18-10-2014 13:55

Στην Ομόνοια το Σούπερ Καπ Κύπρου

H Papa John’s Ομόνοια κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία της το ΟΠΑΠ Σούπερ Καπ νικώντας με 3-0 την κυπελλοπρωταθλήτρια Ανόρθωση.

Στο πρώτο σετ η Ομόνοια ήταν πιο δυνατή και πιο αποτελεσματική στην επίθεση και επικράτησε με 25-19. Η Ανόρθωσις προσπάθησε να σπάσει το ρυθμό της αντιπάλου της στο δεύτερο σετ χωρίς όμως να τα καταφέρει με αποτέλεσμα η Ομόνοια να το κερδίσει με 25-17. Στο τρίτο σετ η Ανόρθωση ξεκίνησε δυνατά και είχε το προβάδισμα στο σκορ, όμως η Ομόνοια πέρασε στην αντεπίθεση και ανέτρεψε το σκορ κερδίζοντας και το τρίτο σετ με 25-19 φτάνοντας στη νίκη με 3-0 και στην κατάκτηση του πρώτου Σούπερ Καπ στην ιστορία της.

Τις απονομές έκαναν ο Πρόεδρος της ΚΟΠΕ κ.Δαμιανός Χατζηδαμιανού μαζί με τον Α΄Αντιπρόεδρο της ΚΟΠΕ κ.Κώστα Κωνσταντίνου.