1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
07-09-2018 03:24

Ευρωπαϊκό γυναικών Κ19 στην Αλβανία: Ιταλία - Τουρκία και Ρωσία - Ολλανδία στους ημιτελικούς

Η Ιταλία θα αντιμετωπίσει την Τουρκία και η Ρωσία την Πολωνία στους δύο ημιτελικούς του Ευρωπαϊκού πρωτάθλήματος νεανίδων που γίνεται στο Ντούρες και στα Τίρανα στην Αλβανία.

Η Ιταλία και η Ρωσία εξασφάλισαν αήττητες τις πρώτες θέσεις των ομίλων τους αλλά από εκεί και πέρα έγινε μεγάλη μάχη. Η Πολωνία νίκησε την Ολλανδία και προκρίθηκε στα ημιτελικά ως δεύτερη του Α΄ομίλου ενώ στον Β΄όμιλο η Τουρκία πάνω στο νήμα πήρε την δεύτερη θέση καθώς νίκησε την Γαλλία και επωφελήθηκε από την συντριβή της Γερμανίας από την Ρωσία στον τελευταίο αγώνα.

Oι ημιτελικοί θα γίνουν το Σάββατο ενώ για τις θέσεις 5-8 θα παίξουν Σερβία - Ολλανδία και Γερμανία - Λευκορωσία.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 8/9

Ρωσία - Πολωνία

Ιταλία - Τουρκία

ΘΕΣΕΙΣ 5-8

Σερβία - Ολλανδία

Γερμανία - Λευκορωσία

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – Ντούρες

1η αγωνιστική – Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου

16.00: Αλβανία – Ολλανδία 0-3 (11-25, 13-25, 15-25)

18.30: Πολωνία – Βουλγαρία 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)

21.00: Λευκορωσία – Ιταλία 1-3 (17-25, 20-25, 25-20, 18-25)

2η αγωνιστική – Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου

16.00: Ολλανδία - Βουλγαρία 3-1 (25-1;6, 25-22, 22-25, 25-23)

18.30: Αλβανία - Λευκορωσία 0-3 (15-25, 21-25, 13-25)

21.00: Ιταλία - Πολωνία 3-0 (25-21, 29-27, 25-12)

3η αγωνιστική – Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου

16.00: Λευκορωσία - Ολλανδία 3-0 (25-16, 25-22, 26-24)

18.30: Πολωνία - Αλβανία 3-0 (25-13, 25-06, 25-09)

21.00: Βουλγαρία - Ιταλία 1-3 (11-25, 25-19, 20-25, 20-25)

4η αγωνιστική – Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου

16.00: Λευκορωσία - Πολωνία 0-3 (23-25, 15-25, 19-25)

18.30: Αλβανία - Βουλγαρία 0-3 (19-25, 18-25, 21-25)

21.00: Ολλανδία - Ιταλία 0-3 (21-25, 19-25, 25-27)

5η αγωνιστική – Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου

16.00: Βουλγαρία - Λευκορωσία 1-3 (20-25, 16-25, 25-22, 15-15)

18.30: Ιταλία - Αλβανία 3-0 (25-13, 25-14, 25-19)

21.00: Πολωνία - Ολλανδία 3-0 (25-14, 25-12, 25-18)

 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ - Ντούρες
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΣΕΤ Β.
1. Ιταλία 5 5 0 15-2 15
2. Πολωνία 5 4 1 12-3 12
3. Λευκορωσία 5 3 2 10-7 9
4. Ολλανδία 5 2 3 6-10 6
5. Βουλγαρία 5 1 4 6-12 3
6. Αλβανία 5 0 5 0-15 0

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ – Τίρανα

1η αγωνιστική – Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου

16.00: Τουρκία – Γερμανία 2-3 (22-25, 21-25, 25-22, 25-23, 10-15)

18.30: Ρωσία – Σερβία 3-0 (26-24, 25-21, 25-17)

21.00: Σλοβακία – Γαλλία 3-1 (25-12, 25-14, 12-25, 25-21)

2η αγωνιστική – Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου

16.00: Γερμανία - Σερβία 1-3 (16-25, 25-14, 19-25, 23-25)

18.30: Τουρκία - Σλοβακία 3-0 (25-11, 25-17, 28-26)

21.00: Γαλλία - Ρωσία 1-3 (25-23, 20-25, 21-25, 12-25)

3η αγωνιστική – Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου

16.00: Σλοβακία - Γερμανία 0-3 (14-25, 17-25, 14-25)

18.30: Ρωσία - Τουρκία 3-1 (25-23, 25-12, 16-25, 25-20)

21.00: Σερβία - Γαλλία 3-0 (25-20, 25-11, 25-20)

4η αγωνιστική – Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου

16.00: Σλοβακία - Ρωσία 0-3 (19-25, 12-25, 12-25)

18.30: Τουρκία - Σερβία 3-1 (22-25, 25-27, 25-21, 25-21)

21.00: Γερμανία - Γαλλία 3-2 (25-1, 20-25, 25-14, 19-25, 15-12)

5η αγωνιστική – Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου

16.00: Σερβία - Σλοβακία 3-0 (25-16, 25-19, 27-25)

18.30: Γαλλία - Τουρκία 0-3 (20-25, 18-25, 17-25)

21.00: Ρωσία - Γερμανία 3-0 (25-16, 25-19, 25-14)

 


Β΄ΟΜΙΛΟΣ - ΤΙΡΑΝΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΝΙΚ ΗΤ ΣΕΤ Β.
1. Ρωσία 5 5 0 15-2 15
2. Τουρκία 5 3 2 12-7 10
3. Σερβία 5 3 2 10-7 9
4. Γερμανία 5 3 2 10-10 7
5. Σλοβακία 5 1 4 3-13 3
6. Γαλλία 5 0 5 4-15 1

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ