Το πρωί οι Νιώπας / Παπαδημητρίου νίκησαν τους Ιταλούς, Γκάλι / Μοριτσέλι και προκρίθηκαν στο κυρίως ταμπλό. Το ίδιο έκαναν και οι Τσέχοι Κούφα / Λενκ οι οποίοι πήραν το Νο 16 του ταμπλό, ανεβάζοντας του Έλληνες στο Νο 15. Κάπως έτσι διασταυρώθηκαν με τους Κοτσιλιάνο / Ζουπάνη για να έχουμε ελληνικό εμφύλιο στον πρώτο γύρο. Το ματς θα γίνει στις 14.50
Ο νικητής θα αγωνιστεί με τον νικητή του αγώνα των Νορβηγών Ρετενχολτ / Ουσκεν (Νο7) μέ τους Σέρβους Μπάστα / Κόλαριτς. Οι χαμένοι των δύο αγώνων θα εχουν την δεύτερη ευκαιρία στο μεταξύ τους ματς για το ταμπλό των ηττημένων.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 23-Aug | 20:30 | 1 | Winner of match #27 | Winner of match #28 | ||
Final 3rd Place | |||||||
29 | 23-Aug | 19:30 | 1 | Loser of match #27 | Loser of match #28 | ||
Semifinals | |||||||
28 | 23-Aug | 1 | Winner of match #22 | Winner of match #26 | |||
27 | 23-Aug | 1 | Winner of match #21 | Winner of match #25 | |||
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 23-Aug | 1 | Winner of match #24 | Loser of match #21 | |||
25 | 23-Aug | 1 | Winner of match #23 | Loser of match #22 | |||
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 22-Aug | 21:30 | 1 | Winner of match #19 | Winner of match #20 | ||
23 | 22-Aug | 20:30 | 1 | Winner of match #17 | Winner of match #18 | ||
Round 3 | |||||||
22 | 22-Aug | 19:30 | 1 | Winner of match #11 | Winner of match #12 | ||
21 | 22-Aug | 18:30 | 1 | Winner of match #9 | Winner of match #10 | ||
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 22-Aug | 13:50 | 1 | Winner of match #16 | Loser of match #11 | ||
19 | 22-Aug | 13:00 | 1 | Winner of match #15 | Loser of match #12 | ||
18 | 22-Aug | 12:10 | 1 | Winner of match #14 | Loser of match #9 | ||
17 | 22-Aug | 11:20 | 1 | Winner of match #13 | Loser of match #10 | ||
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 22-Aug | 10:30 | 1 | Loser of match #2 | Loser of match #1 | ||
15 | 22-Aug | 09:40 | 1 | Loser of match #4 | Loser of match #3 | ||
14 | 22-Aug | 08:50 | 1 | Loser of match #6 | Loser of match #5 | ||
13 | 22-Aug | 08:00 | 1 | Loser of match #8 | Loser of match #7 | ||
Round 2 | |||||||
12 | 21-Aug | 21:30 | 1 | Winner of match #7 | Winner of match #8 | ||
11 | 21-Aug | 20:30 | 1 | Winner of match #5 | Winner of match #6 | ||
10 | 21-Aug | 19:30 | 1 | Winner of match #3 | Winner of match #4 | ||
9 | 21-Aug | 18:30 | 1 | Winner of match #1 | Winner of match #2 | ||
Round 1 | |||||||
8 | 21-Aug | 13:50 | 1 | Niopas/Papadimitriou GRE [15] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [2] | ||
7 | 21-Aug | 13:00 | 1 | Retterholt/Usken NOR [7] | Basta/Kolaric SRB [10] | ||
6 | 21-Aug | 12:10 | 1 | Bergerud/Solhaug NOR [11] | Bryl/Kujawiak POL [6] | ||
5 | 21-Aug | 11:20 | 1 | Gregory/Sheaf ENG [3] | Chevallier/Krattiger SUI [14] | ||
4 | 21-Aug | 10:30 | 1 | Urlu/Mermer TUR [13] | Angelovski/Klopcheski MKD [4] | ||
3 | 21-Aug | 09:40 | 1 | Poniewaz/Poniewaz GER [5] | Finsters/Tocs LAT [12] | ||
2 | 21-Aug | 08:50 | 1 | Kildegaard/Abell DEN [9] | Koekelkoren/van Walle BEL [8] | ||
1 | 21-Aug | 08:00 | 1 | Kosiak/Rudol POL [1] | Kufa, D./Lenc CZE [16] |