόπουλος. 
ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (Ρέτζιος): Δάμου, Λέτσιος, Κυβελίδης, Αντώνογλου, Ρέτζιος, Γάτσης / Τολιόπουλος (λ), Σταλίκας (λ), Περτσεμλής.

20.00: ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 10-25, 20-25)

ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Χουσίδης): Πάλλας, Παλάκης, Μποζίδης Π., Σκαρλατίδης, Τσιρούδης, Λευκέλης / Μποζίδης Β. (λ), Φιλιππίδης (λ), Αντωνιάδης, Ελμαζούδης, Πεχλιβανίδης, Δαρίδης, Νεραντζίδης.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Αγγελής): Κοτζάι, Μπαρδούκας, Παυλίδης, Ανδριανίδης, Σδραυκάκης, Αλεξούδης / Τζιάβρας (λ), Μπαλούκας (λ), Μακρογιάννης, Μάγγος, Σιαμπλίδης, Σωτηρίου, Πάτρας.

Σάββατο 9 Μαρτίου

16.00: ΠΑΣ Ίκαρος - ΑΟ Ορεστιάδας
18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Πήγασος Πολίχνης 6β. (6-1)
2. ΠΑΣ Ίκαρος 3β. (4-4)
3. ΑΣ Ελπίς 3β. (4-3)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-6)

Β' όμιλος (Κατσάνειο)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΠΣ Φθία - ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)
ΑΟ Πρέβεζας - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΑΟ Πρέβεζας - ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-13, 25-12)

ΑΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Χριστοφορίδης, Γκάλιος, Καράτζογλου, Ντίμο, Σωτηρίου / Μπούτσι (λ), Τούτσης (λ), Μαυρόπουλος.
ΑΠΣ ΦΘΙΑ (Μακρής): Παππής, Κωσταράς, Τσαντζαλής, Γρηγοράκης, Μακρής, Σιακούφης / Τσαδήμας (λ), Αλεξίου, Πασσάς, Καραπάτης.

Ηρακλής Πετ. 2015 - ΦΕΣ Αριστοτέλης3-0 (25-13, 25-15, 25-21)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤ. 2015 (Μπαμπαλιούτας): Καλαϊτζίδης, Κονιόρδος, Μούχλιας, Βαρβεσιώτης, Κεσεσίδης, Στεφανίδης / Κωστάκογλου (λ), Καραμάνης (λ), Καλλιανίδης, Μαδίτσης, Χιζάρης, Νικολαϊδης.
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Χριστοφορίδης): Χύσα, Τσανακτσίδης, Αγγελίδης, Γαλλιός, Βελοννάρι, Δεβρέλης / Πορτοκαλίδης (λ), Σιδηρόπουλος (λ), Κούτσικος, Σεμερτσίδης, Λεονταρίδης, Μίχος, Δημητριάδης.

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.00: ΑΠΣ Φθία - Ηρακλής Πετ. 2015
17.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 6β. (6-0)
2. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-3)
3. ΑΟ Πρέβεζας 3β. (3-4)
4. ΑΠΣ Φθία 0β. (1-6)

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.00: ΑΠΣ Φθία - Ηρακλής Πετ. 2015
17.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Ηρακλής Πετ. 2015 3β. (3-0)
2. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-0)
3. ΑΟ Πρέβεζας 3β. (3-4)
4. ΑΠΣ Φθία 0β. (1-6)

Γ' όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-17, 27-25, 18-25, 25-18)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Μαρκάκης): Ανδρεόπουλος, Αυλωνίτης, Σταμπούλογλου, Ράπτης, Τάτσης, Φιλιππακόπουλος / Κουτσομύτης (λ), Πίντσος (λ), Αποστόλου, Σερεμέτης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Στράτος, Μπαραμπάτης, Μπεζάνι, Νάρτα, Μαγγανάς / Γεωργόπουλος (λ), Μαζωνάκης (λ), Σαπουτζής, Σγουρός.

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 (16-25, 25-21, 24-26, 25-13, 15-13)

ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Χριστόπουλος): Χριστόπουλος, Νανόπουλος, Τρίγκας, Γιαννόπουλος, Βασιλακόπουλος, Τσιχλιάς / Αλιάι (λ), Μιχαλόπουλος Α., Αγαλιώτης, Κάπτης, Μιχαλόπουλος Γ.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Βρεττός): Καλατζής, Αλυματάς, Τσιτσιπάς, Γιαννακάκης, Κριέρης, Διαμαντόπουλος / Γεωργακόπουλος Στ. (λ), Παντελής (λ), Σακουλής, Ντούβλης, Πούλος, Καλουπράτσος, Γεωργακόπουλος Ι.

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.30: ΑΟΝ Αργυρούπολης - Παναθηναϊκός ΑΟ
17.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Απόλλων

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. Παναθηναϊκός ΑΟ 6β. (6-1)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (4-3)
3. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-5)
4. ΑΟΝ Αργυρούπολης 1β. (2-5)

Δ' όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)

Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)
ΦΟ Καμποχώρων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 26-28, 27-25, 23-25, 15-12)

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (-): Συναδινός, Κιούσης, Πέππας, Κωτσάκης, Νανόπουλος Α., Σαράντος / Καρακώστας (λ), Νανόπουλος Ηλ. (λ), Σακελλαρίου, Καρακάσης, Μπαρτζής, Γκατζογιάννης, Λαγάκης.
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Παχιαδάκης, Σαμαριτάκης, Σταυρακάκης, Σταυρόπουλος, Αναπολιοτάκης, Αναγνώστου / Μαυρίδης (λ), Ποιμενίδης (λ), Πρασανάκης, Σπινθάκης, Σιμάτος, Βαντάρδας.

ΑΟΝΣ Μίλων - ΦΟ Καμποχώρων 3-0 (25-10, 25-15, 25-16)

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): Αναγνωστόπουλος Ν., Παπαδάκης, Καφούρος, Χάκας, Πυρομάνης, Κωνσταντακόπουλος / Φραγκιάδης (λ), Σεμιτεκολός (λ), Καραμπάγιας, Κωφίτης, Αναγνωστόπουλος Μ., Σταμπέλος.
ΦΟ ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ (Λύκος): Τσιρτιράκης, Χονδροματίδης, Μαρινάκης, Βερνίκος, Βαλαράκος, Λημναίος / Μάγγος (λ), Σκαπινάκης Ευσ.

Σάββατο 9 Μαρτίου

15.30: ΦΟ Καμποχώρων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
17.30: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 4β. (6-4)
2. ΓΕ Ηρακλείου 4β. (5-3)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (5-3)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-6)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΔΑΚ Πολίχνης 16.00: Α1 - Β2
Κατσάνειο 18.00: Β1 - Α2

Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου

Μίλωνα 17.00: Δ1 - Γ2
Αργυρούπολης 18.00: Γ1 - Δ2

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ