1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
29-09-2018 23:46

Η Ολλανδία με διαιτητή τον Γεροθόδωρο 3-1 σετ την Γερμανία της Πολ (highlights - video) (πανόραμα)

Με πρώτο διαιτητή τον Νώντα Γεροθόδωρο, η Ολλανδία νίκησε με 3-1 σετ την Γερμανία της Φραντσίσκα Πολ στην Γιοκοχάμα, στην πρεμιέρα του Α' ομίλου του 18ου παγκοσμίου πρωταθλήματος. Η πρώτη ημέρα του Μουντιάλ γυναικών ολοκληρώθηκε χωρίς την μεγάλη έκπληξη, καθώς τα φαβορί πήραν τις νίκες που αναζητούσαν. Η πρώην ακραία του Ολυμπιακού αγωνίστηκε ως αλλαγή στην ήττα της Γερμανίας, χωρίς να πετύχει κάποιονς πόντο. Ο Καναδάς της Μέγκαν Κιρ, πασαδόρου του ΑΟ Θήρας έχασε με 3-0 σετ από την Τουρκία στον Β' όμιλο.

 

 

Το πρόγραμμα του Α' ομίλου 

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Μεξικό - Καμερούν 1-3 (25-17, 23-25, 16-25, 21-25)
Γερμανία - Ολλανδία 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 30-32)
Αργεντινή - Ιαπωνία 0-3 (15-25, 13-25, 12-25)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

07.40: Καμερούν - Γερμανία
10.10: Αργεντινή - Μεξικό
13.20: Ιαπωνία - Ολλανδία

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου

07.40: Γερμανία - Αργεντινή
10.10: Ολλανδία - Καμερούν
13.20: Μεξικό - Ιαπωνία

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Αργεντινή - Ολλανδία
10.10: Μεξικό - Γερμανία
13.20: Ιαπωνία - Καμερούν

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Ολλανδία - Μεξικό
10.10: Καμερούν - Αργεντινή
13.20: Γερμανία - Ιαπωνία


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - A΄ΟΜΙΛΟΣ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν Η ΣΕΤ Β.
1. Ιαπωνία 1 1 0 3-0 3
2. Καμερούν 1 1 0 3-1 3
3. Ολλανδία 1 1 0 3-1 3
4. Γερμανία 1 0 1 1-3 0
5. Μεξικό 1 0 1 1-3 0
6. Αργεντινή 1 0 1 1-3 0

 

 

 

 

 

 







Το πρόγραμμα του Β' ομίλου

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Βουλγαρία - Ιταλία 0-3 (15-25, 19-25, 22-25)
Τουρκία - Καναδάς 3-0 (25-18, 25-13, 25-15)
Κίνα - Κούβα 3-0 (25-12, 25-23, 25-14)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

07.40: Καναδάς - Ιταλία
10.10: Κούβα - Βουλγαρία
13.20: Τουρκία - Κίνα

Τρίτη 2 Οκτωβρίου

07.40: Ιταλία - Κούβα
10.10: Βουλγαρία - Τουρκία
13.20: Κίνα - Καναδάς

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Τουρκία - Ιταλία
10.10: Καναδάς - Κούβα
13.20: Κίνα - Βουλγαρία

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Βουλγαρία - Καναδάς
10.10: Κούβα - Τουρκία
13.20: Ιταλία - Κίνα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν Η ΣΕΤ Β.
1. Τουρκία 1 1 0 3-0 3
2. Κίνα 1 1 0 3-0 3
3. Ιταλία 1 1 0 3-0 3
4. Βουλγαρία 1 0 1 0-3 0
5. Κούβα 1 0 1 0-3 0
6. Καναδάς 1 0 1 0-3 0

 

 

 

 

 

 

 

 



Πρόγραμμα C' ομίλου

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Ρωσία - Τρινιντάντ και Τομπάγκο 3-0 (25-21, 25-11, 25-12)
Αζερμπαϊτζάν - ΗΠΑ 0-3 (27-29, 21-25, 21-25)
Κορέα - Ταϊλάνδη 2-3 (25-18, 22-25, 19-25, 25-13, 11-15)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

07.40: ΗΠΑ - Τρινιντάντ και Τομπάγκο
10.10: Αζερμπαϊτζάν - Κορέα
13.20: Ταϊλάνδη - Ρωσία

Τρίτη 2 Οκτωβρίου

07.40: Ρωσία - Αζερμπαϊτζάν
10.10: Τρινιντάντ και Τομπάγκο - Ταϊλάνδη
13.20: ΗΠΑ - Κορέα

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Αζερμπαϊτζάν - Τρινιντάντ και Τομπάγκο
10.10: Κορέα - Ρωσία
13.20: ΗΠΑ - Ταϊλάνδη

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Τρινιντάντ και Τομπάγκο - Κορέα
10.10: Ταϊλάνδη - Αζερμπαϊτζάν
13.20: Ρωσία - ΗΠΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - C΄ΟΜΙΛΟΣ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν Η ΣΕΤ Β.
1. Ρωσία 1 1 0 3-0 3
2. ΗΠΑ 1 1 0 3-0 3
3. Ταϊλάνδη 1 1 0 3-2 2
4. Κορέα 1 0 1 2-3 1
5. Αζερμπαϊτζάν 1 0 1 0-3 0
6. Τρινιντάντ και Τομπάγκο 1 0 1 0-3 0

 

 

 

 

 

 

 






Πρόγραμμα D' ομίλου

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Πουέρτο Ρίκο - Βραζιλία 0-3 (25-27, 12-25, 07-25)
Άγιος Δομίνικος - Σερβία 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)
Καζακστάν - Κένυα 0-3 (23-25, 22-25, 21-25)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

07.40: Βραζιλία - Άγιος Δομίνικος
10.10: Καζακστάν - Πουέρτο Ρίκο
13.20: Κένυα - Σερβία

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου

07.40: Άγιος Δομίνικος - Καζακστάν
10.10: Πουέρτο Ρίκο - Κένυα
13.20: Σερβία - Βραζιλία

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Πουέρτο Ρίκο - Άγιος Δομίνικος
10.10: Καζακστάν - Σερβία
13.20: Κένυα - Βραζιλία

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Σερβία - Πουέρτο Ρίκο
10.10: Άγιος Δομίνικος - Κένυα
13.20: Βραζιλία - Καζακστάν

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - D΄ΟΜΙΛΟΣ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Ν Η ΣΕΤ Β.
1. Βραζιλία 1 1 0 3-0 3
2. Σερβία 1 1 0 3-0 3
3. Κένυα 1 1 0 3-0 3
4. Καζακστάν 1 0 1 0-3 0
5. Άγιος Δομίνικος 1 0 1 0-3 0
6. Πουέρτο Ρίκο 1 0 1 0-3 0

 

 

 

 

 

 

 

 

Media























Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ