16-03-2015 22:24

Νίκες για ΠΑΟ Κουκακίου και Γκύζη

Με νίκες συνέχισαν η ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου και ο ΠΑΟ Κουκακίου στους αγωνες για τη 2η αγωνιστική του τουρνουά «Pink Spike». Το Κουκάκι συνάντησε αντίσταση απο τη νεανική ομάδα της Άμιλλας αλλά εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των φιλοξενουμένων σε σερβίς και επίθεση για να φτάσει στη νίκη με 3-1 σετ μέσα στο κλειστό του Λόφου Στρέφη.

Αντίστοιχα, η ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου πιέστηκε αρκετά απο την ομάδα του Σωτήρη Καλύνη μέσα στο κλειστό των Θρακομακεδόνων. Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά και πήραν το 1ο σετ με 25-19 αλλά η ομάδα του Κωσταντίνου Κατσικολιά ανέκαμψε και ισοφάρισε, για να φτάσει στην κατάκτηση και των επόμενων 2 σετ και να κάνει το τελικό 1-3.

Ο αγώνας ΕΑΟ Σπάτων-Εθνικός ΓΣ αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου των Σπάτων.

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ – ΑΕ ΓΚΥΖΗ/ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 1-3 (25-19, 18-25, 17-25, 21-25)
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ (Καλύνης): Ξούρη, Σαϊτη, Παπατριανταφύλλου, Παναγοπούλου, Καψάλη, Καραούλη, Σουσούνη, Σωτηράκου, Παπαναστάση, Πολυχρόνη
ΑΕ ΓΚΥΖΗ/ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ (Κατσικολιάς): Κουτρουμάνη, Τζούριτς, Δήμα, Τζαναβάρη, Παγώνη, Μεταΐ, Άνθη, Δαμασκηνού (λ), Ανδροπούλου (λ), Μαλιουρη, Ψαροπούλου, Μαντζόρου

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ – ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ 3-1 (25-18, 21-25, 25-15, 25-9)
(Διαιτητές: Κομιανού-Καλομοίρης)
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ (Κερκινές): Βαλεντάκη, Χρυσομαλλίδη, Παπασηφάκη, Βασιλάκου, Κορωνάκη, Πολυχρονάκη, Σταθεροπούλου, Ανδρέου, Ζαλαχώρη, Παναγιωτοπούλου (λ), Νικολαϊδου, Μούτου (λ), Μάργιου, Μπερέτη.
ΑΠΣ ΑΜΙΛΛΑ (Παντόπουλος): Πάντου, Ντέλη, Παναγιωτοπούλου, Φαρμακιώτη, Ρουμελιώτη, Κολτσίδα, Παρασκευοπούλου (λ), Γιαμπάνη, Ρουσουνέλλου, Κομεσσάριου, Κοζατζανίδου, Νίνου.