Το Αιγάλεω έχει να βρεθεί στον τελικό από το 2009, όπου τότε είχε κατακτήσει και το τρόπαιο, νικώντας τον Ολυμπιακό. Η Ηλιούπολη προσπάθησε να βρεθεί για τρίτη συνεχή χρονιά στον τελικό, ωστόσο το Αιγάλεω πήρε τη νίκη με την βοήθεια και του κόσμου του που γέμισε το «Σίτι».
Διαιτητές: Τσάκας, Διαμαντής
Τα σετ: 3-0 (25-19, 25-18, 25-19)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Βλάχου, Μανολίκα, Κουλοπούλου, Χαραλαμποπούλου, Ζαμπούνη, Πολιοθεόδωρου / Οικονομοπούλου (λ), Αναστασιάδη (λ), Παύλου, Μικέλη, Μπλέκα, Μονάντερα, Μάλτσιου, Κομβόλη
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Λυκογιάννη): Πανταζοπούλου, Νάστου, Κασάπογλου, Ευθυμιοπούλου, Σαβαλιά, Γεωργίου / Κυριαζοπούλου (λ), Κανέλλου (λ), Καραγιαννίδου, Κρεμμυδιώτη, Σπυρικάκη, Τζατζινάκη, Αλύμαρα, Αρβανίτη
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΔΑ
2004: 1.ΑΕ Νίκαια, 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΓΣ Πετρούπολη
2005: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΕ Νίκαια, 3.ΑΟ Αιγάλεω
2006: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2007: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2008: 1.ΑΟ Τράχωνες, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πετρούπολης
2009: 1.Αιγάλεω, 2.Ολυμπιακός, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2010: 1.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 2.Ολυμπιακός, 3.Αιγάλεω
2011: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2012: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.Ένωση Ιλίου
2013: 1.Πανιώνιος Γ.Σ., 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 4.Άρτεμις Κορυδαλλού
2014: 1.Γ.Σ.Ηλιούπολης, 2.Αρτεμις Κορυδαλλού, 3.Α.Ο.Τράχωνες, 4.Α.Ο.Ίλιον
2015: 1.ΓΣ Ηλιούπολης, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πανιώνιος, 4.ΑΟ Τράχωνες
Διαιτητές: Τσάκας, Διαμαντής
Τα σετ: 3-0 (25-19, 25-18, 25-19)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Βλάχου, Μανολίκα, Κουλοπούλου, Χαραλαμποπούλου, Ζαμπούνη, Πολιοθεόδωρου / Οικονομοπούλου (λ), Αναστασιάδη (λ), Παύλου, Μικέλη, Μπλέκα, Μονάντερα, Μάλτσιου, Κομβόλη
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Λυκογιάννη): Πανταζοπούλου, Νάστου, Κασάπογλου, Ευθυμιοπούλου, Σαβαλιά, Γεωργίου / Κυριαζοπούλου (λ), Κανέλλου (λ), Καραγιαννίδου, Κρεμμυδιώτη, Σπυρικάκη, Τζατζινάκη, Αλύμαρα, Αρβανίτη
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΔΑ
2004: 1.ΑΕ Νίκαια, 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΓΣ Πετρούπολη
2005: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΕ Νίκαια, 3.ΑΟ Αιγάλεω
2006: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2007: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2008: 1.ΑΟ Τράχωνες, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πετρούπολης
2009: 1.Αιγάλεω, 2.Ολυμπιακός, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2010: 1.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 2.Ολυμπιακός, 3.Αιγάλεω
2011: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2012: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.Ένωση Ιλίου
2013: 1.Πανιώνιος Γ.Σ., 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 4.Άρτεμις Κορυδαλλού
2014: 1.Γ.Σ.Ηλιούπολης, 2.Αρτεμις Κορυδαλλού, 3.Α.Ο.Τράχωνες, 4.Α.Ο.Ίλιον
2015: 1.ΓΣ Ηλιούπολης, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πανιώνιος, 4.ΑΟ Τράχωνες