Cannot find volleynews.v2/ENOSEIS/ESPAAA/WOMEN/metamorfosi-tou folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/ENOSEIS/ESPAAA/WOMEN/metamorfosi-tou/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Mε τους αγώνες της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το «Κύπελλο Μεταμόρφωσης 2014» στο γήπεδο της Μεταμόρφωσης. Ο Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης νίκησε τον Ο.Φ. Γέρακα 3-0 (25-18, 27-25, 25-21), τα Γλυκά Νερά επικράτησε των Αμαζόνων Αχαρνών 3-2 σετ, ενώ στη Ριζούπολη ο Γ.Σ.Απόλλων νίκησε 3-2 τον ΠΑΟ Κουκακίου.

Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - Ο.Φ. Γέρακας 3-0: Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλο ενδιαφέρον καθώς και οι δύο προπονητές ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους, ο Τζουβελέκης του Γέρακα για να πετύχει την πρώτη του νίκη και να ελπίζει για την είσοδο στο Final4 και ο Κιάσσος των γηπεδούχων για να εξασφαλίσουν την συμμετοχή τους από νωρίς και να μην μπουν σε περιπέτειες.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι και πήραν κεφάλι στο σκορ μέχρι το 17-11, ο Γέρακας προσπάθησε πολύ μέχρι το τέλος του σετ και τελικά το έχασε 25-18.

Το 2ο σετ ήταν αμφίρροπο από τον πρώτο έως τον τελευταίο πόντο και κανένας από τους αρκετούς φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι δεν μπορούσε να προβλέψει το Νικητή καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν όλους τους πόντους με συναρπαστικές φάσεις και πήγαιναν κυριολεκτικά πόντο-πόντο μέχρι το 23-23 στο τέλος όμως χαμογέλασε η ομάδα του Κιάσσου κατακτώντας το 2ο σετ με 27-25.

Οι αλλαγές των δύο προπονητών δεν άλλαξαν την ροή του αγώνα και το 3ο σετ πέρασε στη Δεξαμενή με 25-21και έτσι το 3-0 αφήνει λίγες πιθανότητες στο Γέρακα για την συμμετοχή του στο Final4.

Γλυκά Νερά - Αμαζόνες Αχαρνών 3-2: Ακόμα πιο συναρπαστικά και με περισσότερες εναλλαγές ήταν και τα δύο παιχνίδια που έγιναν την Τετάρτη 28 Μαΐου, το σκορ & τα σετ άλλαζαν χέρια από την μία ομάδα στην άλλη.

Έτσι στο γήπεδο του Κόκκινου Μύλου η ομάδα του Παπαϊωάννου βρέθηκε να προηγείται με 0-2 σετ και να φαίνεται ότι θα φτάσει εύκολα στη νίκη αλλά ο προπονητής των Αμαζόνων Αχαρνών Κος Μαρμαρινός είχε αντίθετη άποψη και έφερε το παιχνίδι στα ίσια 2-2, το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα των Γλυκών Νερών να πανηγυρίζει με 3-2 τη νίκη της βραδιάς.

Γ.Σ.Απόλλων - ΠΑΟ Κουκακίου 3-2: Ο Γ.Σ. Απόλλων φιλοξένησε στη Ριζούπολη άλλο ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με πολλές απουσίες και οι δύο ομάδες πάλεψαν το παιχνίδι με την ομάδα του Απόλλωνα να προηγείται με 1-0 και ο Π.Α.Ο. Κουκακίου να ανακάμπτει και να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Σκουτελάκος του Κουκακίου επιφύλαξε νέα έκπληξη στον Καραγιάννη του Απόλλωνα κάνοντας το 1-2, το πάθος για τη νίκη των παικτριών του Καραγιάννη έφερε το παιχνίδι σε νέα ισοπαλία με 2-2 και έτσι όλα θα κρίθηκαν στο 5ο σετ που ήταν αμφίρροπο μέχρι το 8-7 με ελαφρύ προβάδισμα του Απόλλωνα. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ο Απόλλωνας το κατέκτησε με 15-13 και την νίκη με 3-2.