1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
02-05-2011 16:19

Α1 Ανδρών 2010-11: Το πανόραμα

 
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2010-11
1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Champions League
2. Ηρακλής Γ.Σ. Champions League
3. Παναθηναϊκός Α.Ο. CEV Cup
4. Π.Α.Ο.Κ. CEV Cup
5. Ε.Α.Πατρών Challenge Cup
6. Γ.Σ.Λαμία Βαλκανικό κύπελλο
7. Άρης Α.Σ.  
8. Α.Ο.Κηφισιάς  
9. Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
10. Απόλλων Καλαμαριάς  
11. Επίκουρος Πολίχνης Υποβιβάστηκε Α2
12. Πανελλήνιος Γ.Σ. Υποβιβάστηκε Α2
 
 
A1 AΝΔΡΩΝ - VOLLEY LEAGUE OΠΑΠ 2010-11
1η αγωνιστική (23/10/2010) - MVP: (Μάρκο Μπόγιτς - ΠΑΟΚ)
22/10: Απόλλων Καλ. - Παναθηναϊκός 2-3 (25-23, 25-19, 17-25, 18-25, 09-15)
ΑΟ Κηφισιάς – Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-20, 29-27, 20-25, 26-24)
ΕΑ Πατρών Λουξ – Πανελλήνιος 3-1 (22-25, 25-13, 25-22, 25-16)
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-3 (25-20, 21-25, 16-25, 25-22, 13-15)
Αρης Μαρμούρης – Επίκουρος ISS 3-1 (24-26, 25-19, 25-22, 25-220
25/10: Ηρακλής – ΓΣ Λαμία 3-1 (18-25, 25-19, 25-15, 25-19)
 
2η αγωνιστική (30/10/2010) - MVP: (Ντάρκο Τέσιτς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
29/10: Παναθηναϊκός - ΕΑ Πατρών Λουξ 3-0 (25-16, 25-19, 25-22)
29/10: Εθνικός Αλεξ. - Ολυμπιακός 3-1 (25-19, 26-24, 21-25, 31-29)
Ηρακλής - ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (20-25, 24-26, 25-19, 19-25)
ΠΑΟΚ - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-22, 25-18, 25-21)
Πανελλήνιος - Άρης Μαρμούρης 1-3 (20-25, 25-18, 17-25, 16-15)
31/10: ΓΣ Λαμία - Επίκουρος ISS 3-1 (25-16, 21-25, 25-16, 25-21)
 
3η αγωνιστική (03/11/2010) - MVP: (Ζένια Γκόρτσανιουκ - Ηρακλής)
Απόλλων Καλ. - Εθνικός Αλεξ. 3-2 (23-25, 19-25, 25-15, 28-26, 15-13)
Άρης Μαρμούρης – Παναθηναϊκός 1-3 (23-25, 25-21, 20-25, 19-25)
ΕΑ Πατρών Λουξ – ΠΑΟΚ 1-3 (25-23, 27-29, 21-25, 27-29)
Επίκουρος ISS – Πανελλήνιος 3-1 (25-22, 25-27, 25-16, 25-16)
ΑΟ Κηφισιάς - ΓΣ Λαμία 0-3 (21-25, 16-25, 16-25)
04/11: Ολυμπιακός – Ηρακλής 1-3 (31-33, 23-25, 25-23, 14-25)
 
4η αγωνιστική (10/11/2010) - MVP: (Ραφαέλ Λινς - ΠΑΟΚ)
ΠΑΟΚ - Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-21, 25-22, 25-23)
Ηρακλής - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-22, 25-19, 25-21)
Εθνικός Αλεξ. - ΕΑ Πατρών Λουξ 3-1 (28-26, 25-23, 18-25, 25-20)
Παναθηναϊκός - Επίκουρος ISS 3-0 (25-22, 25-14, 25-21)
ΓΣ Λαμία – Πανελλήνιος 3-0 (25-21, 25-22, 25-16)
ΑΟ Κηφισιάς – Ολυμπιακός 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)
 
5η αγωνιστική (20/11/2010) - MVP: (Ροντρίγκο Αρούντα Κανιότο - ΕΑΠ)
ΕΑ Πατρών Λουξ – Ηρακλής 3-2 (15-25, 26-24, 20-25, 25-22, 15-09)
Απόλλων Καλ. - ΑΟ Κηφισιάς 3-2 (25-21, 22-25, 25-20, 18-25, 15-09)
21/11: Άρης Μαρμούρης - Εθνικός Αλεξ. 3-1 (25-16, 22-25, 25-17, 25-17)
Επίκουρος ISS – ΠΑΟΚ 1-3 (23-25, 21-25, 25-19, 23-25)
Πανελλήνιος – Παναθηναϊκός 0-3 (14-25, 22-25, 17-250
Ολυμπιακός - ΓΣ Λαμία 3-1 (19-25, 25-19, 25-21, 25-22)
 
6η αγωνιστική (27/11/2010) - ΜVP: (Θάνος Μαρούλης - Γ.Σ.Λαμίας)
Ηρακλής - Άρης Μαρμούρης 3-0 (32-30, 25-19, 25-17)
29/11: ΑΟ Κηφισιάς - ΕΑ Πατρών Λουξ 1-3 (20-25, 23-25, 25-18, 16-15)
Ολυμπιακός – Απόλλων Καλ. 3-0 (25-16, 25-13, 25-19)
Εθνικός Αλεξ. - Επίκουρος ISS 3-1 (25-16, 25-16, 20-25, 25-23)
28/11: ΠΑΟΚ – Πανελλήνιος 3-0 (25-17, 25-16, 25-22)
01/12: ΓΣ Λαμία – Παναθηναϊκός 3-1 (25-22, 22-25, 25-16, 25-23)
 
7η αγωνιστική (11/12/2010) - ΜVP (Πέδρο Ντορνέλας - ΕΑΠ)
Επίκουρος ISS – Ηρακλής 1-3 (20-25, 22-25, 26-24, 19-25)
12/12: Άρης Μαρμούρης - ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (25-16, 25-22, 25-23)
ΕΑ Πατρών Λουξ – Ολυμπιακός 3-2 (26-24, 17-25, 25-27, 25-23, 15-13)
Πανελλήνιος - Εθνικός Αλεξ. 3-0 (27-25, 25-20, 25-16)
12/12: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 3-1 (25-20, 25-20, 30-32, 25-20)
12/12: Απόλλων Καλ. - ΓΣ Λαμία 3-1 (25-21, 17-25, 25-21, 25-22)

8η αγωνιστική (18/12/2010) - ΜVP: (Αλαν Κόμελ - Γ.Σ.Λαμίας)
Ηρακλής – Πανελλήνιος 3-0 (25-20, 25-21, 25-22)
Ολυμπιακός - Άρης Μαρμούρης 3-0 (25-22, 25-18, 25-12)
Απόλλων Καλ. - ΕΑ Πατρών Λουξ 1-3 (24-26, 26-24, 16-25, 15-25)
17/12: Εθνικός Αλεξ. - Παναθηναϊκός 0-3 (19-25, 20-25, 19-250
ΓΣ Λαμία – ΠΑΟΚ 3-0 (28-26, 26-24, 26-24)
Κυριακή (19/12):ΑΟ Κηφισιάς - Επίκουρος ISS 3-0 (25-19, 25-13, 25-23)
 
9η αγωνιστική (22/12/2010) - ΜVP: (Ράιαν Όουενς - Ηρακλής)
21/12: ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 31-29, 25-23)
ΕΑΠ - Λαμία 3-1 (25-27, 25-19, 25-18, 25-15)
Αρης - Απόλλων 3-0 (25-22, 25-14, 25-19)
Επίκουρος - Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 22-25, 30-32)
Πανελλήνιος - Κηφισιά 3-0 (26-24, 25-22, 25-23)
23/12:Παναθηναϊκός - Ηρακλής 1-3 (22-25, 21-25, 25-22, 15-25)
 
 
10η αγωνιστική (29/12/2010) - MVP (Aντρέι Κράβαρικ - Ηρακλής)
Ηρακλής - ΠΑΟΚ 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Κηφισιά - Παναθηναϊκός 0-3 (24-26, 24-26, 24-26)
ΕΑ Πάτρας - Άρης 3-1 (25-20, 17-25, 25-18, 25-22)
12/01: Απόλλων Καλ. - Επίκουρος 1-3 (19-25, 25-23, 21-25, 20-25)
12/01: ΓΣ Λαμία - Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-22, 25-18, 25-14)
19/01: Ολυμπιακός - Πανελλήνιος 3-0 (26-24, 25-20, 25-15)
 
11η αγωνιστική (15/01/2011) - ΜVP (Δημήτρης Τζούριτς - Ολυμπιακός)
Επίκουρος - ΕΑ Πατρών 0-3 (24-26, 18-25, 23-25)
Αρης - Λαμία 1-3 (25-22, 18-25, 19-25, 19-25)
Εθνικός Αλ. - Ηρακλής 0-3 (24-26, 19-25, 20-25)
ΠΓΣ - Απόλλων Καλ. 1-3 (28-26, 20-25, 25-27, 19-25)
16/01: ΠAO – Ολυμπιακός 2-3 (21-25, 25-23, 25-23, 24-26, 11-15)
16/01: ΠΑΟΚ - Κηφισιά 3-2 (25-18, 22-25. 25-27, 25-23, 15-13)
 
12η αγωνιστική Σάββατο (22/01) - ΜVP (Δημήτρης Τζούριτς - Ολυμπιακός)
Εθνικός Αλεξ. - Κηφισιά 3-2 (25-22, 22-25, 25-20, 23-25, 21-19)
Επίκουρος - Άρης 1-3 (20-25, 25-20, 24-26, 24-26)
Λαμία - Ηρακλής 1-3 (25-23, 13-25, 17-25, 20-25)
23/01: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 21-25, 20-25)
Παναθηναϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς 3-0 (25-20, 27-25, 25-17)
Πανελλήνιος ΓΣ - ΕΑ Πατρών Λουξ 0-3 (14-25, 19-25, 19-25)
 
13η αγωνιστική Σάββατο (29/01) - MVP Χρήστος Μπέλλος (Κηφισιά)
Κηφισιά - Ηρακλής 3-2 (25-18, 25-18, 18-25, 17-25, 20-18)
Ολυμπιακός - Εθνικός Αλ. 3-0 (25-18, 26-24, 25-22)
ΕΑΠ - ΠΑΟ 2-3 (23-25, 29-27, 23-25, 25-22, 05-15)
Άρης - Πανελλήνιος 3-0 (25-21, 25-19, 25-19)
Επίκουρος - Λαμία 2-3 (25-22, 20-25, 26-24, 28-30, 13-15)
31/01: Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΑΟΚ 2-3 (25-14, 25-21, 22-25, 14-25, 13-15)
 
14η αγωνιστική Σάββατο (5/02)- MVP Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός)
Εθνικός Αλεξ. - Απόλλων Καλαμαριάς 3-2 (24-26, 25-18, 21-25, 25-11, 15-11)
Πανελλήνιος ΓΣ – Επίκουρος 0-3 (18-25, 22-25, 16-25)
Λαμία – Κηφισιά 3-2 (22-25, 25-22, 30-32, 25-23, 15-09)
6/2: ΠΑΟΚ - ΕΑΠ 3-1 (18-25, 25-20, 25-15, 25-20)
ΠΑΟ - Άρης 3-2 (25-19, 27-29, 23-25, 25-11, 15-11)
7/2: Ηρακλής – Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 20-25, 25-27)

15η αγωνιστική - Παρασκευή (11/2) - MVP Δημήτρης Νικολάκης (Κηφισιά)
Άρης - ΠΑΟΚ 2-3 (26-24, 25-17, 18-25, 19-25, 23-25)
Επίκουρος - Παναθηναϊκός 1-3 (25-27, 25-23, 17-25, 23-25)
Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής 0-3 (22-25, 15-25, 26-28)
Ολυμπιακός - ΑΟ Κηφισιάς 2-3 (16-25, 25-23, 21-25, 25-14, 11-15)
ΕΑ Πατρών - Εθνικός Αλεξ. 3-0 (25-22, 25-20, 25-20)
Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Λαμία 0-3 (22-25, 28-30, 21-25)
 
16η αγωνιστική - Σαββάτο (19/2) - MVP Ανγκέλ Ντάγκουμπιτς (Κηφισιά)
ΠΑΟ - ΠΓΣ 3-0 (25-16, 25-18, 25-16)
Ηρακλής - ΕΑΠ 3-2 (25-22, 21-25, 25-18, 23-25, 15-12)
Εθνικός Αλ. - Άρης 3-0 (28-26, 26-24, 25-21)
20/02: ΠΑΟΚ - Επίκουρος 3-0 (25-21, 25-21, 25-20)
Λαμία - Ολυμπιακός 2-3 (27-25, 23-25, 25-20, 26-28, 13-15)
21/02: Κηφισιά - Απόλλων 3-2 (25-19, 16-25, 25-23, 20-25, 15-13)
 
17η αγωνιστική - Παρασκευή (25/2) - MVP Γεράσιμος Κανέλλος (Ηρακλής)
Παναθηναϊκός - ΓΣ Λαμία 3-0 (25-20, 25-22, 25-23)
26/02: Απόλλων - Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 22-25, 25-19, 22-25)
Πανελλήνιος - ΠΑΟΚ 1-3 (20-25, 25-16, 22-25, 14-25)
Άρης - Ηρακλής 2-3 (23-25, 25-21, 25-20, 23-25, 13-15)
28/02: Επίκουρος - Εθνικός Αλ. 3-2 (23-25, 25-12, 25-19, 20-25, 15-11)
16/03: ΕΑΠ - Κηφισιά 3-1 (25-21, 25-18, 22-25, 25-15)
 
18η αγωνιστική - Σάββατο (5/3) - MVP Δημήτρης Χατζηηλιάδης (Απόλλωνας)
Λαμία - Απόλλων 1-3 (21-25, 25-23, 19-25, 22-25)
Κηφισιά - Άρης  2-3 (18-25, 18-25, 25-17, 26-28, 14-16)
Ολυμπιακός - ΕΑΠ 0-3 (27-29, 24-26, 24-26)
Εθνικός Αλ. - ΠΓΣ 3-1 (25-23, 25-17, 32-34, 25-21)
06/03: Ηρακλής - Επίκουρος 3-1 (21-25, 25-20, 25-18, 25-20)
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (25-20, 25-17, 25-20)

19η αγωνιστική - Παρασκευή 11/3/2011 - MVP: (Μάρκο Μπόγιτς - ΠΑΟΚ)
Άρης - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 17-25, 19-25)
Σάββατο 12/3/2011
ΠΓΣ - Ηρακλής 0-3 (14-25, 21-25, 18-25)
Επίκουρος - Κηφισιά 1-3 (23-25, 23-25, 25-23, 26-28)
ΕΑΠ - Απόλλων 3-0 (25-16, 25-15, 25-09)
ΠΑΟ - Εθνικός Αλ. 3-0 (25-18, 25-16, 25-16)
ΠΑΟΚ - Λαμία 3-0 (25-18, 30-28, 25-18)
 
20η αγωνιστική - Τετάρτη 23/3/2011 - MVP (Γουίλ Πράις - Λαμία)
Ηρακλής - Παναθηναϊκός 3-0 (25-20, 25-22, 29-27)
Εθνικός Αλ. - ΠΑΟΚ 0-3 (18-25, 15-25, 17-25)
Λαμία - ΕΑΠ 3-1 (25-20, 23-25, 25-18, 25-21)
Ολυμπιακός - Επίκουρος 3-1 (25-22, 29-31, 25-15, 25-22)
Κηφισιά - Πανελλήνιος 3-0 (25-19, 27-25, 36-34)
Απόλλων - Αρης 0-3 (20-25, 19-25, 20-25)

21η αγωνιστική - Σάββατο 26/3/2011 - MVP (Βασίλης Πλίκας - ΠΑΟΚ)
ΠΑΟ - Κηφισιά 3-1 (17-25, 25-21, 25-16, 25-19)
ΠΓΣ - Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 23-25, 20-25)
ΠΑΟΚ - Ηρακλής 3-2 (25-17, 20-25, 19-25, 25-22, 15-13)
Άρης - ΕΑΠ 2-3 (19-25, 28-26, 26-24, 22-25, 09-15)
Εθνικός Αλ. - Λαμία 1-3 (21-25, 25-22, 21-25, 15-25)
Επίκουρος - Απόλλων 3-0 (27-25, 25-22, 25-19)

22η αγωνιστική - Σάββατο 2/4/2011 - MVP (Ρολάντο Χοακίμ Ντεσπέιν - Ολυμπιακός)
Ολυμπιακός - ΠΑΟ 3-2 (14-25, 21-25, 32-30, 25-17, 15-12) Περιγραφή
Κηφισιά - ΠΑΟΚ 3-0 (25-23, 25-22, 25-23) Περιγραφή
Ηρακλής - Εθνικός Αλ. 3-0 (25-20, 25-18, 25-19)  Περιγραφή
ΕΑΠ - Επίκουρος 2-3 (25-22, 22-25, 25-20, 17-25, 09-15) Περιγραφή
Απόλλων - ΠΓΣ 3-0 (25-21, 25-23, 28-26) Περιγραφή
Λαμία - Άρης 3-1 (25-17, 25-23, 21-25, 25-18) Περιγραφή
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ -ΤΕΛΙΚΗ
(σε 22 αγώνες)
1.Hρακλής 52 (58-25)
2.Ολυμπιακός 48 (56-27)
3.Παναθηναϊκός 47 (54-28)
4.ΠΑΟΚ 46 (52-29)
5.ΕA Πατρών 42 (52-36)
6.Λαμία 38 (47-37)
7.Άρης 30 (39-45)
8.Κηφισιά 29 (38-48)
9.Εθνικός Αλεξ. 21 (28-53)
10.Aπόλλων Κ. 20 (29-55)
11.Επίκουρος 17 (30-54)
12.Πανελλήνιος 6 (12-60)

ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Α2: Επίκουρος Πολίχνης, Πανελλήνιος

ΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 1-4
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 1-4 - MVP Aνδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός)
(Η πρόκριση  στις 2 νίκες)
Τετάρτη 6 Απριλίου
Ηρακλής - ΠΑΟΚ 3-2 (15-25, 25-17, 22-25, 25-20, 15-10) Περιγραφή
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-2 (25-27, 21-25, 25-15, 25-19, 15-12) Περιγραφή
Σαββάτο 9 Απριλίου
ΠΑΟΚ - Ηρακλής 0-3 (23-25, 20-25, 16-25) Περιγραφή
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-3 (25-18, 25-20, 17-25, 19-25, 14-16) Περιγραφή

ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ
ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ - ΜVP Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
1ος αγώνας
27/4: Ηρακλής - Ολυμπιακός 2-3 (25-17, 21-25, 18-25, 32-30, 10-15) Περιγραφή
2ος αγώνας
29/4: Ηρακλής - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 23-25, 33-35) Περιγραφή
3ος αγώνας
2/5: Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0 (25-21, 26-24, 25-19) Περιγραφή
MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2010-11
1.Ολυμπιακός - Τσάμπιονς Λιγκ
2.Ηρακλής - Τσάμπιονς Λιγκ
3.Παναθηναϊκός - Κύπελλο CEV
4.ΠΑΟΚ - Kύπελλο CEV
5.ΕA Πατρών - Τσάλεντζ Καπ
6.Λαμία - Βαλκανικό Κύπελλο
7.Άρης
8.Κηφισιά
9.Εθνικός Αλεξ.
10.Aπόλλων Κ.
11.Επίκουρος - Υποβιβάζεται Α2
12.Πανελλήνιος - Υποβιβάζεται Α2

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
OI KOΡΥΦΑΙΟΙ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ 2010-11

 

 

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2010-11
1η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
2η αγωνιστική: Ντάρκο Τέσιτς (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
3η αγωνιστική: Ζένια Γκόρτσανιουκ (Γ.Σ.Ηρακλής)
4η αγωνιστική: Ραφαέλ Λινς (ΠΑΟΚ)
5η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αρούντα Κανιότο (Ε.Α.Πατρών)
6η αγωνιστική: Θάνος Μαρούλης (Γ.Σ.Λαμίας)
7η αγωνιστική: Πέδρο Ντορνέλας (Ε.Α.Πατρών)
8η αγωνιστική: Άλαν Κόμελ (Γ.Σ.Λαμίας)
9η αγωνιστική: Ράιαν Όουενς (Γ.Σ.Ηρακλής)
10η αγωνιστική: Aντρέι Κράβαρικ (Γ.Σ.Ηρακλής)
11η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
12η αγωνιστική: Δημήτρης Τζούριτς (Ολυμπιακός)
13η αγωνιστική: Χρήστος Μπέλλος (Κηφισιά)
14η αγωνιστική: Ντίμα Φιλίποβ (Ολυμπιακός)
15η αγωνιστική: Δημήτρης Νικολάκης (Κηφισιά)
16η αγωνιστική: Ανγκέλ Ντάγκουμπιτς (Κηφισιά)
17η αγωνιστική: Γεράσιμος Κανέλλος (Ηρακλής)
18η αγωνιστική: Δημήτρης Χατζηηλιάδης (Απόλλωνας)
19η αγωνιστική: Μάρκο Μπόγιτς (ΠΑΟΚ)
20η αγωνιστική: Γουίλ Πράις (Γ.Σ.Λαμία)
21η αγωνιστική: Βασίλης Πλίκας (ΠΑΟΚ)
22η αγωνιστική: Ρολάντο Χοακίμ Ντεσπέιν (Κούβα) (Ολυμπιακός)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 1-4: Aνδρέας Φράγκος (Ολυμπιακός)
ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΛΕΙ ΟΦ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)
MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ: Ρολάντο Ντεσπέιν (Ολυμπιακός)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ