1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
12-05-2018 00:01

Στην ημιτελική φάση ο Ηρακλής Κηφισιάς και ο Απολλώνιος, ζωντανό το Μαρκόπουλο

Ο Ηρακλής Κηφισιάς έγινε η πρώτη ομάδα στον Α' όμιλο το Πανελλήνιου Κορασίδων που παίρνει την πρόκριση για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης. Το Μαρκόπουλο, μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι νίκησε με ανατροπή 3-2 σετ το Περιστέρι και έμεινε ζωντανό στο κυνήγι της δεύτερης θέσης. Η ομάδα των Μεσογείων θέλει νίκη το Σάββατο επί του Απόλλωνα Πατρών και ήττα του Περιστερίου από τον Ηρακλή Κηφισιάς.

Στον Δ' όμιλο, ο Απολλώνιος προκρίθηκε στην επόμενη φάση ως πρώτος και θα αντιμετωπίσει στην ημιτελική φάση τον δεύτερο του Γ' ομίλου. Την τελευταία αγωνιστική, ΓΕ Ηρακλείου και Φοίβος Μελισσίων θα παίξουν για τη δεύτερη θέση στον όμιλο.

Γ' όμιλος - Αθήνα (Κερατέα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Περιστέρι 1-3 (21-25, 25-22, 22-25, 18-25)
ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκόπουλου 3-0 (25-23, 25-18, 25-18)

Παρασκευή 11 Μαΐου

ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣΚ Ηρακλής 0-3 (17-25, 24-26, 20-25)

ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Λαμπρόπουλος): Σουροπούλου, Αλεξανδρίδη, Πεφάνη, Παυλοπούλου, Παπαλεξάτου, Καρούμπαλου, Κούρκουλου, Θεοδοσοπούλου, Σπυροπούλου, Κούρκουλου, Κυροσίμου, Κανελλοπούλου, Καλυδιάκου, Κουραχάνη.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Ταμπουρατζής): Βαλεντή, Κοντούδη, Κουρούπη, Καταπόδη, Αρμόνη, Αδαμ Παπαδοπούλου, Κουδουνά, Σωτηροπούλου, Καμπυλαύκα, Παπαδοπούλου, Χολέβα, Καλογεροπούλου, Περγαντή, Μερκουριάδη.

ΑΣ Περιστέρι - ΑΟ Μαρκόπουλου 2-3 (25-21, 25-22, 23-25, 13-25, 10-15)

ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κουγιουμτζόγλου): Τσατσούμα, Μίλη, Παναγιωτοπούλου, Σκέμπη, Κακουρίδου, Γλυνου, Πασινοπούλου, Ντεσόγλου, Κολιούλη, Λάμπρου, Κικριλή, Μιχοπούλου, Ζιώγα.
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Νάκη): Παπασιδέρη, Δήμα, Αναγνώστου, Σούλη, Σκουρλή, Καλαμπόγια, Μεθενίτη, Δήμου, Μαρινάκη, Λεπενιώτη, Γλίτη, Στυμφαλίδου, Γεωργατζή, Ιωαννίδου

Σάββατο 12 Μαΐου
18.00: ΑΟ Μαρκόπουλου - ΑΣΠ Απόλλων
20.30: ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Περιστέρι

Βαθμολογία
1. ΓΣΚ Ηρακλής 3β. (3-0)
2. ΑΣ Περιστέρι 3β. (3-1)
3. ΑΣΠ Απόλλων 0β. (1-3)
4. ΑΟ Μαρκόπουλου 0β. (0-3)

Δ' όμιλος - Αθήνα (Κερατσίνι)

Τετάρτη 9 Μαΐου
ΑΣ Αναγέννηση Σάμου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (25-22, 15-25, 18-25, 21-25)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΣΦΑΜ Φοίβος 3-2 (25-13, 24-26, 26-24, 20-25, 15-11)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-2 (25-17, 25-23, 22-25, 18-25, 15-12)

Παρασκευή 11 Μαΐου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-0 (25-16, 25-15, 25-20)

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Μονδέλος): Ζαχαροπούλου, Θεοδωρίδου, Ψηφογιάννη, Νικολογιάννη, Κυριακού, Μπουκουράκη, Δημητρακοπούλου, Θάνου, Ραγκούση, Τατούλη, Μπαμπαγιούρη, Κωτσάκη, Ροδονίδη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ (Φαρατσής): Γκουντίντα Ειρ., Φράγκου, Μαραθοκαμπίτου, Κωνσταντέλλη, Γεροντή, Κρητικού, Γκουντίντα Β., Χατζηανδρέου, Αντωνούσου - Καλυβιώτη.

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-15, 25-15, 26-24)

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Λέσι, Γούνου, Γκιούρδα, Συρίγου, Αγγελή, Ράπτη, Μουρατίδη, Τσουράκη, Τεπετίδου, Αποστόλου, Γκιόκα, Καλλιντεράκη.
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Σταυρόπουλος): Αντωνακάκη, Τρουλινάκη, Μαυράκη, Αποστολίδου, Απλαδά, Πολυμίλη, Περδικάκη, Κατσαμποξάκη, Αγγελή, Σαπουντζή, Γιαγκιώζη, Ζαχαριουδάκη, Παπαδάκη Ελ., Παπαδάκη Μ.

Σάββατο 12 Μαΐου
17.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος

Βαθμολογία
1. ΟΦΑ Απολλώνιος 8β. (9-3)
2. ΣΦΑΜ Φοίβος 4β. (5-3)
3. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (3-5)
4. ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 1β. (3-6)

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Αθήνα

Κυριακή 13 Μαΐου
-: Γ1 - Δ2
-: Δ1 - Γ2

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ