1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
03-03-2013 14:15

Ο απολογισμός του Λιγκ Καπ 2012-13

Κατεβάστε το αρχείο:
Δείτε το πανόραμα της διοργάνωσης του League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2012-13:
 
ΕΔΡΑ: Δήμος Βέλου Βόχας – Βραχάτι, Γυμναστήριο: «Γιώργος Τριαντάφυλλος» (χάρτης: ΕΔΩ)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ – ΤV
Σάββατο 1/3/2013
15.00: Αγώνας επίδειξης μεταξύ των ομάδων Παμπαίδων Παμβοχαϊκού - Ολυμπιακού 2-0
Τελικός
17.00: ΑΟ Κηφισιάς - Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 23-25, 17-25) περ
Παρασκευή 1/3/2013
Β΄ ημιτελικός
20.00: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-0 (25-20, 26-24, 25-17) περ
Διαιτητές: Κώστας Βουδούρης - Αλέξανδρος Μυλωνάκης
Παρατηρητής: Σάββας Ιορδανίδης
Α΄ ημιτελικός
17.30: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (23-25, 26-24, 18-25, 23-25) περ
Διαιτητές: Δημήτρης Ονόπας - Βασίλης Ράπτης
Παρατηρητής: Σάββας Ιορδανίδης
 
Oι κορυφαίοι
ΜVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)
Καλύτερος λίμπερο: Γιώργος Στεφάνου (Ολυμπιακός)
Καλύτερος επιθετικός: Ντε Σόουζα (Βραζιλιάνος - Κηφισιά)
Καλύτερος πασαδόρος: Δημήτρης Νικολάκης (αρχηγός Κηφισιάς)
 
 
 
 
 
A΄ΟΜΙΛΟΣ (Βραχάτι 5-7/10)
5/10, 19.30: ΠΑΟ - ΑΟ Κηφισιάς 1-3 (20-25, 17-25, 25-18, 15-25) περ
6/10, 18.30: Παμβοχαϊκός - ΑΟ Κηφισιάς 2-3 (25-23, 27-25, 18-25, 22-25, 13-15) περ
7/10, 18.30: Παμβοχαϊκός - ΠΑΟ 3-0 (26-24, 26-24, 25-22) περ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1. Κηφισιά 2 5 (6-3)
2. Παμβοχαϊκός 2 4 (5-3)
3. Παναθηναϊκός 2 0 (1-6)
Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Σύρος 5-7/10)
5/10, 20.00: Ολυμπιακός - Μίλων 3-0 (25-16, 25-21, 25-19) περ
6/10, 19.00: Φοίνικας - Ολυμπιακός 0-3 (23-25, 19-25, 17-25) περ
7/10, 13.00: Φοίνικας - Μίλων 3-0 (25-14, 25-22, 25-20) περ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1. Ολυμπιακός 2 6 (6-0)
2. Φοίνικας Σ. 2 3 (3-3)
3. Μίλων 2 0 (0-6)
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
1/10: ΠΑΟΚ - Άρης 3-2 (25-21, 25-22, 25-27, 22-25, 15-11) περ
2/10: Άρης - Λαμία 3-0 (25-19, 25-19, 29-27) περ
3/10: ΠΑΟΚ - Λαμία 3-2 (25-15, 23-25, 25-23, 23-25, 15-10) περ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1. ΠΑΟΚ 2 4 (6-4)
2. Άρης 2 4 (5-3)
3. Λαμία 2 1 (2-6)
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ (Μίκρα 5-7/10)
5/10, 18.00: Νίκη Αιγινίου – Εθνικός Αλεξ. 3-2 (17-25, 22-25, 25-23, 25-20, 15-12) περ
6/10, 19.00: Ηρακλής – Εθνικός Αλεξ. 2-3 (25-22, 25-23, 17-25, 23-25, 14-16) περ
7/10, 20.00: Ηρακλής – Νίκη Αιγινίου 2-3 (19-25, 29-27, 23-25, 25-20, 18-20) περ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1. Εθνικός 2 4 (6-4)
2. Νίκη 2 3 (5-5)
3. Ηρακλής 2 2 (4-6)

 
 
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
2013: Ολυμπιακός - MVP: Μπόγιαν Γιορντάνοφ (Ολυμπιακός)

 

 

 
League Cup «Ν.Σαμαράς»: Συγκίνηση για το Νίκο Σαμαρά, παρουσία της συζύγου του

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ