1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
06-09-2018 14:28

Ευρωπαϊκό γυναικών Κ19 στην Αλβανία: Ιταλία και Ρωσία στην 4αδα, Πολωνία και Γερμανία έχουν προβάδισμα

Η Ιταλία από τον Α΄όμιλο και η Ρωσία από τον Β΄όμιλο εξασφάλισαν τις πρώτες θέσεις στη βαθμολογία και μαζί τις απ΄ευθείας προκρίσεις για τα ημιτελικά του Ευρωπαϊκού πρωτάθλήματος νεανίδων που γίνεται στο Ντούρες και στα Τίρανα στην Αλβανία.

Η Ιταλία νίκησε την Ολλανδία 3-0 και διατήρησε το αήττητο μετά την 4η αγωνιστική, ενώ τη νίκη της ημέρας πέτυχε η Πολωνία που νίκησε την Λευκορωσία 3-0. Ετσι τη δεύτερη θέση διεκδικούν η Πολωνία και η Λευκορωσία με την Ολλανδία με την πρώτη να έχει τον πρώτο λόγο καθώς εάν πάρει δύο σετ από την Ολλανδία απόψε θα εξασφαλίσει την δεύτερη θέση.

Στον Β΄όμιλο στα Τίρανα η Τουρκία παρότι έχασε το 1ο σετ από την Σερβία νίκησε 3-1 στο σούπερ ντέρμπι και ξαναμπήκε στο παιχνίδι της δεύτερης θέσης. Αυτή θα κριθεί απόψε και η Γερμανία κρατάει την κατάσταση στα χέρια της. Εχοντας μία νίκη περισσότερη από την Τουρκία η Γερμανία εάν νικήσει την αήττητη Ρωσία θα προκριθεί ωστόσο αυτό δεν θα είναι εύκολο και τα πάντα είναι ανοικτά στην σημερινή ημέρα που είναι και η τελευταία της Α΄φάσης.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – Ντούρες

1η αγωνιστική – Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου

16.00: Αλβανία – Ολλανδία 0-3 (11-25, 13-25, 15-25)

18.30: Πολωνία – Βουλγαρία 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)

21.00: Λευκορωσία – Ιταλία 1-3 (17-25, 20-25, 25-20, 18-25)

2η αγωνιστική – Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου

16.00: Ολλανδία - Βουλγαρία 3-1 (25-1;6, 25-22, 22-25, 25-23)

18.30: Αλβανία - Λευκορωσία 0-3 (15-25, 21-25, 13-25)

21.00: Ιταλία - Πολωνία 3-0 (25-21, 29-27, 25-12)

3η αγωνιστική – Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου

16.00: Λευκορωσία - Ολλανδία 3-0 (25-16, 25-22, 26-24)

18.30: Πολωνία - Αλβανία 3-0 (25-13, 25-06, 25-09)

21.00: Βουλγαρία - Ιταλία 1-3 (11-25, 25-19, 20-25, 20-25)

4η αγωνιστική – Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου

16.00: Λευκορωσία - Πολωνία 0-3 (23-25, 15-25, 19-25)

18.30: Αλβανία - Βουλγαρία 0-3 (19-25, 18-25, 21-25)

21.00: Ολλανδία - Ιταλία 0-3 (21-25, 19-25, 25-27)

5η αγωνιστική – Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου

16.00: Βουλγαρία - Λευκορωσία

18.30: Ιταλία - Αλβανία

21.00: Πολωνία - Ολλανδία

 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ - Ντούρες
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΝΙΚ. ΗΤ. ΣΕΤ Β.
1. Ιταλία 4 4 0 12-2 12
2. Πολωνία 4 3 1 9-3 9
3. Λευκορωσία 4 2 2 7-6 6
4. Ολλανδία 4 2 2 6-7 6
5. Βουλγαρία 4 1 3 5-9 3
6. Αλβανία 4 0 4 0-12 0

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ – Τίρανα

1η αγωνιστική – Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου

16.00: Τουρκία – Γερμανία 2-3 (22-25, 21-25, 25-22, 25-23, 10-15)

18.30: Ρωσία – Σερβία 3-0 (26-24, 25-21, 25-17)

21.00: Σλοβακία – Γαλλία 3-1 (25-12, 25-14, 12-25, 25-21)

2η αγωνιστική – Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου

16.00: Γερμανία - Σερβία 1-3 (16-25, 25-14, 19-25, 23-25)

18.30: Τουρκία - Σλοβακία 3-0 (25-11, 25-17, 28-26)

21.00: Γαλλία - Ρωσία 1-3 (25-23, 20-25, 21-25, 12-25)

3η αγωνιστική – Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου

16.00: Σλοβακία - Γερμανία 0-3 (14-25, 17-25, 14-25)

18.30: Ρωσία - Τουρκία 3-1 (25-23, 25-12, 16-25, 25-20)

21.00: Σερβία - Γαλλία 3-0 (25-20, 25-11, 25-20)

4η αγωνιστική – Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου

16.00: Σλοβακία - Ρωσία 0-3 (19-25, 12-25, 12-25)

18.30: Τουρκία - Σερβία 3-1 (22-25, 25-27, 25-21, 25-21)

21.00: Γερμανία - Γαλλία 3-2 (25-1, 20-25, 25-14, 19-25, 15-12)

5η αγωνιστική – Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου

16.00: Σερβία - Σλοβακία

18.30: Γαλλία - Τουρκία

21.00: Ρωσία - Γερμανία

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ - ΤΙΡΑΝΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΝΙΚ ΗΤ ΣΕΤ Β.
1. Ρωσία 4 4 0 12-2 12
2. Γερμανία 4 3 1 10-7 7
3. Τουρκία 4 2 2 9-7 7
4. Σερβία 4 2 2 7-7 6
5. Σλοβακία 4 1 3 3-10 3
6. Γαλλία 4 0 4 4-12 1

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ