26-06-2013 18:42

Δεύτερη ήττα για το Κυπριακό δίδυμο

Tην ήττα γνώρισε η ομάδα μπιτς βόλει ανδρών της Κύπρου, Βασίλης Μιχαήλ και Μιχαήλ Κουσνέρεφ από το Μαρόκκο με 2-0 σετ (21-17 και 21-16), στο δεύτερο παιχνίδι τους στους Μεσογειακούς αγώνες της Τουρκίας.

Και σε αυτό το παιγνίδι η κυπριακή ομάδα πάλεψε όσο μπορούσε και το ίδιο βέβαια θα πράξει σε λίγα λεπτά κόντρα στη Γαλλία, Σαλβέττι / Νταγκουέρε, σε ένα ματς όπου θα επιδιώξει τη νίκη και ίσως σε συνδυασμό με τα άλλο αποτέλεσμα να παιχθεί η πρόκριση. Η Γαλλία κέρδισε την Ιταλία με 2-0.

Στην πρώτη τους αναμέτρηση οι Μιχαήλ /Κουσνέρεφ ηττήθηκαν από του Ιταλούς Σεσίνι / Ινγκρόσο με 2-0 (21-18, 21-15) σε 36'.