18-01-2017 12:03

Νίκες για Απόλλων, ΑΕΚ, ΑΕΛ

Μόλις σε 50 λεπτά ο SabbiancoΑπόλλων τέλειωσε τον αγώνα με το ΘΟΙ Αυγόρου βγάζοντας την υποχρέωση της 12ης αγωνιστικής. Οι «γαλάζιες» έπαιξαν σοβαρά και πήραν τη νίκη

Tα σετ: 0-3 (10-25, 10-25, 13-25)
ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ(Λ. ΝΟΒΑΚΟΦ):Ειρ Χαραλάμπους, Όθωνος Χατζηκωνσταντίνου, Χρυσάνθου, Μιχαήλ, Χρίστου – Λίμπερο: Κούτα – Αλλαγές: Τζαναδάκη.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Ν. Σπύρου, Λαβρούκ, Αγκούλο, Χουντίμα, Ιορδάνους,- Λίμπερο: Χριστοφόρου. – Αλλαγές: Mανίταρου, Ντόντσουκ, Ιωαννίδου, Σιμανόφσκι, Στυλιανού.

«Κιιτρινοπράσινο» εξπρές στο ΑΤΙ

«Κιτρινοπράσινο» εξπρές πέρασε από το Αθλητικό Κέντρο της Ανόρθωσις στο ΑΤΙ. Η Τεχνοοικία ΑΕΚ κέρδισε με 3-1 καθαρά και πέρασε στη δεύτερη θέση με 27 βαθμούς. Οι παίκτριες της Ανόρθωσης που έχασαν  δεύτερο σερί αγώνα παρουσιάστηκαν αγχωμένες κα έχασαν  τον αγώνα, υποχωρώντας στην τέταρτη σετ.

Εντυπωσιακή η Τεχνοοικία ΑΕΚ μπήκε στον αγώνα και κατόρθωσε να επιβληθεί. Στο πρώτο σετ το παιχνίδι  παίχθηκε πόντο – πόντο μέχρι τα τελικά στάδια με τις «κιτρινοπράσινες» να έχουν καλύτερες επιλογές και να κερδίζει με 23-25 κάνοντας το 0-1. Στο δεύτερο σετ πάλι η ομάδα του Χόλοσι μπήκε δυνατά προηγήθηκε με 14-21 για να κερδίσει με 15-25  αυξάνοντας σε 0-2 σετ.

Στο τρίτο σετ η Ανόρθωσις ήταν άλλη ομάδα παρουσιάστηκε πολύ σωστή και κέρδισε το σετ με 25-19 μειώνοντας σε 1-2 σετ.

Το τέταρτο σετ ήταν πολύ καλό και ανταγωνιστικό αφού οι «κυανόλευκες» παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικές και πάλεψαν στα ίσα. Ωστόσο, οι Λαρνακείς ήταν πιο σωστές και κέρδισαν με 20-25 κάνοντας το 1-3.

Τα σετ: 1-3 (23-25, 15-25, 25-19, 20-25)

Δυσκολεύτηκε αλλά πήρε την ουσία η BetOnAlfaAΕΛ

Η Ευρωπαία BetOnAlfaΑΕΛ άνκαι  δυσκολεύτηκε   στο πρώτο σετ στο «Λευκόθεο» κέρδισε την Ολυμπιάδα Ν. με 0-3 σετ. Οι Λεμεσιανές παραμένουν στην κορυφή με 30 βαθμούς. Η ομάδα της Ολυμπιάδας πάλεψε άλλο αγώνα με αξιοπρέπεια και έκανε πολύ καλή εμφάνιση.

Ωραίος αγώνας έγινε στο πρώτο σετ με την Ολυμπιάδα να παρουσιάζεται αναγεννημένη και να κοντράρει στα ίσα την Ευρωπαία BetOnAlfaΑΕΛ που αγωνίστηκε με αλλαγές. Οι «γαλαζοκίτρινες» πήραν το σετ με 23-25 ανοίγοντας το σκορ. Στο δεύτερο σετ η Λεμεσιανή ομάδα ήταν καλύτερη και παίζοντας σοβαρά κέρδισε με 15-25 αυξάνοντας σε 0-2 το σκορ.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Στέργιου Φραγκέσκου συνέχισε σοβαρά και κέρδισε με 18-25  παίρνοντας και τη νίκη με 0-3 σετ.

Τα σετ: 0-3 (23-25, 15-25, 18-25)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν.: Ε. Πέτρου, Χαραλάμπους, Ιωάννου, Χατζηχαραλάμπους, Γ. Μαραγκού, , Α.Χριστοδούλου – Λίμπερο: Ψιλογένη
BetOnAlfaΑΕΛ(ΣΤ. ΦΡΑΓΚΕΣΚΟΥ):Σταύρου, Ριπνάγια, Μάγκνιτς, Τριφούνοβιτς, Κωνσταντινίδου, Ριαλά – Λίμπερο: Στεφάνου.