18-02-2019 03:27

Τοπικό ανδρών ΕΠΕΣΘ: Ο Ιωνικός κατέκτησε το πρωτάθλημα και κάνει όνειρα στη Β΄ Εθνική

O Ιωνικός στέφθηκε πρωταθλητής στο πρωτάθλημα τοπικής κατηγορίας ανδρών της ΕΠΕΣΘ. Στον τελικό η ομάδα του Θοδωρή Κολεσιώτη νίκησε τον Πανελλήνιο με 3-0 (25-21, 25-19, 25-20) σε αναμέτρηση που έγινε στο γυμναστήριο της Νέας Ιωνίας.

Ο προπονητής των νικητών, Θοδωρής Κολεσιώτης δήλωσε αμέσως μετά τις απονομές των πρωταθλητών:

«Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους μας στάθηκαν δίπλα στην ομάδα, διοίκηση, παίκτες, κόσμο. Η χρονιά μας ξεκίνησε δύσκολα με πολλές αναποδιές, με παιδιά που φέτος ήταν Τρίτη Λυκείου, αλλά στο τέλος καταφέραμε να φέρουμε τον πρώτο τίτλο στον Ιωνικό. Η ομάδα αρχίζει σταδιακά και ανεβαίνει επίπεδο, ευελπιστώντας του χρόνου σε μία ανάλογη πορεία στη Β΄ Εθνική».

Διαιτητές: Μπουγιούκας, Τσιούλα, Κεφαλόπουλος.

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-19, 25-20)

Ιωνικός (Θοδωρής Κολεσιώτης): Κωνσταντίνου, Μυλωνάς, Φελεκίδης, Λαβιδάς, Κολεσιώτης, Κακαρώνας, λ Αθανασιάδης, Αλεξόπουλος, Σουλεϊμάνογλου. λ Χορτοκονίδης.

Πανελλήνιος (Πιλπιλίδης): Τσακίρης, Λιακόπουλος, Τροχίδης, Τζώρτζης, Καρυπίδης, Ιωαννίδης, λ Πολυκανδρίτης, Κοτσιάνης, λ Παρασκευόπουλος.