29-01-2015 12:50

Ασταμάτητος ο Απόλλων, τέταρτη η ΑΕΛ

Ο Prestige Απόλλων συνέχισε την αήττητη πορεία του προς τον τίτλο κερδίζοντας εύκολα εκτός έδρας το ΘΟΙ Αυγόρου με 3-0 σετ (25-10, 25-15, 25-14). Τον ακολουθεί αλλά με 6 βαθμούς διαφορά η ΑΕΚ Λάρνακας που επικράτησε επίσης εκτός έδρας και εύκολα με 3-0 σετ του Παφιακού. Τα σετ: 25-5, 25-16, 25-16. Η τρίτη στην βαθμολογία ομάδα της Ανόρθωσης νίκησε μέσα στο Πολέμι τον τοπικό Αρη με 3-0 σετ (25-16, 25-14, 25-17) και συνεχίζει να ελπίζει.

Το ματς της βραδιάς έγινε στο γήπεδο της ΑΕΛ όπου η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να λυγίσει την Ε.Ν.Αγίου Αθανασίου με 3-1 σετ και διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση μια αγωνιστική πριν το τέλος με 4 βαθμούς διαφορά από την αντίπαλό της.

Η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το πρώτο σετ με 25-22 αλλά η ΑΕΛ ανασυντάχθηκε και παίζοντας καλύτερα επικράτησε στα επόμενα τρία σετ κερδίζοντας τα με 25-17, 25-17 και 25-20 παίρνοντας έτσι μια σπουδαία νίκη.