1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
23-11-2019 02:52

Α2 γυναικών: Σύγκρουση κορυφής Απολλώνιου και Απόλλωνα Καλαμάτας στο Κερατσίνι

Το ντερμπι κορυφής (23/11, 18.00 Live streaming Sports On Air) στο κλειστό του Κερατσινίου, ανάμεσα στον γηπεδούχο και αήττητο Απολλώνιο κόντρα στον πρωτοπόρο και επίσης χωρίς ήττα, Απόλλωνα Καλαμάτας, είναι το ματς που ξεχωρίζει στην 6η αγωνιστική του Α΄ομίλου της Α2 γυναικών. Τις δύο ομάδες που εχουν κανει μια εξαιρετική πορεία με πολυ καλά αποτελέσματα, τις χωρίζει ενας βαθμός ενω ο νικητής θα πάρει σημαντικό προβάδισμα για την πρώτη θέση

Στα υπόλοιπα παιχνίδια η εκπληκτική ΓΕΗ που έχει μπει σφήνα στην κορυφή και είναι ισόβαθμη με τον Απόλλωνα Καλαμάτας, γνωρίζοντας το αποτέλεσμα του Κερατσινίου, θα υποδεχτεί την Κυριακή στην έδρα της τον Ηρακλή Κηφισιάς, με στόχο να παραμείνει στην κορυφή και να διατηρήσει το αήττητο.

Αθηναϊκή μονομαχία έχουμε στους Αμπελόκηπους με την δυνατή στην έδρα της ΑΕ να θελει να πάρει ένα ακόμη τρίποντο κόντρα στην μαχητική Πετρούπολη για να πλησιάσει στην τετράδα ενώ οι φιλοξενούμενες θα προσπαθήσουν να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα που θα τις διατηρήσει στην τετράδα. Συνέχεια στα καλά αποτελέσματα θέλει να δώσει ο Μεσσηνιακός που υποδέχεται στην Καλαμάτα, την απρόβλεπτη Αγ. Παρσκευή.

Τελος η Μεσσαρά χωρίς την Τσαβολακη που έπαθε χιαστούς κόντρα στους Αμπελόκηπους και θα χάσει όλη την χρονιά, θα τα δώσει όλα για τη νίκη στο δεύτερο εντός έδρας ματς, κόντρα στην ουραγό Ένωση Βύρωνα για να επιστρέψει στις νίκες και να πάρει ψυχολογία για τη συνέχεια. 

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 6η αγωνιστική

Σάββατο 23 Νοεμβρίου

Μοιρών 16.00: ΓΑΣ Μεσσαράς - Ένωση Βύρωνα, Διαιτητές: Γιαννόπουλος, Κουνδουράκη.
Αργυρούπολης 16.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου, Διαιτητές: Πικραμένος, Παπαδογιάννης.
ΑΚ Γουδίου 17.00: ΑΕ Αμπελοκήπων - ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Παπαχατζής.
Π. Νικολαΐδης 18.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - Απόλλων Καλαμάτας, Διαιτητές: Χρηστίδης, Καπλανίδης.
Παραλίας 18.00: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΑΕ Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Χανδρινός, Κουγιάς.

Κυριακή 24 Νοεμβρίου

ΔΑΠΚΗ Πατελών 16.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣΚ Ηρακλής, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κληματσίδα.

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 6η αγωνιστική

Σάββατο 23 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Κατσιμήδου 18.00: ΑΣ Ασκληπιός - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Παπαγεωργίου Αχ., Αντωνούλης.
ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου 18.00: ΜΑΣ Νέα Γενεά - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Κουκουμάκας Ν., Κουκουμάκας Π..
ΔΑΚ Πεύκων 18.00: Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Κεχαγιά.

Κυριακή 24 Νοεμβρίου

ΕΑΚ Σταυρούπολης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης - ΑΟ Καβάλας, Διαιτητές: Μαλακίδης, Μπουκουβάλα.

 

            Α2 Γυναικών

            Α’ Όμιλος (5 αγώνες)

  1. Απόλλων Καλαμάτας 14 (15-3)
    2. ΓΕ Ηρακλείου 14 (15-3)
    3. Απολλώνιος 13 (15-4)
    4. Πετρούπολη 10 (12-8)
    5. Μεσσηνιακός 8 (9-10)
    6. ΑΕ Αμπελοκήπων 5 (12-12)
    7. Μεσσαράς 6 (7-9)
    8. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6 (10-13)
    9. Αργυρούπολη 4 (8-13)
    10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής 4 (6-13)
    11. Ηρακλής Κηφισιάς 2 (6-15)
    12. Ενώση Βύρωνα 1 ( 3-15)

                    Α2 Γυναικών

                    Β' Όμιλος

  1. Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 14 (15-4)
    2. ΕΑ Λαρίσης 12 (13-3)
    3. ΑΣ Ελπίς 11 (12-7)
    4. Καβάλα 9 (11-8)
    5. ΜΕΝΤ 9 (11-6)
    6. Φιλαθλητικός 8 (10-10)
    7. ΜΑΣ Νέα Γενεά 8 (10-9)
    8. Ασκληπιός 8 (9-10)
    9. ΑΣ Γιάννενα 5 (8-11)
    10. Σταυρούπολη 3 (6-14)
    11. ΓΣ Νίκη 3 (3-13)
    12. Φοίνικας Αλέξανδρούπολης 0 (2-15)

 

  Φωτό Δημητρης Αντωνάκης

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ