• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
20-02-2015 13:52

Ένα βήμα πριν την άνοδο το Peristery Volley

Με αρκετή σοβαρότητα ύστερα από την ήττα της 11ης αγωνιστικής οι γυναίκες του Peristeri Volley επιβλήθηκαν άνετα για την 12η και τελευταία αγωνιστική του Τοπικού Πρωταθλήματος Γυναικών της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. επί του Τελαμώνα Σαλαμίνας εντός έδρας με 3-0 σετ .
Στο πρώτο σετ οι παίκτριες του Peristeri Volley επέβαλαν το ρυθμό τους, προηγήθηκαν με 11-5, 16-6, 21-12 και επιβλήθηκαν με 25-17.

Άνετη ήταν η επικράτηση από την αρχή του δεύτερου σετ σετ με 6-1, 13-3, 18-5, 20-8 και τελικό 25-13.

Ο Τελαμώνας εκμεταλλεύτηκε τη χαλάρωση των γηπεδούχων στο 3ο σετ και προηγήθηκε με 4-10. Οι αθλήτριες του Peristeri Volley αντέδρασαν έγκαιρα ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και προηγήθηκαν με 16-15, 19-16, 23-18 και τελικό 25-20.

Το τέλος της κανονικής περιόδου βρίσκει την νεοφώτιστη ομάδα με 11 νίκες, 1 ήττα και 32 βαθμούς, ένα αρκετά καλό πλεονέκτημα για τα μπαράζ ανόδου που ξεκινούν άμεσα.