1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
01-03-2015 22:03

O Mίλων «πήρε μαζί του» την ΕΑ Πατρών στο φάιναλ-4

Ο αποκλεισμός του Πανερυθραϊκού από το φάιναλ-4 της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων και μάλιστα στην τριπλή ισοβαθμία και η πρόκριση του Μίλωνα και της ΕΑΠ χαρακτηρισαν την ημιτελική φάση που έγινε στο γυμναστήριο της Νέας Περάμου.

Στον καθοριστικό αγώνα της Κυριακής η ΕΑ Πατρών νίκησε τον ΑΟΝΣ Μίλων με 3-1 σετ κι έτσι οι δύο ομάδες πήραν την πρόκριση. Ο Πανερυθραϊκός ήθελε μόνο νίκη του Μίλωνα.

Το φάιναλ φορ του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 7-8 Μαρτίου στο Καρπενήσι.

Στον β’ όμιλο της ημιτελικής φάσης του πανεΟ Μίλωνας πήρε την πρώτη θέση (είχε 4-3 σετ), η ΕΑΠ την δεύτερη (4-4 σετ) κι ο Πανερυθραϊκός που κέρδισε με 3-0 την ΓΕ Ηρακλείου είχε 3-4 σετ.

Έτσι τα ζευγάρια των ημιτελικών στο φάιναλ φορ διαμορφώθηκαν ως εξής:
Ηρακλής – ΕΑ Πατρών
ΑΟΝΣ Μίλων – Νίκη Αιγινίου

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πανερυθραϊκός - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-21, 25-22, 25-19)
Πανερυθραϊκός (Ρούμελης): Τοπαλίδης, Φιλιππουπολίτης, Λαρσινός, Κωστόπουλος, Γκούνης, Σεβδαλής, Μπαλούγιαςς-λ/ Σκοτίδας, Παπαδάκης, Γόντικας
ΓΕΗ (Νικητάκης): Σφακιανάκης, Σαμαριτάκης, Μανούσακας, Γιαννόπουλος, Τζαννίνης, Επιτροπάκης, Χατζάκης –λ / Παπαδάκης, Μπέλλος,

ΑΟΝΣ Μίλων – ΕΑ Πατρών 1-3 (23-25, 21-25, 28-26, 24-26)
ΑΟΝΣ Μίλων (Γεωργούντζος): Αθανασόπουλος, Καρατζάς, Περγάμαλης, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Παπασταματάτος Ν., Παπασταματάτος Γ. –λ / Ανδρεόπουλος, Παπαδόπουλος, Κωνσταντακόπουλος
ΕΑ Πατρών (Γεράνιος): Γεωργιόπουλος, Κάββουρας, Δρακόπουλος, Τσαρκατόγλου, Κανελλόπουλος, Γιαννούτσος Καραγέωργος –λ / Μακρυγιάννης, Καραμπελέσης


Το πανόραμα του ομίλου
Τετάρτη 25/2
16.00, ΕΑ Πατρών – ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3 (25-23, 23-25, 21-25, 23-25)
ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω – ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (15-25, 15-25, 20-25)
Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου

Πέμπτη 26/2
16.00, ΓΕ Ηρακλείου - ΕΑ Πατρών 1-3 (19-25, 25-16, 18-25, 24-26)
18.00, ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-16, 25-20, 25-21)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

Παρασκευή 27/2
16.00, ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (21-25, 25-20, 21-25, 25-12, 15-7)
18.00, ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-0 (25-17, 39-37, 25-16)
Ρεπό η ΕΑ Πατρών

Σάββατο 28/2
12.00, ΕΑ Πατρών - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-22, 25-23, 25-17)
14.00, ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (17-25, 18-25, 19-25)
Ρεπό ο Πανερυθραϊκός

Κυριακή 1/3
14.00, ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΓΕ Ηρακλείου
16.00, ΑΟΝΣ Μίλων - ΕΑ Πατρών 1-3 (23-25, 21-25, 28-26, 24-26)
Ρεπό ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1.Μίλωνας (10-3) 7
2.ΕΑ Πατρών (10-4) 7
3.Πανερυθραϊκός (9-4) 7
4.ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (3-11) 5
5.ΓΕ Ηρακλείου (3-12) 4
 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ